Xiaomi Mi Reader s 6-Inch HD displej s atramentom, USB Type-C port, ktorý bol spustený Amazon, s Kindle

Po škádlení spustenia čítačky elektronických kníh pred niekoľkými dňami Xiaomi konečne spustila aplikáciu Mi Reader. Zariadenie vyzerá veľmi podobne Amazon, s Kindle a je vybavený displejom s e-atramentom HD, ktorý podporuje 24 nastavení jasu a umožňuje rovnomerné pokrytie jasu až 90 percent. Mi Reader je poháňaný štvorjadrovým procesorom, podporuje širokú škálu formátov súborov a spúšťa vlastný vzhľad založený na systéme Android 8,1 Oreo. Zaujímavé je, že Mi Reader má USB Type-C port a balenie a 1, 800 mAh batéria.

Cena Xiaomi Mi Reader

Mi Reader je cena na 579 CNY (zhruba Rs. 5, 900) pre skoré vtáky, ktoré podporujú proces crowdfundingu, ktorý sa začína v stredu 20. novembra. Len čo sa dosiahne cieľ crowdfundingu, cena Mi čitateľa sa zvýši na 599 CNY (zhruba Rs. 6, 100). Spoločnosť však musí odhaliť, kedy bude program Mi Reader pokračovať v otvorenom predaji a či sa dostane na medzinárodné trhy vrátane Indie. Zásielky aplikácie Mi Reader v Číne sa začnú od 18. decembra.

Špecifikácia Xiaomi Mi Reader

Mi Reader obsahuje a 6-inch HD displej s e-atramentom s hustotou pixelov 212ppi. Ako bolo uvedené vyššie, čítačka elektronických kníh Xiaomi podporuje 24 predvolieb jasu a je kompatibilná s rôznymi formátmi súborov, ako sú TXT, EPUD, PDF, DOC, XLS, PPT a celá sada kompatibilného obsahu WPS a Microsoft Office. Používateľom tiež umožňuje importovať svoju knižnicu z cloudu a bez problémov prepínať medzi čítaním na telefóne a čítačkou Mi Reader.

Mi Reader je vybavený 1, 800mAh batéria, ktorú je možné doplniť pomocou dodávaného 5V / 1.5A nabíjačka cez port USB Type-C. Prístroj má dvojfarebný dizajn so silnými bielymi rámami a tmavým zadným panelom, ktorý má zovretú textúru. Nová čítačka elektronických kníh spoločnosti Xiaomi je poháňaná štvorjadrovým procesorom Allwinner B300 s taktovaním na 10,8 GHz, ktorý je spárovaný s 1 GB RAM a 16 GB internej pamäte. Mi Reader používa systém Android 8,1 s vlastnou pokožkou navrchu. Meria 159.2 x 116 x 80,3 mm a prevráti váhy na 178 gramov.