Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Xiaomi by tiež predstavilo tablet Mi Pad 5 so stylusom, budúci týždeň


Xiaomi nebude mať len Mi Mix 4 predstavený v utorok 10. augusta. The tablet so systémom Android MiPad 5 bude predstavený v rovnaký dátum a bude sprevádzaný dotykovým perom.

Takmer štyri roky po vydaní Mi Padu 4, Xiaomi sa preto pripravuje na obnovenie ponuky tabletov. V správe zverejnenej na sociálnej sieti Weibo nám čínsky výrobca dáva termín na 10. augusta o 19:30 (13:30 francúzskeho času), deň pred akciou. Galaxy Rozbalené od Samsungu.

Prečítajte si tiež:
Xiaomi Mi Mix 4 bude predstavený 10. augusta, deň pred konferenciou Samsungu

Dotykové pero na programe

Ak Mi Pad 5 sa šušká už niekoľko mesiacov, Xiaomi o ňom zatiaľ prezradilo len málo informácií. Vizuál, ktorý značka vydala, rovnako ukazuje, že tam bude stylus. Podľa nedávnej certifikácie u americkej Federálnej komunikačnej komisie (FCC) by sa mohlo volať Xiaomi Smart Pen. Žiadne ďalšie podrobnosti o ňom, okrem toho, že by mal byť kompatibilný s Bluetooth 5.0.

Vydanie tabletu, ktorého dizajn by bol inšpirovaný iPadom Pro, by sprevádzal ďalší doplnok: klávesnica v duchu Magic Keyboard odApple.

Prečítajte si tiež:
Xiaomi by sa mohlo vrátiť na trh tabletov s 3 nové modely

Tri modely pre rad Xiaomi Mi Pad 5 ?

Čo sa týka funkcií, v tejto fáze nie je nič potvrdené, no očakávať môžeme tri modely Xiaomi Mi Pad 5. Všetky by boli vybavené dvojitým snímačom fotografií, čítačkou odtlačkov prstov umiestnenou na okraji a panelom IPS s 10,9 palcov, s definíciou 2 560x 1 600 pixelov a obnovovacia frekvencia 120 Hz.

Rozdiel by nastal najmä na úrovni procesora, od Snapdragonu 768G pre najdostupnejší model až po Snapdragon 870 pre špičkovú verziu. Cena zatiaľ nebola spomenutá. Každopádne, zostáva už len pár dní, kým odhalíme, čo všetko si pre nás Xiaomi s Mi Padom pripravilo 5ale aj so smartfónom Mi Mix 4.

zdroj: Vývojári XDA