WPML, qTranslate alebo Polylang: ktor├Ż z nich si vybra┼ą a pre─Źo? (2020)

Ak chcete publikova┼ą svoj obsah vo viacer├Żch jazykoch, najbe┼żnej┼í├şm pr├şstupom je vytvorenie viacjazy─Źnej webovej str├ínky. Ako sa o─Źak├ívalo, WordPress m├í nieko─żko vynikaj├║cich viacjazy─Źn├Żch / prekladate─żsk├Żch doplnkov ┼ípeci├ílne navrhnut├Żch na pomoc s t├Żmto.

V tomto ─Źl├ínku budeme sk├║ma┼ą a porovn├íva┼ą: WPML, qTranslate XT a Polylang – pravdepodobne najlep┼í├ş a ur─Źite najob─ż├║benej┼í├ş preklad / viacjazy─Źn├Ż doplnok WordPress na trhu.

Na konci tohto porovnania by ste mali ma┼ą dobr├║ predstavu o tom, ─Źo to znamen├í vytvori┼ą webov├║ str├ínku WordPress s viacjazy─Źn├Żm obsahom, ako aj to, ─Źo ka┼żd├Ż z t├Żchto troch doplnkov m├┤┼że pon├║knu┼ą, ako sa l├ş┼íia a ktor├Ż z nich najlep┼íie vyhovuje va┼íim potreb├ím. potrebuje. ,

Za─Źnime …

Tri najob─ż├║benej┼íie viacjazy─Źn├ę doplnky WordPress: WPML, qTranslate XT a Polylang

Sk├┤r ako sa skuto─Źne dostaneme do detailov, pre t├Żch z v├ís, ktor├ş e┼íte nie s├║ obozn├ímen├ş s t├Żmito doplnkami, je uveden├Ż preh─żad v┼íetk├Żch t├Żchto doplnkov:

WPML

WPML je popul├írny pr├ęmiov├Ż doplnok na vytv├íranie viacjazy─Źn├Żch webov├Żch str├ínok WordPress.

Najprv je to WPML. Bezpochyby najpopul├írnej┼í├ş viacjazy─Źn├Ż obchodn├Ż doplnok, ktor├Ż je k dispoz├şcii pre WordPress, s viac ako 400 000 webov, ktor├ę ho pou┼ż├şvaj├║, cie─żom WPML je zjednodu┼íi┼ą ├║lohu spr├ívy r├┤znych jazykov├Żch verzi├ş v├í┼ího obsahu bez obetovania funkci├ş alebo funkci├ş.

WPML je mimoriadne v├Żkonn├Ż doplnok, ktor├Ż je mo┼żn├ę pou┼żi┼ą na zobrazenie takmer v┼íetk├Żch aspektov v├í┼ího webu WordPress v r├┤znych jazykoch, od pr├şspevkov a obsahu str├ínky po text zobrazen├Ż ako s├║─Źas┼ą va┼íej t├ęmy WordPress. WPML m├┤┼że tie┼ż zobrazi┼ą viacjazy─Źn├║ verziu obsahu doplnkov, administra─Źn├║ oblas┼ą WordPress, widgety a ove─ża, ove─ża viac. V z├ívislosti od mo┼żnosti licencie si budete m├┤c┼ą vytvori┼ą a spravova┼ą viacjazy─Źn├ę verzie v├í┼ího elektronick├ęho obchodu pomocou technol├│gie WooCommerce.

Ak na vytvorenie viacjazy─Źnej webovej str├ínky WordPress pou┼żijete WPML, m├┤┼żete prelo┼żen├ę verzie poskytn├║┼ą sami alebo pomocou WPML kontaktova┼ą prekladate─żsk├ę slu┼żby alebo extern├Żch prekladate─żov. Potom si m├┤┼żete prenaja┼ą t├Żchto prekladate─żov, aby pre v├ís previedol svoj obsah, v┼íetko z hlavn├ęho panela WordPress.

WPML je pr├ęmiov├í mo┼żnos┼ą, ale s cenami za─Ź├şnaj├║cimi na 29 USD je to tie┼ż mimoriadne cenovo dostupn├í mo┼żnos┼ą.

Oficiálna webová stránka

qPrelo┼żi┼ą XT

Kv├┤li nedostatku aktualiz├íci├ş je qTranslate X skuto─Źne v d├┤chodku, ale k├│d zost├íva qTranslate XT.

Tento bezplatn├Ż viacjazy─Źn├Ż doplnok WordPress sa za─Źal ako qTranslate pred v├Żvojom na qTranslate X. Av┼íak qTranslate X bol bez aktualiz├ície u┼ż tri roky, tak┼że u┼ż nie je plne kompatibiln├Ż s najnov┼í├şmi verziami WordPress. Z tohto d├┤vodu t├şm v├Żvoj├írov a pou┼ż├şvate─żov aplik├ície qTranslate X vytvoril doplnok qTranslate XT. Po aktualiz├ícii k├│du program qTranslate XT teraz pracuje s najnov┼í├şmi verziami WordPress a t├şm ho akt├şvne udr┼żiava.

To je skvel├ę pre ka┼żd├ęho, kto u┼ż pou┼ż├şva qTranslate X pre svoju viacjazy─Źn├║ webov├║ str├ínku WordPress. S├║─Źasn├í situ├ícia v┼íak nie je ide├ílna, najm├Ą pre t├Żch, ktor├ş neza─Źali preklada┼ą svoje str├ínky a obsah. Jedn├Żm probl├ęmom je, ┼że qTranslate XT sa (zatia─ż) nenach├ídza v ofici├ílnom adres├íri doplnku WordPress. Namiesto toho je k dispoz├şcii na stiahnutie z ├║lo┼żiska GitHub. Hlavnou nev├Żhodou je, ┼że nem├┤┼żete nain┼ítalova┼ą doplnok priamo z informa─Źn├ęho panela WordPress. Ako v┼íak uvid├şme nesk├┤r v tomto porovnan├ş, in┼ítal├ícia je st├íle pomerne jednoduch├í.

Teraz plugin qTranslate X bol ur─Źite ob─ż├║benou vo─żbou s viac ako 100 000 akt├şvnymi in┼ítal├íciami. Nie je v┼íak mo┼żn├ę poveda┼ą, ko─żko str├ínok pou┼ż├şva qTranslate XT. Na vrchole mal qTranslate X u┼ż├şvate─żsk├ę hodnotenie 4,9 z 5 hviezdy, ale teraz sa sk├│re mierne zn├ş┼żilo na 4,6 hviezd 5,

Po aktiv├ícii na va┼íom webe WordPress v├ím qTranslate XT umo┼żn├ş vytvori┼ą viac verzi├ş v├í┼ího obsahu, z ktor├Żch ka┼żd├í bude ma┼ą in├Ż jazyk. Po zadan├ş prelo┼żen├Żch verzi├ş va┼íich pr├şspevkov, str├ínok a ─Ćal┼í├şch oblast├ş v├í┼ího webu za┼żij├║ va┼íi n├ív┼ítevn├şci va┼íe str├ínky v jazyku, ktor├Ż definuje v├í┼í prehliada─Ź webov├Żch str├ínok. Pomocou aplik├ície qTranslate XT m├┤┼żete na svoje str├ínky prida┼ą prep├şna─Źe, ktor├ę va┼íim n├ív┼ítevn├şkom umo┼ż┼łuj├║ manu├ílne zvoli┼ą, ktor├Ż jazyk sa m├í zobrazi┼ą.

In┼ítal├íciou bezplatn├ęho doplnku m├┤┼żete tie┼ż pou┼żi┼ą qTranslate XT na vytvorenie viacjazy─Źn├ęho elektronick├ęho obchodu pomocou WooCommerce. Tento doplnok v┼íak nebol aktualizovan├Ż ani tri roky, ─Źo z neho rob├ş nie─Źo nezn├ímeho mno┼żstva.

Oficiálna webová stránka

Polylang (R├Żchly preh─żad)

Obr├ízok hlavi─Źky modulu Polylang

M├┤┼żete pou┼żi┼ą program Polylang zadarmo alebo zaplati┼ą na aktualiz├íciu na verziu Pro.

Polylang je ─Ćal┼í├ş popul├írny bezplatn├Ż viacjazy─Źn├Ż doplnok WordPress, ktor├Ż sa pou┼ż├şva na viac ako 400 000 webov├Żch str├ínkach WordPress. S hodnoten├şm 4,7 z 5 Hviezdy, Polylang je ─Ćal┼íou ob─ż├║benou vo─żbou pre ka┼żd├ęho, kto h─żad├í vo─żn├Ż sp├┤sob spr├ívy viacjazy─Źn├ęho obsahu na svojich webov├Żch str├ínkach WordPress.

Rovnako ako WPML a qTranslate XT, aj Polylang umo┼ż┼łuje preklada┼ą va┼íe pr├şspevky, str├ínky, ponuky, widgety a ─Ćal┼íie. M├í tie┼ż podporu pre vytv├íranie viacjazy─Źn├Żch obchodov s elektronick├Żm obchodom pomocou WooCommerce a pr├ęmiov├ęho doplnku. Aj ke─Ć existuje aj bezplatn├Ż doplnok tret├şch str├ín, ktor├Ż v├ím umo┼żn├ş prelo┼żi┼ą obchod WooCommerce pomocou slu┼żby Polylang.

K dispoz├şcii je aj komer─Źn├í verzia Polylang, ktor├║ si m├┤┼żete k├║pi┼ą za 99 ÔéČ. Inov├ícia na program Polylang Pro v├ím poskytuje pr├şstup k niektor├Żm ─Ćal┼í├şm funkci├ím a pravdepodobne najd├┤le┼żitej┼í├şm slu┼żb├ím pr├ęmiovej podpory.

Polylang, ktor├Ż je k dispoz├şcii ako bezplatn├Ż a pr├ęmiov├Ż doplnok, by mohol by┼ą ide├ílnou vo─żbou pre t├Żch, ktor├ş za─Ź├şnaj├║ pracova┼ą na rozpo─Źte, ale po spusten├ş projektu sa chc├║ upgradova┼ą na pr├ęmiov├Ż doplnok.

Oficiálna webová stránka

Ako je Polylang formovan├Ż proti WPML a qTranslate XT? Po─Ćme to zisti┼ą.

Porovnanie funkci├ş

Tieto doplnky s├║ pokro─Źil├Żmi n├ístrojmi. Vo svojej najz├íkladnej┼íej podobe sa daj├║ pou┼żi┼ą na publikovanie obsahu blogu vo viacer├Żch jazykoch. Ako v┼íak uk├í┼żeme v tomto porovnan├ş, dok├í┼żu ove─ża viac.

Jednoduch├ę pou┼żitie

Za─Źnime t├Żm, ┼że sa pozrieme na jednoduchos┼ą pou┼żitia, po─Źn├║c pr├ęmiov├Żm doplnkom WPML.

Sprievodca konfiguráciou doplnku WPML

WPML obsahuje sprievodcu nastaven├şm, ktor├Ż v├ím pom├┤┼że za─Źa┼ą.

V─Ćaka sprievodcovi nastaven├şm WPML je ─żahk├ę dokon─Źi┼ą proces vytv├írania webovej str├ínky WordPress vo viacjazy─Źnom jazyku. Pred v├Żberom ─Ćal┼í├şch jazykov, v ktor├Żch chcete publikova┼ą, m├┤┼żete pomocou sprievodcu nakonfigurova┼ą predvolen├Ż jazyk svojho webu.

Mo┼żnosti jazyka webovej str├ínky

Po v├Żbere jazykov m├┤┼żete definova┼ą, ako medzi nimi n├ív┼ítevn├şci prep├şnaj├║.

WPML zjednodu┼íuje defin├şciu sp├┤sobu, ak├Żm va┼íi n├ív┼ítevn├şci m├┤┼żu zmeni┼ą jazyk, s mo┼żnos┼ąami vr├ítane miniaplik├íci├ş p├Ąty, bo─Źn├ęho panela alebo ponuky a prep├şnania jazykov. M├┤┼żete si tie┼ż vybra┼ą, ako sa maj├║ adresy URL zostavova┼ą pre r├┤zne jazykov├ę verzie v├í┼ího obsahu, vr├ítane pou┼żitia subdom├ęn, adres├írov alebo parametrov adresy URL.

Konfigur├ícia prep├şna─Źa jazyka WPML

WPML v├ím umo┼ż┼łuje zobrazi┼ą v├Żber jazyka v p├Ąte, ponuke alebo bo─Źnom paneli v├í┼ího webu a prisp├┤sobi┼ą si jeho vzh─żad.

Pokia─ż ide o prid├ívanie a spr├ívu r├┤znych verzi├ş v├í┼ího obsahu, WPML prid├í niektor├ę ovl├ídacie prvky na obrazovku editora WordPress, ktor├ę v├ím poskytuj├║ r├Żchly sp├┤sob prep├şnania jazykov a prid├ívania prelo┼żen├ęho obsahu.

Ovládacie prvky editora jazyka WordPress

WPML prid├íva ovl├ída─Źe do editora WordPress na zad├ívanie obsahu vo viacer├Żch jazykoch.

Aby bol v├í┼í webov├Ż preklad trochu ─żah┼í├ş, WPML v├ím m├┤┼że r├Żchlo uk├íza┼ą, ktor├ę oblasti v├í┼ího webu je potrebn├ę prelo┼żi┼ą. WPML v├ím tie┼ż umo┼ż┼łuje prid├íva┼ą preklady t├ęm a doplnkov cez va┼íu administrat├şvnu oblas┼ą WordPress, namiesto toho, aby ste museli na─Ź├ştava┼ą prelo┼żen├Ż obsah v be┼żne pou┼ż├şvan├Żch form├ítoch s├║borov PO a MO.

Po prechode z WPML sa pozrime, ak├ę ─żahk├ę je pou┼ż├şva┼ą bezplatn├Ż doplnok qTranslate XT.

Ako je uveden├ę vy┼í┼íie, z d├┤vodu nedostatku vstupov pre v├Żvoj├írov bol program qTranslate X nahraden├Ż programom qTranslate XT a je udr┼żiavan├Ż nov├Żm t├şmom. V s├║─Źasnej dobe aplik├ícia qTranslate XT nie je v adres├íri doplnkov WordPress a je k dispoz├şcii v repozit├íri GitHub. To znamen├í, ┼że doplnok nem├┤┼żete nain┼ítalova┼ą priamo z informa─Źn├ęho panela WordPress. Namiesto toho mus├şte s├║bor stiahnu┼ą z GitHubu a potom ho nahra┼ą na svoju webov├║ str├ínku pomocou WordPress Dashboard. Napriek niektor├Żm ─Ćal┼í├şm krokom nie je proces pridania tohto doplnku na va┼íe str├ínky pr├şli┼í n├íro─Źn├Ż.

Nahrajte s├║bory doplnkov qTranslateX

Doplnok qTranslate XT mus├ş by┼ą stiahnut├Ż z GitHub a potom nahran├Ż na va┼íu str├ínku.

Na rozdiel od WPML neexistuje ┼żiadny sprievodca nastaven├şm pre doplnok qTranslate XT. Po aktiv├ícii funkcie qTranslate X na va┼íej webovej str├ínke WordPress sa v┼íak zobraz├ş odkaz na ├║vodn├║ pr├şru─Źku, ktor├í v├ím poskytne jednoduch├Ż sp├┤sob, ako sa obozn├ími┼ą s t├Żm, ako doplnok funguje.

qTranslateX Odkaz na ├║vodn├║ pr├şru─Źku

Neexistuje ┼żiadny sprievodca nastaven├şm a qTranslate XT nefunguje s najnov┼íou verziou editora WordPress.

Ako vid├şte na obr├ízku vy┼í┼íie, qTranslate XT nie je kompatibiln├Ż s aktu├ílnou verziou editora WordPress (zn├ímeho tie┼ż ako Gutenberg). Z tohto d├┤vodu sa budete musie┼ą vr├íti┼ą sp├Ą┼ą k predch├ídzaj├║cej verzii editora in┼ítal├íciou bezplatn├ęho doplnku Classic Editor. Classic Editor je k dispoz├şcii v adres├íri doplnkov WordPress, tak┼że ho m├┤┼żete nain┼ítalova┼ą priamo z informa─Źn├ęho panela WordPress. Nev├Żhodou tejto nedostato─Źnej podpory je, ┼że nem├┤┼żete pou┼żi┼ą nov├Ż editor WordPress na vytv├íranie alebo publikovanie viacjazy─Źn├ęho obsahu na va┼íom webe pomocou qTranslate XT.

Klasick├Ż doplnok editora

Budete musie┼ą nain┼ítalova┼ą doplnok Classic Editor, preto┼że program qTranslate XT nepracuje s najnov┼íou verziou programu WordPress Editor.

Za─Ź├şname s programom qTranslate XT nie je tak├ę ─żahk├ę ako s WPML, z ve─żkej ─Źasti preto, ┼że tu nie je podrobn├Ż n├ívod ku k─ż├║─Źov├Żm krokom a na rozdiel od WPML s├║ nastavenia skryt├ę v ponuke nastaven├ş najvy┼í┼íej ├║rovne na paneli WordPress Dashboard. ,

Nastavenie jazyka doplnku

V┼íetky nastavenia prekladu XT n├íjdete na obrazovke, ktor├í je usporiadan├í pod─ża kariet.

Ke─Ć v┼íak n├íjdete ovl├ídac├ş panel qTranslate XT, pochopenie nastaven├ş a mo┼żnost├ş je jednoduch├ę.

Doplnok tie┼ż u─żah─Źuje zad├ívanie r├┤znych jazykov├Żch verzi├ş v├í┼ího obsahu. Napr├şklad na str├ínke so v┼íeobecn├Żmi nastaveniami svojho webu m├┤┼żete jednoducho klikn├║┼ą na tla─Źidlo jazyka a potom zada┼ą prelo┼żen├Ż obsah pre n├ízov a slogan svojej str├ínky.

Názov prekladu názvu stránky

Preklady svojich str├ínok m├┤┼żete zada┼ą kliknut├şm na tla─Źidlo jazyka.

Ak tento pr├şstup nie je pr├ş┼ąa┼żliv├Ż, m├íte tie┼ż mo┼żnos┼ą odstr├íni┼ą tla─Źidl├í zmeny jazyka na administra─Źn├Żch str├ínkach prostredn├şctvom nastaven├ş qTranslate XT. Takto m├┤┼żete zad├íva┼ą viacjazy─Źn├Ż obsah pomocou zna─Źiek definuj├║cich jazyk, ale t├íto met├│da nie je tak├í jednoduch├í.

Nastavenia rozhrania re┼żimu editora

V─Ćaka aktualiz├ícii, rovnako ako v pr├şpade WPML, program qTranslate XT teraz zobrazuje v editore WordPress tla─Źidlo, ktor├ę v├ím umo┼ż┼łuje kop├şrova┼ą obsah z jednej jazykovej verzie jedn├ęho pr├şspevku do druh├ęho. To znamen├í, ┼że pri preklade alebo kop├şrovan├ş a prilepovan├ş na seba nemus├şte pam├Ąta┼ą na p├┤vodn├Ż obsah publik├ície.

Tla─Źidlo skop├şrova┼ą z editora "width =" 1800 "height =" 971

Tla─Źidlo Kop├şrova┼ą kop├şruje obsah verzie v inom jazyku publik├ície, aby v├ím pomohlo pri preklade.

Aby sa u─żah─Źil ┼żivot pri ur─Źovan├ş toho, ─Źo sa m├í prelo┼żi┼ą, qTranslate XT zobrazuje modr├ę ─Źiary na zv├Żraznenie pol├ş na str├ínke, ktor├ę mali ma┼ą prelo┼żen├Ż obsah.

Polia zv├Żraz┼łuj├║ce modr├║ ─Źiaru "width =" 2000 "height =" 1364

Modr├ę ─Źiary zv├Żraz┼łuj├║ polia, ktor├ę mo┼żno budete chcie┼ą prelo┼żi┼ą.

Bohu┼żia─ż, qTranslate XT a jeho varianty u┼ż nefunguj├║ s popul├írnym doplnkom Yoast SEO. T├şm qTranslate XT pracuje na obnoven├ş podpory pre va┼íe SEO a niektor├ę ─Ćal┼íie popul├írne doplnky, ale v s├║─Źasnosti sa zd├í, ┼że nie je mo┼żn├ę prida┼ą viacjazy─Źn├Ż obsah do doplnku Yoast SEO. Toto je dos┼ą ve─żk├í nev├Żhoda, preto┼że by to mohlo zn├ş┼żi┼ą schopnos┼ą v├í┼ího viacjazy─Źn├ęho obsahu umiestni┼ą sa vo vyh─żad├íva─Źoch, ako je Google.

Logo polylangov├ęho viacjazy─Źn├ęho doplnku "width =" 1800 "height =" 354

Polylang je ─Ćal┼í├ş bezplatn├Ż viacjazy─Źn├Ż doplnok na preklad webov├Żch str├ínok WordPress.

Rovnako ako qTranslate XT, Polylang, ─Ćal┼íia vo─żn├í vo─żba v tomto viacjazy─Źnom porovn├ívan├ş doplnkov WordPress, nem├í sprievodcu r├Żchlym spusten├şm ani sprievodcu nastaven├şm tutori├ílu. Ak v┼íak nav┼ít├şvite webov├║ str├ínku Polylang, n├íjdete dokument├íciu, ktor├í v├ím pom├┤┼że za─Źa┼ą.

Rovnako ako WPML, aj Polylang m├í polo┼żku ponuky na najvy┼í┼íej ├║rovni, ktor├í u─żah─Źuje vyh─żadanie nastaven├ş doplnku. Na tejto obrazovke m├┤┼żete za─Źa┼ą definova┼ą jazyky, v ktor├Żch budete publikova┼ą obsah.

Polylang Add languages ÔÇőÔÇő"width =" 2200 "height =" 1573 screen

Polylang u─żah─Źuje definovanie jazykov, ktor├ę budete pou┼ż├şva┼ą na svojich str├ínkach.

Po definovan├ş jazykov, v ktor├Żch chcete uverej┼łova┼ą obsah, m├┤┼żete prejs┼ą na preklad re┼ąazcov pou┼ż├şvan├Żch v t├ęme a doplnkoch. Re┼ąazce ozna─Źuj├║ text zobrazen├Ż na va┼íom webe, ktor├Ż nie je s├║─Źas┼ąou obsahu pr├şspevku alebo str├ínky, a zah┼Ľ┼ła n├ízov str├ínky, slogan str├ínok, form├íty d├ítumu a ─Ćal┼íie.

Zad├ívanie prekladov re┼ąazcov "width =" 2000 "height =" 1140

Prostredn├şctvom obrazovky re┼ąazca m├┤┼żete zad├íva┼ą preklady webov, ktor├ę nes├║visia s pr├şspevkami a nes├║visia so str├ínkou, napr├şklad n├ízov str├ínky.

Po pridan├ş prekladov textu, ktor├Ż pou┼ż├şva v├í┼í web a t├ęma, vr├ítane miniaplik├íci├ş a pon├║k, m├┤┼żete za─Źa┼ą preklada┼ą svoje pr├şspevky a str├ínky. Vytv├íranie ─Ćal┼í├şch jazykov├Żch verzi├ş publik├ície je ve─żmi jednoduch├ę.

Prep├şna─Ź jazyka Polylang Post Editor "width =" 2500 "height =" 1406

Pomocou prep├şna─Źa m├┤┼żete r├Żchlo prepn├║┼ą na in├ę jazykov├ę verzie pr├şspevku alebo str├ínky.

Kliknite na pr├şslu┼ín├║ vlajku v poli Jazyky na bo─Źnom paneli alebo rozba─żovacej ponuke na paneli spr├ívcu a z├şskate pr├şstup k inej verzii publik├ície alebo str├ínok. Bohu┼żia─ż neexistuje sp├┤sob, ako kop├şrova┼ą obsah z jednej jazykovej verzie jedn├ęho pr├şspevku do druh├ęho, ─Źo je funkcia ┼íetriaca ─Źas, ktor├║ maj├║ WPML aj qTranslate XT.

WPML aj qTranslate XT tie┼ż prid├ívaj├║ selektor jazyka do informa─Źn├ęho panela WordPress, ktor├Ż men├ş jazyk pou┼ż├şvan├Ż na administra─Źn├Żch str├ínkach v├í┼ího webu. Polylang v┼íak t├║to funkciu nem├í, tak┼że neexistuje r├Żchly sp├┤sob, ako zmeni┼ą jazyk pomocou doplnku, ktor├Ż sa pou┼ż├şva v admin oblasti va┼íej webovej str├ínky WordPress.

Správa prekladov

Sledovanie prelo┼żen├ęho obsahu na va┼íom webe m├í potenci├íl sta┼ą sa obrovskou boles┼ąou hlavy. Na┼í┼ąastie najlep┼íie viacjazy─Źn├ę doplnky WordPress maj├║ funkcie, ktor├ę v├ím pom├┤┼żu efekt├şvnej┼íie spravova┼ą va┼íe preklady.

WPML m├í d├┤myseln├Ż vyh─żad├ívac├ş n├ístroj, ktor├Ż u─żah─Źuje vyh─żadanie obsahu, ktor├Ż si vy┼żaduje pozornos┼ą. Prostredn├şctvom obrazovky Spr├íva prekladov WPML m├┤┼żete filtrova┼ą obsah na z├íklade stavu prekladu a vyh─żad├íva┼ą dokumenty v konkr├ętnych jazykoch. Stavy prekladu, ako napr├şklad ÔÇ×kompletn├ŻÔÇť, ÔÇ×prebiehaÔÇť, ÔÇ×je potrebn├ę aktualizova┼ąÔÇť a ÔÇ×neprelo┼żen├ęÔÇť znamenaj├║, ┼że vy a v├í┼í t├şm m├┤┼żete r├Żchlo zisti┼ą, ak├Ż obsah mus├ş fungova┼ą.

Správa prekladu WPML "width =" 2500 "height =" 1422

N├ístroj na spr├ívu prekladov WPML u─żah─Źuje vyh─żad├ívanie obsahu, ktor├Ż je potrebn├ę prelo┼żi┼ą.

Polylang a qTranslate XT nie s├║ tak jednoduch├ę, pokia─ż ide o pomoc pri sledovan├ş r├┤znych jazykov├Żch verzi├ş v├í┼ího obsahu. Na rozdiel od WPML je jedinou skuto─Źnou mo┼żnos┼ąou skontrolova┼ą st─║pec Jazyky, ktor├Ż doplnky prid├ívaj├║ na obrazovky Publik├ície a Str├ínky na paneli spr├ívcov.

Filter stavu polylangov├ęho prekladu "width =" 2500 "height =" 1193

Aj ke─Ć Polylang a qTranslate XT nemaj├║ n├ístroj na vyh─żad├ívanie stavu prekladu, pridaj├║ u┼żito─Źn├Ż st─║pec na obrazovky Pr├şspevky a Str├ínky.

Tento pr├şstup funguje, ale s rastom va┼íich str├ínok m├┤┼że by┼ą ┼ąa┼żk├ę sledova┼ą, ak├Ż obsah potrebujete prelo┼żi┼ą.

Ka┼żd├í mo┼żnos┼ą v tomto porovnan├ş viacjazy─Źn├Żch doplnkov v├ím umo┼ż┼łuje skry┼ą obsah pred pou┼ż├şvate─żmi, ktor├ş neboli prelo┼żen├ę do v┼íetk├Żch jazykov podporovan├Żch va┼íimi str├ínkami. M├┤┼że to by┼ą dobr├Ż sp├┤sob, ako zabr├íni┼ą frustruj├║cim n├ív┼ítevn├şkom, ktor├ş o─Źak├ívaj├║, ┼że n├íjdu publik├íciu vo va┼íom jazyku, ke─Ć preklad e┼íte nebol uroben├Ż.

Tieto viacjazy─Źn├ę doplnky v├ím tie┼ż poskytuj├║ r├┤zne mo┼żnosti na ur─Źenie toho, ako va┼íe str├ínky spracuj├║ odkazy na r├┤zne jazykov├ę verzie v├í┼ího obsahu. Dostupn├ę s├║ v┼íetky jazykov├ę k├│dy webov├Żch adries, subdom├ęn, dom├ęn alebo podadres├írov va┼íich str├ínok.

Nastavenie adresy URL v polylangovej jazykovej verzii "width =" 2000 "height =" 1057

WPML, qTranslate XT a Polylang v├ím umo┼ż┼łuj├║ zvoli┼ą form├ít adries URL pre viacjazy─Źn├Ż obsah.

Prekladate─żsk├ę slu┼żby

Ak nechcete preklada┼ą obsah sami, m├┤┼żete pou┼żi┼ą prekladate─ża. Niektor├ę z mo┼żnost├ş v tomto porovnan├ş v├ím m├┤┼żu pom├┤c┼ą n├íjs┼ą prekladate─żov a prekladate─żsk├ę slu┼żby.

Spr├íva prekladov├Żch ├║loh WPML "width =" 2000 "height =" 1336

WPML v├ím umo┼ż┼łuje prira─Ćova┼ą ├║lohy podporovan├Żm prekladov├Żm slu┼żb├ím z v├í┼ího Dashboardu WordPress.

WPML v├ím umo┼ż┼łuje integrova┼ą va┼íu webov├║ str├ínku s mno┼żstvom prekladate─żsk├Żch slu┼żieb, a to v┼íetko prostredn├şctvom jej WordPress Dashboard. Po vytvoren├ş ├║─Źtov s kompatibiln├Żmi prekladate─żsk├Żmi slu┼żbami m├┤┼żete za─Źa┼ą ozna─Źova┼ą obsah, ktor├Ż chcete prelo┼żi┼ą, medzi z├ílo┼żky. Potom m├┤┼żete tento obsah odosla┼ą na preklad, ako aj prija┼ą a zaplati┼ą za dokon─Źen├║ pr├ícu, a to v┼íetko z informa─Źn├ęho panela WordPress.

Autori qTranslate XT doteraz nepridali ┼żiadnu podporu pre pr├ícu s poskytovate─żmi prekladate─żsk├Żch slu┼żieb z ich webov├Żch str├ínok.

Polylang sa integruje s bezplatn├Żm prekladov├Żm modulom Lingotek, aby sa zjednodu┼íil proces pr├íce s profesion├ílnymi prekladate─żmi. Doplnok Lingotek m├┤┼że tie┼ż poskytova┼ą bezplatn├Ż strojov├Ż preklad webov├Żch str├ínok, v─Ćaka ─Źomu m├íte mo┼żnos┼ą automaticky prelo┼żi┼ą svoj obsah, ke─Ć pou┼ż├şvate Polylang.

Práca s multimediálnymi súbormi

Ak na svojich str├ínkach zobrazujete titulky pre obr├ízky alebo ak na podporu svojich multimedi├ílnych s├║borov pou┼ż├şvate in├Ż text, napr├şklad alt a popisn├ę zna─Źky, je nevyhnutn├Ż v├Żber viacjazy─Źn├ęho doplnku s dobrou medi├ílnou podporou.

Preklad multimediálnych súborov "width =" 2000 "height =" 1282

Tieto doplnky zobrazuj├║ obr├ízky spojen├ę s jazykom, v ktorom sa str├ínka zobrazuje.

Aktiv├íciou volite─żn├ęho modulu prekladu m├ędi├ş WPML m├┤┼żete ─żahko zobrazi┼ą rovnak├ę medi├ílne s├║bory, ako s├║ obr├ízky, vo v┼íetk├Żch r├┤znych jazykov├Żch verzi├ích obsahu. Potom m├┤┼żete prida┼ą popisky obr├ízkov a ─Ćal┼íie texty medi├ílnych s├║borov v rovnakom jazyku ako zvy┼íok ─Źl├ínku. To sa deje bez duplikovania medi├ílnych s├║borov. Ak ste u┼ż na svoje str├ínky pridali medi├ílne s├║bory, aktiv├ícia modulu WPML Media Translation v├ím d├íva mo┼żnos┼ą duplikova┼ą inform├ície o s├║bore pre existuj├║ci obsah, ─Źo v├ím u┼íetr├ş ─Źas a miesto na serveri.

Pokia─ż ide o preklad prekladu medi├ílnych inform├íci├ş, qTranslate XT nie je vo svojom pr├şstupe tak sofistikovan├Ż. Rovnak├Ż obr├ízok alebo in├Ż medi├ílny s├║bor v┼íak m├┤┼żete prida┼ą do r├┤znych jazykov├Żch verzi├ş publik├ície a pri ka┼żdom pou┼żit├ş poskytn├║┼ą individu├ílne popisy a ─Ćal┼íie inform├ície. Rovnako ako v pr├şpade WPML sa to deje bez duplikovania s├║borov vo va┼íej kni┼żnici m├ędi├ş.

Preklad polylangov├Żch m├ędi├ş "width =" 2000 "height =" 1509

V┼íetky tieto doplnky v├ím umo┼ż┼łuj├║ poskytova┼ą preklady titulkov obr├ízkov, alternat├şvnych textov a ─Ćal┼í├şch inform├íci├ş o s├║boroch.

Polylang m├í volite─żn├Ż medi├ílny modul, ktor├Ż m├┤┼żete povoli┼ą, aby v├ím poskytol viac mo┼żnost├ş pre pr├ícu s obr├ízkami a in├Żmi medi├ílnymi s├║bormi. Pri preklade inform├íci├ş o medi├ílnych s├║boroch op├Ą┼ą nie s├║ s├║bory duplikovan├ę. Namiesto toho sa pre ka┼żd├Ż s├║bor ulo┼ż├ş n├ízov, popis a alt text viacjazy─Źn├ęho multimedi├ílneho s├║boru a potom sa zobrazia na va┼íom webe.

Po─Źet podporovan├Żch jazykov

WPML obsahuje podporu pre 64 jazykov. V─Ćaka editoru jazykov WPML je v┼íak prid├ívanie ─Ćal┼í├şch jazykov alebo vytv├íranie jazykov├Żch variantov, ako je kanadsk├í franc├║z┼ítina alebo mexick├í ┼ípaniel─Źina, relat├şvne ─żahk├ę.

S programom qTranslate XT z├şskate predvolene 33 jazykov, ktor├ę bud├║ fungova┼ą, ale na svoju str├ínku m├┤┼żete prida┼ą ─Ćal┼íie jazyky.

Polylang obsahuje podporu pre viac ako sto jazykov, ale ako je to v pr├şpade WPML a qTranslate XT, m├┤┼żete nain┼ítalova┼ą alebo vytvori┼ą ─żubovo─żn├Ż po─Źet ─Ćal┼í├şch jazykov.

Mo┼żnosti zmeny jazyka

Prep├şna─Ź jazyka Polylang Widget "width =" 2000 "height =" 978

V┼íetky tieto doplnky v├ím poskytuj├║ viac mo┼żnost├ş na zobrazenie prep├şnania jazykov vr├ítane miniaplik├ície.

Pokia─ż ide o zobrazovanie prekladan├Żch verzi├ş v├í┼ího obsahu n├ív┼ítevn├şkom, v┼íetky tri doplnky v├ím umo┼ż┼łuj├║ zobrazi┼ą v├Żber jazyka na prednej strane v├í┼ího webu. Tieto doplnky m├┤┼żu tie┼ż zisti┼ą jazyk prehliada─Źa n├ív┼ítevn├şka a potom zobrazi┼ą obsah va┼íich str├ínok v pr├şslu┼ínom jazyku (ak je k dispoz├şcii).

Preklad t├ęm a textov├Żch doplnkov

Ak ktor├ęko─żvek z t├ęm alebo doplnkov, ktor├ę pou┼ż├şvate, prich├ídzaj├║ s vlastn├Żmi s├║bormi .MO pre jazyky podporovan├ę va┼íou str├ínkou, tieto preklady sa v┼żdy zobrazia s t├Żmito doplnkami. Ak tieto s├║bory nie s├║ k dispoz├şcii pre jazyky, v ktor├Żch publikujete, WPML, Polylang a qTranslate XT v├ím poskytuj├║ mo┼żnos┼ą zabezpe─Źi┼ą si vlastn├ę preklady pre ak├║ko─żvek t├ęmu alebo doplnok, ktor├Ż pou┼ż├şvate.

Doplnok qTranslate XT tie┼ż podporuje integr├íciu s t├ęmami a doplnkami pripraven├Żmi na pou┼żitie. Ak v┼íak va┼íe nastavenia webu nie s├║ podporovan├ę, proces prekladania textu zobrazuj├║ceho va┼íu t├ęmu a doplnky m├┤┼że by┼ą ve─żmi u┼żito─Źn├Ż. Ak chcete z├şska┼ą lep┼íiu predstavu o tom, ─Źi m├┤┼żete t├║to ├║lohu vykona┼ą na svojich str├ínkach, n├íjdete v┼íetky podrobnosti v integra─Źnej pr├şru─Źke.

Spolo─Źnos┼ą Polylang podporuje pou┼ż├şvanie doplnkov Poedit a Loco Translate Plugin, ktor├ę v├ím pom├┤┼żu prelo┼żi┼ą t├ęmu a text doplnku.

V─Ćaka WPML sa preklad t├ęm a textov va┼íich webov├Żch str├ínok star├í o funkciu String Translation Feature. Po vyh─żadan├ş v┼íetk├ęho prelo┼żite─żn├ęho obsahu a obsahu doplnkov na va┼íom webe WPML zobraz├ş v├Żsledky a umo┼żn├ş v├ím prida┼ą alternat├şvny obsah.

Podpora elektronick├ęho obchodu

Podpora viacjazy─Źn├ęho produktu WPML WooCommerce "width =" 2500 "height =" 1293

WPML m├í pravdepodobne najkomplexnej┼íiu podporu na vytvorenie viacjazy─Źn├ęho elektronick├ęho obchodu s WordPress a WooCommerce.

Ak chcete vytvori┼ą viacjazy─Źn├Ż obchod s elektronick├Żm obchodom, tieto doplnky v├ím m├┤┼żu pom├┤c┼ą. Existuje v┼íak bezplatn├Ż doplnok na integr├íciu WooCommerce a qTranslate X, rovnako ako samotn├Ż plugin qTranslate X, toto roz┼í├şrenie nebolo aktualizovan├ę tri roky.

Ak chcete pou┼żi┼ą Polylang na vytvorenie viacjazy─Źn├ęho elektronick├ęho obchodu, budete musie┼ą upgradova┼ą na Polylang Pro premium alebo si k├║pi┼ą Polylang Plugin pre WooCommerce.

Najlep┼íia licencia WPML CMS s najvy┼í┼íou cenou zah┼Ľ┼ła pln├║ podporu pre preklad v┼íetk├Żch aspektov v├í┼ího internetov├ęho obchodu pomocou technol├│gie WooCommerce za 79 dol├írov. Pre WPML je k dispoz├şcii aj bezplatn├Ż viacjazy─Źn├Ż doplnok WooCommerce od tret├şch str├ín, hoci m├í zmie┼ían├ę pou┼ż├şvate─żsk├ę recenzie.

Dokumentácia a podpora

Jednou z v├Żhod v├Żberu pr├ęmiov├ęho alebo komer─Źn├ęho doplnku WordPress oproti bezplatnej mo┼żnosti je vy┼í┼íia ├║rove┼ł pou┼ż├şvate─żskej podpory, ku ktorej m├íte pr├şstup, a WPML nie je v├Żnimkou. Zak├║pen├şm doplnku z├şskate pr├şstup k jeho technickej podpore, ktor├í je otvoren├í ┼íes┼ą dn├ş v t├Ż┼żdni, 19 hod├şn denne, s podporou v deviatich jazykoch. Online dokument├ícia WPML je ve─żmi podrobn├í a jasne vysvet─żuje, ako pou┼ż├şva┼ą doplnok.

Dokument├íciu pre qTranslate XT n├íjdete na webovej str├ínke doplnku, nie je v┼íak jasn├ę, ako dlho to bude relevantn├ę, ke─Ć sa qTranslate XT bude ─Ćalej rozv├şja┼ą. V┼íeobecne plat├ş, ┼że t├íto dokument├ícia nie je tak ─żahko pou┼żite─żn├í a u┼żito─Źn├í ako online dokument├ícia WPML.

Preto┼że sa program qTranslate X skuto─Źne opustil, pou┼ż├şvatelia u┼ż nebud├║ dost├íva┼ą podporu pre v├Żvoj├írov prostredn├şctvom f├│r WordPress Plugin Directory. T├şm, ktor├Ż pracuje na ─Ćal┼íej verzii doplnku, qTranslate XT, je mo┼żn├ę kontaktova┼ą prostredn├şctvom jeho pr├ştomnosti na GitHub.

Bezplatn├║ verziu syst├ęmu Polylang v├Żvoj├íri nepodporuj├║ prostredn├şctvom f├│r v adres├íri doplnkov WordPress, aj ke─Ć tu m├┤┼żete kl├ís┼ą ot├ízky komunite pou┼ż├şvate─żov. Ak chcete z├şska┼ą pomoc od tvorcov doplnkov, budete musie┼ą upgradova┼ą na verziu Pro, aby ste sa kvalifikovali na pomoc. Podobne ako v pr├şpade WPML existuje ve─żk├ę mno┼żstvo dokument├ície online. k dispoz├şcii pre Polylang.

Z├ívere─Źn├ę my┼ílienky

Celkovo ka┼żd├Ż z t├Żchto troch doplnkov rob├ş vynikaj├║cu pr├ícu a d├íva v├ím mo┼żnos┼ą vytvori┼ą viacjazy─Źn├║ webov├║ str├ínku WordPress *.

V minulosti boli dobr├ę mo┼żnosti WPML, qTranslate X a Polylang. Av┼íak kv├┤li nedostatku aktualiz├íci├ş qTranslate X, aj ke─Ć vezmeme do ├║vahy nov├Ż qTranslate XT, v s├║─Źasnosti pri vytv├íran├ş viacjazy─Źnej webovej str├ínky WordPress je potrebn├ę zv├í┼żi┼ą iba dva doplnky, a to s├║ WPML a Polylang.

Je skvel├ę vidie┼ą, ┼że komunita qTranslate X pracuje na aktualiz├ícii tohto doplnku, najm├Ą pre t├Żch, ktor├ş ho u┼ż pou┼ż├şvaj├║. Ak ste v┼íak e┼íte neza─Źali preklada┼ą webov├║ str├ínku WordPress, pravdepodobne je najlep┼íie po─Źka┼ą na in┼ítal├íciu aplik├ície qTranslate XT, najm├Ą ak chcete vyu┼żi┼ą najnov┼íie aktualiz├ície editora WordPress.

Pokia─ż ide o v├Żber medzi WPML a Polylang, oba pluginy podporuj├║ ve─żk├Ż po─Źet jazykov a umo┼ż┼łuj├║ v├ím na─Ź├şta┼ą ─Ćal┼íie jazykov├ę s├║bory, aby ste roz┼í├şrili svoje mo┼żnosti. Ka┼żd├Ż doplnok dok├í┼że zisti┼ą jazyk prehliada─Źa n├ív┼ítevn├şka a automaticky zobrazi┼ą jeho obsah v tomto jazyku (pokia─ż u┼ż prelo┼żil svoj obsah do tohto jazyka). Poskytuj├║ tie┼ż mo┼żnos┼ą zobrazi┼ą prep├şna─Źe jazykov na prednej strane v├í┼ího webu.

Tieto viacjazy─Źn├ę doplnky funguj├║ trochu odli┼ín├Żm sp├┤sobom a pon├║kaj├║ r├┤zne ├║rovne funk─Źnosti. Kone─Źn├Ż v├Żsledok je v┼íak vo v┼íeobecnosti rovnak├Ż. Ak je nakonfigurovan├í spr├ívne, umo┼żn├ş va┼íim n├ív┼ítevn├şkom prezera┼ą v├í┼í obsah v prelo┼żen├Żch jazykoch.

Pokia─ż ide o odpor├║─Źanie doplnku, pou┼żitie WPML je vo v┼íeobecnosti jednoduch┼íie ako konkurencia a je naj├║─Źinnej┼íou mo┼żnos┼ąou. Skuto─Źnos┼ą, ┼że v r├ímci n├íkupu z├şskate pr├şstup k e-mailovej podpore, z neho rob├ş odpor├║─Źan├║ vo─żbu pre hlavn├ę weby, zlo┼żitej┼íie projekty alebo pre t├Żch, ktor├ş uprednost┼łuj├║, aby sa v pr├şpade probl├ęmu niekto obr├ítil. S cenami za─Ź├şnaj├║cimi na 29 dol├írov bude pre mnoh├Żch ─Źitate─żov preferovanou vo─żbou.

Polylang je dobr├í bezplatn├í vo─żba, ak nepotrebujete ─Ćal┼íie funkcie a funkcie alebo pr├şstup k pr├ęmiovej podpore. Atrakt├şvnym aspektom programu Polylang je to, ┼że m├┤┼żete za─Źa┼ą preklada┼ą svoje str├ínky zadarmo, s mo┼żnos┼ąou inov├ície na verziu Pro odomknut├şm ─Ćal┼í├şch funkci├ş a pr├şstupom k podporn├Żm kan├ílom, ak va┼íe potreby rast├║. Av┼íak za 99 EUR (pribli┼żne 110 USD) je to najdrah┼í├ş sp├┤sob, ako to dosiahnu┼ą v porovnan├ş s plnohodnotnou mo┼żnos┼ąou viacjazy─Źn├ęho CMS s 79 $ WPML.

Stru─Źne povedan├ę, ak m├íte rozpo─Źet, pravdepodobne bude va┼ía najlep┼íia st├ívka WPML. M├í viac funkci├ş a cena zah┼Ľ┼ła pr├şstup k podporn├ęmu t├şmu. Av┼íak, ak h─żad├íte bezplatn├Ż viacjazy─Źn├Ż doplnok, Polylang je dobr├í vo─żba. Bohu┼żia─ż nie je mo┼żn├ę odporu─Źi┼ą qTranslate X alebo XT z tohto d├┤vodu kv├┤li neistej bud├║cnosti.

* Pozn├ímka: Kv├┤li dodato─Źnej stope a potenci├ílnej v├íhe sa ka┼żd├Ż doplnok prid├í na webov├║ str├ínku s tis├şckami pr├şspevkov / str├ínok, ak chcete vytvori┼ą zna─Źn├║ viacjazy─Źn├║ webov├║ str├ínku, nezabudnite pred skokom urobi┼ą mal├Ż prieskum.