WooCommerce, ─żahk├ę digit├ílne s┼ąahovanie alebo iThemes Exchange? (2020)

Predov┼íetk├Żm kv├┤li obrovsk├ęmu ├║spechu webov ako Amazon─Żudia s├║ ─Źoraz pohodlnej┼íie nakupova┼ą online, ─Źo ─Źoraz viac spolo─Źnost├ş za─Ź├şna vyu┼ż├şva┼ą. V z├ísade je teraz viac ─żud├ş ako kedyko─żvek predt├Żm pre ─żud├ş, ako ste vy a ja, aby si mohli online pred├íva┼ą v├Żrobky (fyzick├ę aj digit├ílne) online.

Ak m├íte n├ípad na nie─Źo, ─Źo by ste chceli preda┼ą, rada by som tak urobila! V┼íetko, ─Źo skuto─Źne potrebujete, je produkt, ktor├Ż si ─żudia chc├║ k├║pi┼ą, atrakt├şvny web, ve─żk├ę mno┼żstvo odhodlania, zdrav├Ż rozum a samozrejme ve─ża tvrd├Żch ┼ítepov!

A ak ste sa u┼ż rozhodli pou┼ż├şva┼ą WordPress, dobr├í mo┼żnos┼ą: ste u┼ż na polceste. ─Äal┼í├şm krokom je zv├í┼żi┼ą, ktor├Ż doplnok eCommerce pou┼żi┼ą: Medzi prv├ę tri patria WooCommerce, Easy Digital Downloads a iThemes Exchange.

Pozrime sa postupne na ka┼żd├Ż z nich:

WooCommerce

Prv├Żm z nich je gigant elektronick├ęho obchodu WooThemes, WooCommerce. S viac ako 11 mili├│nmi stiahnut├ş je WooCommerce z─Ćaleka najob─ż├║benej┼íie rie┼íenie elektronick├ęho obchodu.

Pre koho je WooCommerce? Takmer v┼íetci. Ak h─żad├íte na predaj nie─Źo online, ─Źi u┼ż ide o fyzick├Ż alebo digit├ílny produkt, WooCommerce bude pracova┼ą pre v├ís.

WooCommerce, vyvinut├Ż t├şmom odborn├şkov spolo─Źnosti Woo (ktor├Ż je v skuto─Źnosti teraz s├║─Źas┼ąou spolo─Źnosti Automatic – spolo─Źnos┼ą zalo┼żen├í jedn├Żm zo zakladate─żov alebo WordPress), by sa mal bez probl├ęmov integrova┼ą s takmer v┼íetk├Żmi existuj├║cimi webov├Żmi str├ínkami WordPress.

V skuto─Źnosti, kv├┤li popularite platformy a ve─żk├ęmu po─Źtu ─żud├ş, ktor├ş ju chc├║ pou┼ż├şva┼ą, je mnoho t├ęm teraz ┼ípeci├ílne vyvinut├Żch na pou┼żitie v spojen├ş s WooCommerce, a aj ke─Ć nie, v├Ą─Ź┼íina v├Żvoj├írov t├ęm bude ma┼ą pravdepodobne ve─ża dajte pozor, aby boli va┼íe t├ęmy kompatibiln├ę.

Verzia WooCommerce pripraven├í na pou┼żitie obsahuje mnoho ├║┼żasn├Żch funkci├ş a produkty sa do v├í┼ího obchodu prid├ívaj├║ rovnak├Żm sp├┤sobom, ako sa na va┼íe str├ínky prid├íva pr├şspevok alebo str├ínka.

Po vytvoren├ş produktu m├┤┼żete prida┼ą popis, obr├ízky a ┼ípecifik├ície. M├┤┼żete tie┼ż nakonfigurova┼ą v┼íetky d├┤le┼żit├ę podrobnosti, ako s├║ cena, varianty produktu (napr├şklad r├┤zne ve─żkosti alebo farby) a n├íklady na dopravu.

N├ív┼ítevn├şci si bud├║ m├┤c┼ą prezera┼ą svoje v├Żklady a produkty zobrazen├ę v riadkoch. Ak sa v├ím p├í─Źi to, ─Źo vid├şte, m├┤┼żete klikn├║┼ą na konkr├ętny produkt a zobrazi┼ą ─Ćal┼íie podrobnosti alebo ho prida┼ą do ko┼í├şka.

Pred uskuto─Źnen├şm platby m├┤┼żu z├íkazn├şci upravi┼ą svoj ko┼í├şk (v predvolenom nastaven├ş WooCommerce podporuje platby prostredn├şctvom ┼ítandardu PayPal). Ak chcete zv├Ż┼íi┼ą predaj, m├┤┼żete pre svojich z├íkazn├şkov nastavi┼ą k├│dy kup├│nov.

In├Żmi slovami, ide o kompletn├ę a plne funk─Źn├ę rie┼íenie elektronick├ęho obchodu.

WooCommerce m├í tie┼ż nieko─żko ├║┼żasn├Żch funkci├ş reportovania. Z backendu WordPress m├┤┼żu majitelia obchodov sledova┼ą predaj a sledova┼ą ├║rove┼ł z├ísob – spolo─Źnos┼ą WooCommerce v├ís dokonca upozorn├ş, ke─Ć bude nedostatok z├ísob.

Spojenie tejto p├┤sobivej ┼ík├íly funkci├ş je z├íkladnou pou┼żite─żnos┼ąou pre majite─żov obchodov aj n├ív┼ítevn├şkov. Ak ste pou┼ż├şvate─żom prv├Żkr├ít, m├íte k dispoz├şcii dokonca aj bezplatn├ę videon├ívody.

Zatia─ż ─Źo funkcie dostupn├ę s bezplatn├Żm jadrom s├║ p├┤sobiv├ę, ak chcete z├şska┼ą viac zo svojho obchodu (vysoko odpor├║─Źan├ę), budete musie┼ą nain┼ítalova┼ą jedno z mnoh├Żch roz┼í├şren├ş WooCommerce (existuje viac ako 300 ofici├ílnych roz┼í├şren├ş).

Existuj├║ roz┼í├şrenia pre takmer v┼íetko, vr├ítane integr├ície s ├║─Źtovn├şctvom, e-mailov├ęho marketingu a spr├ívy z├ísob. K dispoz├şcii s├║ tie┼ż samostatn├ę roz┼í├şrenia pre flexibiln├ę prepravn├ę sadzby, dar─Źekov├ę certifik├íty a predplatn├ę. Bu─Ćte opatrn├ş – ve─żk├í v├Ą─Ź┼íina roz┼í├şren├ş sa dod├íva s cenovkou.

Ak chcete pre svojich z├íkazn├şkov viac platobn├Żch met├│d ako len PayPal, WooCommerce podporuje 117 r├┤znych platobn├Żch br├ín so s├║hlasom roz┼í├şren├ş. Cena pribli┼żne 79 dol├írov za ka┼żd├ę, existuj├║ ┼ípeci├ílne roz┼í├şrenia platobn├Żch br├ín pre slu┼żby ako Stripe a Authorize.Net.

Oficiálna webová stránka

Jednoduch├ę digit├ílne s┼ąahovanie

Ak h─żad├íte na predaj digit├ílnych produktov, ako s├║ elektronick├ę knihy, MP3, vide├í alebo t├ęmy a doplnky, neexistuj├║ ┼żiadne konkuren─Źn├ę rie┼íenia.

Namiesto pridania kompletnej platformy elektronick├ęho obchodu, Easy Digital Downloads (EDD), vytvoren├ę odborn├şkom WordPress v├Żvoj├írom Pippin Williamsonom – poskytuje rie┼íenie ┼íit├ę na mieru potreb├ím digit├ílneho marketingu. To znamen├í, ┼że z├şskate optimalizovan├ę jadro, ktor├ę m├í iba z├íkladn├ę funkcie digit├ílneho s┼ąahovania.

A v─Ćaka vysokokvalitn├ęmu k├│dovaniu EDD a bez zbyto─Źn├Żch nepotrebn├Żch funkci├ş elektronick├ęho obchodu bude va┼ía webov├í str├ínka be┼ża┼ą super r├Żchlo.

S EDD sa d├í naozaj ─żahko manipulova┼ą. Z backendu WordPress sa zaobch├ídza v┼íetko, ─Źo potrebujete na vytvorenie dokonalej str├ínky produktu na stiahnutie. To zah┼Ľ┼ła prid├ívanie obr├ízkov a popis, nastavenie ceny a nahr├ívanie produktu, ktor├Ż je mo┼żn├ę stiahnu┼ą.

M├┤┼żete tie┼ż potvrdi┼ą, ko─żkokr├ít m├í pou┼ż├şvate─ż povolenie na stiahnutie produktu, ─Źo je dobr├Ż sp├┤sob, ako obmedzi┼ą pir├ítstvo, ─Źo m├┤┼że by┼ą skuto─Źn├Żm probl├ęmom digit├ílnych obchodn├şkov.

Bez stresu z riadenia z├ísob EDD podporuje relat├şvne zjednodu┼íen├ę vykazovanie. Jedin├Żm kliknut├şm na tla─Źidlo m├┤┼żete sledova┼ą svoje tr┼żby a pr├şjmy za nastavite─żn├ę obdobie – kr├ítkodob├ş obchodn├şci bud├║ milova┼ą tento r├Żchly preh─żad o zdrav├ş svojej firmy.

Je to tie┼ż dobr├í spr├íva z poh─żadu n├ív┼ítevn├şka – m├┤┼żu prehliada┼ą v├í┼í obchod, prida┼ą do ko┼í├şka to, ─Źo chc├║, a potom ich v┼íetky stiahnu┼ą naraz (samozrejme po zaplaten├ş).

Ak d├┤jde k strate s┼ąahovania n├ív┼ítevn├şka, pravdepodobne sa po─Ź├şta─Źe zmenili, m├┤┼żu ma┼ą pr├şstup k v├Żhodnej oblasti pre z├íkazn├şka, kde si m├┤┼żu svoje n├íkupy znova stiahnu┼ą.

M├┤┼żete si vybudova┼ą primerane efekt├şvny digit├ílny trh bez toho, aby ste museli min├║┼ą desetn├şk – jadro EDD je zadarmo na stiahnutie a pou┼ż├şvanie, ale na pr├şstup k najsofistikovanej┼í├şm funkci├ím si mus├şte k├║pi┼ą pr├ęmiov├ę doplnky.

Tieto doplnky poskytuj├║ d├┤le┼żit├ę funkcie, napr├şklad opakuj├║ce sa platby, integr├íciu e-mailov├ęho marketingu a roz┼í├şren├ę z─żavy pre v├í┼í internetov├Ż obchod. Ak chcete doplnky za najlep┼íiu mo┼żn├║ hodnotu, m├┤┼żete si ich k├║pi┼ą hromadne za zn├ş┼żen├║ cenu.

Jedn├Żm z najv├Ą─Ź┼í├şch probl├ęmov pred├ívaj├║cich je, samozrejme, sp├┤sob, ak├Żm ich vybran├í platforma elektronick├ęho obchodu sprac├║va platby z├íkazn├şkom. Jadro EDD podporuje ┼ítandardy PayPal a Amazon Platby v predvolenom nastaven├ş, ale m├┤┼żete prida┼ą ─Ćal┼íie platobn├ę br├íny tak, ┼że p├┤jdete cestou doplnku. K dispoz├şcii je takmer 100 doplnkov br├íny a s├║ podporovan├ş v┼íetci hlavn├ş hr├í─Źi.

Existuje tie┼ż mal├í zbierka ofici├ílnych t├ęm EDD – celkovo p├Ą┼ą. Boli to p├┤vodne pr├ęmiov├ę t├ęmy, ale spolo─Źnos┼ą EDD v j├║ni ozn├ímila, ┼że bud├║ v bud├║cnosti dostupn├ę bezplatne. Ofici├ílna t├ęma sa v┼íak nevy┼żaduje, preto┼że EDD by mala bez probl├ęmov fungova┼ą s akouko─żvek t├ęmou WordPress.

Oficiálna webová stránka

iThemes Exchange

iThemes Exchange

Tre┼ąou mo┼żnos┼ąou v dne┼ínom zozname je ─Ćal┼íie skvel├ę meno v elektronickom priemysle WordPress: iThemes Exchange.

IThemes Exchange je ─Ćal┼íou intuit├şvnou a ─żahko pou┼żite─żnou platformou eCommerce pre pou┼ż├şvate─żov WordPress. V─Ćaka jednoduch├ęmu rozhraniu si m├┤┼żu aj netechnick├ş pou┼ż├şvatelia vybudova┼ą kr├ísny a funk─Źn├Ż internetov├Ż obchod.

Majitelia obchodov m├┤┼żu n├ív┼ítevn├şkom vytv├íra┼ą elegantn├ę produktov├ę str├ínky. Potom m├┤┼żu nakupova┼ą vo va┼íom obchode pomocou plne funk─Źn├ęho n├íkupn├ęho ko┼í├şka iThemes Exchange a pokladne.

Ako iste viete, r├Żchlos┼ą str├ínok m├í ve─żk├Ż vplyv na predaj – pomal├Ż web zabije v├í┼í konverzn├Ż pomer. Aby sa zabr├ínilo pomal├Żm webov├Żm str├ínkam sp├┤soben├Żm zbyto─Źn├Żm nad├║van├şm, iThemes Exchange vyu┼ż├şva modul├írny pr├şstup.

Namiesto pre┼ąa┼żenia bezplatn├ęho doplnku nadmernou funk─Źnos┼ąou je bezplatn├ę jadro vlastne z├íkladn├í vec: zahrnut├í je iba z├íkladn├í funk─Źnos┼ą. Z tohto d├┤vodu sa v├Ą─Ź┼íina pou┼ż├şvate─żov odpor├║─Źa upgradova┼ą na vynikaj├║cich

Iba za 197 dol├írov ro─Źne m├íte pr├şstup k v┼íestrannej zbierke 22 doplnkov. Z├şskate tak v┼íetku funk─Źnos┼ą, ktor├║ skuto─Źne potrebujete, aby ste odomkli potenci├íl svojho obchodu, a m├┤┼żete ju zapn├║┼ą alebo vypn├║┼ą, ako uzn├íte za vhodn├ę, tak┼że v├í┼í obchod m├í iba funkcie, ktor├ę potrebujete.

Vzh─żadom na mimoriadnu hodnotu a kvalitu doplnkov pova┼żujem toto za predpoklad pre ka┼żd├ęho, kto chce pou┼ż├şva┼ą iThemes Exchange na nap├íjanie svojho internetov├ęho obchodu. Cena 197 dol├írov sa m├┤┼że zda┼ą vysok├í, ale predstavuje ve─żk├║ hodnotu v porovnan├ş s n├íkupom pr├şslu┼íenstva jednotlivo.

Funkcie podporovan├ę doplnkami s├║ tie┼ż p├┤sobiv├ę, vr├ítane funkci├ş, ako je pau┼í├ílna preprava, ─Źlenstvo a opakuj├║ce sa platby.

M├┤j ob─ż├║ben├Ż je v┼íak doplnok. Tla─Źidlo pre kupuj├║cich m├┤┼żete odstr├íni┼ą tak, ┼że p├┤jdete priamo na svoju str├ínku s poklad┼łou, ─Ź├şm eliminujete v┼íetky zbyto─Źn├ę kroky v pr├şpade obchodov, ktor├ę pred├ívaj├║ iba jeden produkt.

Ke─Ć u┼ż hovor├şme o platobnom procese, iThemes Exchange je jedin├Ż doplnok v tomto zozname, ktor├Ż pon├║ka bezplatn├║ platobn├║ br├ínu Stripe ako doplnok. V─Ćaka mal├ęmu nastaveniu to umo┼żn├ş n├ív┼ítevn├şkom uskuto─Ź┼łova┼ą platby kartou na va┼íom webe bez toho, aby m├ş┼łali peniaze navy┼íe. ─Äal┼íou bezplatnou platobnou br├ínou podpory je PayPal Standard. Pam├Ątajte: pon├║knite svojim z├íkazn├şkom viac sp├┤sobov platby a budete odmenen├ş vy┼í┼í├şm predajom.

Oficiálna webová stránka

Z├ívere─Źn├ę my┼ílienky

Va┼ía vo─żba platformy elektronick├ęho obchodu z├ívis├ş od osobn├Żch preferenci├ş, ale ur─Źite existuj├║ ur─Źit├ę skupiny pou┼ż├şvate─żov, pre ktor├ę je ka┼żd├í platforma vhodnej┼íia.

  • WooCommerce – Najlep┼íie pre ka┼żd├ęho, kto chce vybudova┼ą ┼ík├ílovate─żn├Ż obchod s elektronick├Żm obchodom. Vy┼żaduje to trochu hlb┼íie vreck├í, preto┼że roz┼í├şrenia sa kupuj├║ jednotlivo a m├┤┼żu by┼ą dos┼ą drah├ę.
  • Jednoduch├ę digit├ílne s┼ąahovanie – Najlep┼íie pre ka┼żd├ęho, kto chce pred├íva┼ą v├Żlu─Źne digit├ílne s├║bory na stiahnutie.
  • iThemes Exchange – najlep┼íie pre netechnick├Żch pou┼ż├şvate─żov, ktor├ş uprednost┼łuj├║ jednorazov├║ platbu za v┼íetky funkcie, ktor├ę pravdepodobne potrebuj├║.

V┼íetky tri platformy maj├║ jedno spolo─Źn├ę: jadro je zadarmo. Realisticky v┼íak budete musie┼ą k├║pi┼ą aspo┼ł nieko─żko roz┼í├şren├ş, aby v├í┼í web pracoval presne tak, ako chcete. ─îi u┼ż prid├ívate prepracovanej┼íiu platobn├║ br├ínu alebo ├║─Źtujete opakuj├║ce sa mesa─Źn├ę platby, tak├ęto dodato─Źn├ę funkcie stoja peniaze.

Vzh─żadom na to v├ím odpor├║─Źame vyhodnoti┼ą ka┼żd├║ platformu na z├íklade charakterist├şk ka┼żd├ęho jadra, preto┼że pravdepodobne budete musie┼ą k├║pi┼ą roz┼í├şrenia alebo doplnky, ur─Źi┼ą, ktor├ę z nich budete potrebova┼ą, a potom porovna┼ą n├íklady. Niektor├ę funkcie bud├║ lacnej┼íie na jednej platforme, zatia─ż ─Źo in├ę bud├║ lacnej┼íie na inej platforme, tak┼że budete musie┼ą urobi┼ą nejak├Ż v├Żskum.

Bez oh─żadu na to, ktor├║ platformu si vyberiete, vedzte, ┼że ste v skvel├Żch ruk├ích – v┼íetky doplnky, ktor├ę s├║ s├║─Źas┼ąou dne┼ín├ęho pr├şspevku, s├║ ve─żmi p├┤sobiv├ę!