Xiaomi Mi Pay pristáva v Európe, trasie sa Google Pay?

Xiaomi Mi Pay Europe

Spoločnosť Xiaomi nedávno spustila svoju oficiálnu aplikáciu na uskutočňovanie platieb mobilom, Moja výplata, ktorej cieľom bolo konkurovať Apple Pay, Google Pay a Samsung Pay. Zatiaľ čo doteraz fungovalo to len v niektorých ázijských krajinách: Čína a India, spomínaná spoločnosť v tom čase uviedla, že má všetko pripravené na vylodenie na iných kontinentoch.

A zdá sa, že všetko nasvedčuje tomu, že Xiaomi drží svoje slovo, keďže služba elektronických platieb z čínska spoločnosť sa dohodla s jednou z najväčších bánk v Rusku, VTB Bank, aby začala oficiálne pôsobiť v tejto krajine.

Xiaomi Mi Pay umiestňuje vlajku v Európe

Xiaomi Mi Pay prichádza do Európy

Vďaka úniku, ktorý bol zverejnený pred niekoľkými hodinami, je možné sledovať, ako elektronická platobná služba Xiaomi, samozrejme Mi Pay, umožňuje združeniu kreditných a debetných kariet uskutočňovať platby zo samotnej aplikácie.

žiaľ, nie je známe, či sa služba Mi Pay dostane aj do západnej EurópyČínska spoločnosť zatiaľ nič nepovedala. Oficiálny kanál Xiaomi v Španielsku túto záležitosť tiež nekomentoval, z čoho je jasné, že jedinou krajinou, ktorá bude využívať túto službu, bude Rusko.

Na čo slúži Xiaomi Mi Pay?

Na čo slúži Xiaomi Mi Pay?

Rovnako ako iné mobilné platobné služby, aj Mi Pay vám umožňuje vykonávať rôzne operácie, ako napríklad: posielať a prijímať peniaze z iných aplikácií, platiť okrem iného elektrinu, plyn, vodu, internetové služby a dokonca združovať bankové účty na uskutočňovanie platieb bez toho, aby ste museli fyzicky vlastniť debetné alebo kreditné karty. A akoby to všetko nestačilo, Mi Pay vám tiež umožňuje jednoducho a rýchlo nakupovať a predávať zlato online.

Samozrejme, je potrebné si to ujasniť Xiaomi Mi Pay funguje len na mobiloch vyrábaných samotnou spoločnosťouPreto nie je možné túto službu využiť v termináloch iných značiek. Bez toho, aby sme mali čo dodať, keď budeme mať oficiálne potvrdenie od čínskej spoločnosti o príchode tejto služby do Španielska, článok aktualizujeme.

Fontána | Androidworld