Xiaomi Mi 10 a Mi 10 Pro sú koncom lacných značiek. Varovali nás

Xiaomi tento týždeň predstavil globálne Mi 10 a Mi 10 Pro. Čínska spoločnosť predstavuje veľký krok v hardvéri, ale vyznačuje sa aj veľmi vysokou cenou.

Mi 10 a Mi 10 Pro boli vo februári vyhlásené v Číne za ceny 526 eur a 658 eur. Tento týždeň sa používatelia učia, že v Európe sú tieto ceny 799 EUR a 999 EUR.

Od výrobcu, ktorý bol vždy zvyknutý na cenu kvality, viedli tieto hodnoty k vlne kritiky na sociálnych sieťach. Faktom je, že sa zdá, že tieto zariadenia znamenajú koniec éry špičkových modelov od spoločnosti Xiaomi a výrobca nás už pred časom varoval.

Ak príde Xiaomi Mi 9 Do Európy za 449 eur bude jeho nástupca spočiatku predaný takmer dvakrát. A ak si správne pamätáme, bolo to prianie, ktoré pred rokom predstavil generálny riaditeľ spoločnosti Xiaomi Lii Jun.

Údaje Lei Jun za marec 2019

„V skutočnosti sa chceme zbaviť tej reputácie, ktorú máme smartphones Stojí to menej ako 2000 juanov. Chceme viac investovať a vyrábať lepšie výrobky. Možno to bude naposledy, kedy bude naša cena nižšia ako 3 000 juanov (379 €). V budúcnosti smartphones Malo by to byť drahšie. John mi povedal: „Nie moc, ale trochu drahšie.“

Tieto vyhlásenia sa týkali vrcholov radu Xiaomi. Vďaka investícii do komponentov Mi 10 a Mi 10 Pro a zvýšeniu ceny Snapdragon 865 to viedlo značku k zvýšeniu cien nad ziskové rozpätie o 5Globálne.

Ak stratégia funguje, bude to trh, ktorý to hovorí. S týmito cenami bude Xiaomi konkurovať priamo v cenových rozpätiach značiek ako Samsung a Samsung Apple,

Pravda je, že na to, aby mohla spoločnosť Xiaomi účtovať tieto ceny, bude musieť získať väčšiu dôveru spotrebiteľov. Hlavne pokiaľ ide o vašu podporu a stabilitu po predaji Používateľské rozhranie, Niečo, čo Samsung alebo Apple Môže to urobiť.

Toto by mohla byť snímka na nohách výrobcu a do niekoľkých mesiacov môžeme mať vybavenie na predaj za atraktívnejšie ceny. Pokiaľ ide o lacnejšie vrcholy v budúcnosti, mali by byť vyhradené iba pre značky Redmi alebo Poco.

Redaktori 4 novín odporúčajú: