WordPress Toolkit in Plesk: Stru─Źn├Ż a ├║pln├Ż sprievodca

WordPress je neuverite─żne ├║┼żasn├Ż a prin├í┼ía nieko─żko v├Żhod, ktor├ę od syst├ęmu spr├ívy obsahu (CMS) nemus├şte o─Źak├íva┼ą. Spravova┼ą v┼íetko vo WordPress je ve─żmi ─żahk├ę, od nov├ęho blogu a┼ż po publikovanie spr├ív. To je d├┤vod, pre─Źo je tak popul├írny na mnoh├Żch r├┤znych kan├íloch. Navy┼íe, v─Ćaka ─żahko pou┼żite─żn├Żm doplnkom a n├ístrojom s├║ k dispoz├şcii ─Ćal┼íie funkcie pre ka┼żd├║ oblas┼ą.

Pokia─ż ide o spustenie programu WordPress na va┼íom webe, m├íte nieko─żko mo┼żnost├ş. Spravovan├ę hostingov├ę spolo─Źnosti, ako je WP Engine, u─żah─Źuj├║ pr├ícu a in┼ítaluj├║ WordPress za v├ís. Ale pre t├Żch, ktor├ş pou┼ż├şvaj├║ zdie─żan├Ż hosting, maj├║ ─Źasto mo┼żnos┼ą cPanel, Ubuntu alebo Plesk.

Plesk je ovl├ídac├ş panel webhostingu, ktor├Ż je mo┼żn├ę nain┼ítalova┼ą na servery Linux a Windows, Ak pou┼ż├şvate Media Temple VPS, mo┼żno ste to u┼ż predt├Żm videli. M├┤┼żete ho v┼íak nain┼ítalova┼ą aj sami a ─żah┼íie tak spravova┼ą in┼ítal├ície WordPress na svojom vlastnom serveri.

Plesk 17 WordPress Toolkit je roz┼í├şrenie pre Plesk o prid├ívanie r├┤znych funkci├ş WordPress. Je to u┼żito─Źn├í (a ─żahk├í) vo─żba pre jednoduch├║ spr├ívu t├ęm, doplnkov, zabezpe─Źenia, aktualiz├íci├ş a ─Ćal┼í├şch t├ęm WordPress.

Sada nástrojov WordPress Plesk

Plesk je kompletn├í, v┼íestrann├í a bezpe─Źn├í sada n├ístrojov WordPress, ktor├í poskytuje jeden informa─Źn├Ż panel na jednoduch├ę spravovanie viacer├Żch in┼ítanci├ş WordPress. S Pleskom je ve─żmi ─żahk├ę otestova┼ą nov├ę doplnky, funkcie a n├ípady na dizajn v obmedzenom prostred├ş a a┼ż potom ich zverejni┼ą na svojej webovej str├ínke. Na to nepotrebujete ┼żiadne ─Ćal┼íie doplnky ani samostatn├ę servery: Sada n├ístrojov WordPress v Plesku spravuje v┼íetko.

Na odstr├ínenie ─Źasti zlo┼żitosti spr├ívy webov├Żch str├ínok WordPress m├┤┼żete pou┼żi┼ą aj s├║pravu n├ístrojov WordPress. ┼átartovanie, klonovanie, synchroniz├ícia, aktualiz├ícia, migr├ícia a ─Ćal┼íie zlo┼żit├ę ├║lohy – jednoduch├ę ovl├ídanie jedn├Żm kliknut├şm.

Sada nástrojov WordPress Plesk

Program WordPress Toolkit poskytuje jedin├ę administr├ítorsk├ę rozhranie na jednoduch├║ in┼ítal├íciu (in┼ítal├ítor jedn├Żm kliknut├şm), konfigur├íciu a spr├ívu WordPress. Mus├şte nain┼ítalova┼ą roz┼í├şrenie WordPress Toolkit v Plesku a m├┤┼żete s n├şm za─Źa┼ą pracova┼ą.

WordPress Toolkit vy┼żaduje Plesk (samozrejme), ako aj verziu servera PHP 5,3 alebo vy┼í┼íie. Ak v├í┼í server st├íle pou┼ż├şva verziu PHP ni┼ż┼íie, budete musie┼ą prida┼ą vlastn├Ż ovl├ída─Ź PHP. Ak to chcete povoli┼ą, budete musie┼ą zada┼ą cestu k bin├írnemu k├│du PHP a zmeni┼ą predplatn├ę pomocou n├ístroja WordPress Toolkit na vlastn├Ż ovl├ída─Ź PHP.

Pre vlastn├şkov ed├şci├ş Plesk Web Host a Plesk Web Pro je tie┼ż k dispoz├şcii sada WordPress Toolkit. Pou┼ż├şvate─żom Plesk Web Admin sa pon├║ka in├í verzia SE s men┼í├şm po─Źtom funkci├ş.

Teraz sa pozrime, ako m├┤┼żete pou┼ż├şva┼ą program WordPress Toolkit v Plesku.

Inštalácia WordPress s Pleskom

Najprv sa mus├şte prihl├ísi┼ą do svojho panela Plesk. Odtia─ż by ste mali ma┼ą k dispoz├şcii nasleduj├║ce mo┼żnosti in┼ítal├ície:

  • Webov├ę str├ínky a dom├ęny> WordPress> In┼ítalova┼ą
  • Aplik├ície> WordPress> In┼ítalova┼ą
  • Predplatn├ę> WordPress> In┼ítalova┼ą

Nainštalujte program WordPress s programom Plesk

Klikni na Webov├ę str├ínky a dom├ęny a v pravom hornom rohu panela Plesk by sa mala zobrazi┼ą ikona WordPress. Klikni na Ikona WordPress a kliknite na tla─Źidlo OK In┼ítal├ícia na PC na in┼ítal├íciu programu WordPress do panela Plesk.

Spravujte inštalácie WordPress

Po ├║spe┼ínej in┼ítal├ícii programu WordPress s programom Plesk (alebo prostredn├şctvom importu webu cez Webov├ę str├ínky a dom├ęny> WordPress> Import), ─Ćal┼í├şm krokom je prechod na informa─Źn├Ż panel n├ístrojov WordPress Toolkit, aby ste z├şskali v┼íeobecn├Ż preh─żad o webov├Żch str├ínkach WordPress spusten├Żch na va┼íom serveri. Z tejto hlavnej str├ínky vid├şte v┼íetky svoje zariadenia na prv├Ż poh─żad.

Medzi kartami, zoznamami alebo dla┼żdicami m├┤┼żete ─żahko prep├şna┼ą pod─ża svojich vizu├ílnych preferenci├ş.

Spravujte inštalácie WordPress v Plesku

Z Inform├ície a n├ístroje Karta karty bude ma┼ą pr├şstup k ovl├ídac├şm prvkom a n├ístrojom pre va┼íe str├ínky. Pomocou p├ík m├┤┼żete r├Żchlo deaktivova┼ą indexovanie vyh─żad├ívacieho n├ístroja, povoli┼ą re┼żim ├║dr┼żby a ladenie, povoli┼ą ukladanie do pam├Ąte cache alebo obmedzi┼ą pr├şstup verejnosti aktiv├íciou ochrany heslom.

N├íjdete tu aj r├Żchle odkazy na synchroniz├íciu, klonovanie, spr├ívu s├║borov a z├ílohovanie / obnovenie s├║borov.

Tip: pou┼żite Clone tla─Źidlo pre r├Żchlu aktiv├íciu pr├şpravn├ęho miesta pre va┼íe testovacie ├║─Źely.

Spravujte doplnky WordPress

V─Ćaka n├ístroju WordPress Toolkit v Plesku sa zjednodu┼íuje aj spr├íva doplnkov. Doplnky m├┤┼żete nain┼ítalova┼ą, aktivova┼ą a odstr├íni┼ą z ovl├ídacieho panela.

Spravujte doplnky WordPress v aplikácii Plesk

Nainštalujte doplnky

Existuj├║ dve mo┼żnosti in┼ítal├ície doplnkov. Pridajte doplnok na konkr├ętnu str├ínku, prejdite na: WordPress> karta Pluginy pre web> In┼ítalova┼ą

Alebo ak chcete nain┼ítalova┼ą nov├Ż doplnok na v┼íetky svoje weby WordPress, prejdite na v┼íeobecnej┼í├ş: WordPress> Pluginy> In┼ítalova┼ą

V oboch pr├şpadoch kliknite na ikonu vyh─żad├ívania a vyh─żadajte doplnok. V predvolenom nastaven├ş sa pri in┼ítal├ícii doplnku pomocou n├ístroja WordPress Toolkit automaticky aktivuje.

M├┤┼żete tie┼ż na─Ź├şta┼ą doplnok tretej strany (napr├şklad doplnok, ktor├Ż ste si k├║pili od spolo─Źnosti CodeCanyon alebo nov├ę roz┼í├şrenie WooCommerce). Sta─Ź├ş ├şs┼ą na: WordPress> Doplnky> Na─Ź├ştanie doplnkov

Potom vyberte s├║bor zip doplnku a kliknite na mo┼żnos┼ą Nahra┼ą. Ak chcete nain┼ítalova┼ą a aktivova┼ą doplnok, prejdite na: WordPress> Doplnky

Kliknut├şm nain┼ítalujte nov├Ż doplnok a potom vyberte weby WordPress, do ktor├Żch ho chcete prida┼ą.

Odstr├í┼łte doplnky

M├┤┼żete si v┼íak vybra┼ą ─żubovo─żn├Ż doplnok, ktor├Ż chcete odstr├íni┼ą z v├í┼ího WordPress, kliknut├şm na ikonu Odstr├íni┼ą ho odstr├ínite z vybranej in┼ítal├ície.

Teraz vyberte in┼ítal├íciu WordPress, ktor├║ chcete aktivova┼ą a deaktivova┼ą nain┼ítalovan├Ż doplnok.

Cho─Ćte na Spr├íva servera> WordPress> Pluginy a vyberte doplnok, ktor├Ż chcete povoli┼ą alebo zak├íza┼ą.

Spravujte t├ęmy WordPress

S programom Plesk je ve─żmi ─żahk├ę prida┼ą, odstr├íni┼ą, povoli┼ą alebo zak├íza┼ą ak├║ko─żvek t├ęmu WordPress.

Spravujte t├ęmy WordPress v Plesku

In┼ítalova┼ą t├ęmy

go WordPress> karta T├ęmy> In┼ítalova┼ą prida┼ą nov├║ t├ęmu. Pou┼żite vyh─żad├ívanie na n├íjdenie t├ęmy a za─Źiarknutie pol├ş─Źka t├ęmy, ktor├║ chcete prida┼ą.

Rovnako ako v pr├şpade doplnkov, m├┤┼żete prida┼ą rovnak├║ t├ęmu pre v┼íetky in┼ítancie WP alebo prida┼ą konkr├ętnu t├ęmu do jednej konkr├ętnej in┼ítancie (alebo viacer├Żch). Ak to chcete urobi┼ą, mus├şte klikn├║┼ą na rozba─żovaciu ponuku a potom vybra┼ą in┼ítancie, ktor├ę chcete prida┼ą alebo odstr├íni┼ą t├ęmu.

Pridajte do programu Plesk t├ęmy WordPress

Okrem toho m├┤┼żete tie┼ż ─żahko aktualizova┼ą ak├║ko─żvek t├ęmu z WordPress> T├ęmy jazykom. Sta─Ź├ş si vybra┼ą t├ęmu, ktor├ę chcete aktualizova┼ą pre svoje in┼ítal├ície (aj ke─Ć v┼żdy odpor├║─Źame aktualiz├íciu kv├┤li bezpe─Źnosti; ak na prisp├┤sobenie pou┼ż├şvate podriaden├║ t├ęmu WordPress, nemali by ste si robi┼ą starosti).

Zabezpe─Źenie WordPress

Pomocou Plesk WordPress Toolkit m├┤┼żete vykona┼ą kontrolu zabezpe─Źenia svojho webu. Uvid├şte, ─Źi s├║ v┼íetky s├║bory / readme.html / pr├ízdne. M├┤┼żete tie┼ż ─żahko zmeni┼ą nastavenia zabezpe─Źenia a zobrazi┼ą stav zabezpe─Źenia. Preto mus├şte prejs┼ą do st─║pca S v sekcii Webov├ę str├ínky a dom├ęna> WordPress,

Zabezpe─Źenie Plesk WordPress

Kliknut├şm na odkaz ÔÇ×Overi┼ą zabezpe─ŹenieÔÇť zobraz├şte stav v┼íetk├Żch va┼íich in┼ítal├íci├ş WordPress. Za─Źiarknite pol├ş─Źka s vylep┼íen├şm zabezpe─Źenia, ktor├ę chcete vykona┼ą, a potom kliknite na tla─Źidlo Zabezpe─Źi┼ą.

Kontrola zabezpe─Źenia Plesk WordPress

Takto m├┤┼żete dramaticky zn├ş┼żi┼ą ┼íance niekoho vst├║pi┼ą na va┼íe str├ínky zaisten├şm bezpe─Źnosti webovej str├ínky WordPress najvy┼í┼íej ├║rovne.

Obnov zálohu

Spolu so v┼íeobecnou bezpe─Źnos┼ąou str├ínok WordPress sa na z├ílohovanie va┼íich str├ínok m├┤┼że pou┼żi┼ą aj s├║bor n├ístrojov WordPress v Plesku.

Plesk Toolkit pre WordPress u─żah─Źuje vytv├íranie pl├ínovan├Żch z├íloh pre v├í┼í web. Postupujte pod─ża t├Żchto krokov a uistite sa, ┼że m├íte aktualizovan├ę ├║daje na obnovenie z miesta, kde ich m├┤┼żete v pr├şpade potreby z├ílohova┼ą:

  • Najprv sa prihl├íste na palubn├║ dosku Plesk
  • Kliknite na dom├ęny
  • Potom kliknite na Spravova┼ą dom├ęnu alebo Spravova┼ą hosting
  • Teraz kliknite na Webov├ę str├ínky a dom├ęny
  • Kliknite na Spr├ívcu z├ílohovania
  • Kliknite na polo┼żku Napl├ínovan├ę nastavenia z├ílohovania

Správca zálohovania Plesk

Tu si m├┤┼żete vybra┼ą svoje mo┼żnosti v nastaveniach z├ílohy, ktor├ę zah┼Ľ┼łaj├║ pridanie predpony k n├ízvu z├ílohy, v├Żber viaczlo┼żkovej z├ílohy, umiestnenie ├║lo┼żiska z├ílohy a nastavenie limitu z├ílohy (po─Źet k├│pi├ş z├ílohy) na svojom serveri m├┤┼żete dokonca nastavi┼ą upozornenie na upozornenie.

Ak p├┤jdete na kalend├ír m├┤┼żete tie┼ż aktivova┼ą a automatizova┼ą ├║lohu z├ílohovania. Vyberte frekvenciu z├ílohovania pre svoj web a pravidelne z├ílohujte pre svoj web. Sta─Ź├ş si vybra┼ą ─Źas na spustenie procesu z├ílohovania a ulo┼żenia.

Upravte globálne nastavenia

Nakoniec v Glob├ílne nastavenie M├┤┼żete nakonfigurova┼ą svoju str├ínku ├║dr┼żby a predvolen├║ predponu subdom├ęny na klonovanie, ─Źo v├ím umo┼żn├ş zmeni┼ą adresu URL do─Źasnej str├ínky.

Globálne nastavenia Plesk

záver

Manu├ílna spr├íva str├ínok WordPress m├┤┼że by┼ą dos┼ą zlo┼żit├í. V├Żkonn├Ż dashboard, ako je Plesk, u─żah─Źuje pr├ícu a pomocou WordPress Toolkit v Plesku m├┤┼żete spravova┼ą v┼íetky svoje str├ínky z jedin├ęho dashboardu.

Ak ste agent├║ra, ktor├í hos┼ąuje viac klientskych str├ínok, alebo v├í┼íniv├Ż spisovate─ż s blogom v ka┼żdom v├Żklenku, potom je n├ístroj WordPress Toolkit v Plesku jednou z va┼íich najlep┼í├şch mo┼żnost├ş na spr├ívu v┼íetk├Żch va┼íich str├ínok. Pracujte inteligentnej┼íie a ni─Ź viac a efekt├şvne spravujte svoje str├ínky WordPress bez ak├Żchko─żvek probl├ęmov.

─îo si mysl├şte o WordPress Toolkit v Plesku? Alebo m├íte nejak├ę ot├ízky, ako s t├Żm za─Źa┼ą? Zanechajte n├ím koment├ír ni┼ż┼íie!