Xiaomi chce, aby všetky jeho mobily boli do roku 2021 5G

Xiaomi do roku 2021 nebude vyrábať mobilné telefóny bez 5g

Napriek nedostatkom spoločnosť Xiaomi tento rok uviedla na trh veľa 5G mobilov, veľkú časť z nich pod svojou dcérskou značkou Redmi, ako sú nedávne Redmi X10 4G, Redmi X10 5G a Redmi X10 Pro 5G. Ktoré sú dokonalým príkladom na vysvetlenie súčasnej stratégie Xiaomi.

Aspoň v Číne, Väčšina mobilov, ktoré Xiaomi tento rok predstavila, je kompatibilná s technológiou 5G. V najnovšom prípade Redmi X10 hovoríme o troch modeloch strednej triedy, z ktorých dva majú 5G pripojenie. Je jasné, že 5G je budúcnosť, ale Aké sú plány Xiaomi na budúci rok?

Xiaomi prestane vyrábať 4G mobily a zameria sa na 5G

Podľa generálneho riaditeľa Xiaomi Lei Juna, Spoločnosť má v pláne ukončiť výrobu 4G mobilov do konca roka, zameriavajúc všetko svoje úsilie na výrobu 5G mobilov, ktoré pokrývajú high-end, ale aj stredný a low-end. Ale napriek tomu, bude to tak aspoň v Číne, kde je už technológia 5G implementovaná lepšie.

Výhody 5G konektivity podľa Xiaomi

Lei Jun nielenže oznámil plány Xiaomi na rok 2021 nám dal predstavu o tom, ako môže 5G spôsobiť revolúciu v mnohých sektoroch. Toto sú len niektoré z najvýznamnejších prípadov:

  • Spôsobí to rýchlosť nahrávania a sťahovania súborov sťahovanie veľmi ťažkých hier alebo filmov vo veľmi dobrej kvalite je otázkou niekoľkých minút.
  • Bude to možné videokonferencie vo vysokej kvalite 4K alebo dokonca 8K.
  • Hry v streamovaní alebo „Cloud gaming“ urobia ďalší krok, ktorá sa stáva veľmi atraktívnou oblasťou pre vývojárov.
  • The autá bez vodiča bude realitou.
  • Skok urobia rozšírená realita a virtuálna realita a budú čoraz bežnejšie v rôznych odboroch, ako je medicína, vzdelávanie, veda, technika a dokonca aj zábava.

Bohužiaľ, aj keď budúcnosť vyzerá celkom sľubne, na to, ako sa 5G dostane všade, si budeme musieť ešte chvíľu počkať, pretože pandémia výrazne ovplyvnila plány, ktoré mala Xiaomi a ďalšie spoločnosti na mysli. Našťastie sa svet technológií takmer nezastaví, a tak Xiaomi okrem rozprávania o vývoji 5G objasnilo aj svoje ďalšie kroky v výskum nových technológií súvisiacich s konektivitou.

Xiaomi sa pripája k pretekom o 6G a satelitný internet

Okrem zamerania všetkého svojho úsilia na vývoj a rozsiahlu implementáciu 5G, Xiaomi má v pláne aj ďalšie veľmi ambiciózne plány. Aj keď sa to zdá predčasné, už teraz oznámili, že začali skúmať oblasť 6G a satelitného internetu, ktorým sa Elon Musk dlhodobo venuje.

Musíme objasniť, že aj keď to znie veľmi vzrušujúco, toto sú len prvé kroky a s najväčšou pravdepodobnosťou neuvidíme prvé 6G telefóny o niekoľko rokov. Napriek tomu je dôležité začať už teraz, aby sme zabezpečili takú sľubnú budúcnosť.