Xiaomi, OPPO a ďalší čínski výrobcovia spájajú svoje sily, aby zlepšili …

aqs aliancia pre kvalitu zvuku čínskych výrobcov mobilných telefónov

Všetci vieme, že čínski výrobcovia uvoľňujú veľa smartphones na trh, čo je zvyčajne dôvodom na kritiku, pretože medzi jedným uvedením na trh inovujú málo alebo vôbec nič. Aj keď sa to nezmení, OPPO práve oznámilo spojenectvo s ďalšími výrobcami ako Xiaomi, MediaTek a Vivo poskytnúť používateľom zlepšenie kvality zvuku ich budúcich mobilných telefónov.

Aliancia je pomenovaná Spoločnosť pre kvalitu zvuku (AQS) a zameriava sa na vývoj nového zvukového ekosystému s vysokým rozlíšením na podporu inovácií v tejto oblasti. Hoci spoločnosť výslovne nehovorí, že táto aliancia pomôže zlepšiť zvuk čínskych mobilov, kvalifikovaní, že chcú vytvoriť svoje vlastné štandardy kvality zvuku s ohľadom na éru 5G. Pridajte sa k nám a dozviete sa všetky podrobnosti o tejto aliancii, ktoré môžu znamenať pred a po v tomto odvetví.

O čom je AQS? Aliancia medzi čínskymi výrobcami na zlepšenie kvality zvuku

pridať vlastné zvuky pre Android

AQS, čo v španielčine znamená „Spoločnosť pre kvalitu zvuku“, v súčasnosti tvoria tieto spoločnosti: Bestechnic, China Electronics Standardization Institute (CESI), Edifier, HiBy, HiVi, HIFIMAN, Knowles, MediaTek, Savitech, OPPO, Xiaomi a Vivo. V zásade sa táto spoločnosť zameria na vývoj platformy na testovanie a štandardizáciu nových zvukových kvalít.

Týmto spôsobom sa o to snažia čínski výrobcovia vaše produkty (mobily, slúchadlá, reproduktory atď.) spĺňajú určitú kvalitu zvukus využitím vysokých prenosových rýchlostí 5G. V konečnom dôsledku chcú vytvoriť aktualizované štandardy kvality zvuku pre éru 5G, aby svojim používateľom dnes ponúkli najlepší možný zvukový zážitok.

Konkrétne bude aliancia AQS tvrdo pracovať, aby dosiahla nasledovné 3 hlavné ciele:

  • Vytvorte štandard elektroakustickej komunikácie, ktorý zaručí kvalita hlasových hovorov cez bezdrôtové slúchadlá typ TWS.
  • Vytvorte nové štandardy kompatibilné s kodek LHDC (zvuk vo vysokom rozlíšení a nízka latencia).
  • Definujte prísnejšie požiadavky týkajúce sa zníženie okolitého hluku a výkon pripojenia Bluetooth.

To sú zatiaľ všetky informácie, ktoré máme o aliancii AQS. Je možné, že v budúcnosti uvidíme telefóny Xiaomi, OPPO a Vivo, ktoré áno pochváľte sa, že váš zvuk bol certifikovaný AQS. Každopádne dúfajme, že čoskoro toto partnerstvo prinesie ovocie, aby produkty od ázijského giganta prišli s ešte lepšou kvalitou zvuku.

Zdroj | MENAFN