Withings ScanWatch sú pripravené na uvedenie na trh v USA po schválení EKG a SpO2

Minulý mesiac sme počuli o Withings ScanWatch Horizon, ktoré boli doteraz dostupné iba v Európe. V čase písania tohto článku nič nenasvedčovalo tomu, že sa ScanWatch Horizon spustí tu v USA, ale teraz Withings v tomto smere poskytla aktualizáciu. Zariadenie ScanWatch bude skutočne uvedené na trh v USA po schválení jeho funkcií EKG a SpO2 FDA.

Pri prechode na americký trh sa zdá, že inteligentné hodinky vypustia zo svojho názvu časť „Horizon“, ktorá bude známa jednoducho ako „ScanWatch“. Withings hovorí, že po tomto schválení FDA ScanWatch naplánoval spustenie v USA na november 2021, ale spoločnosť neuviedla konkrétny dátum vydania po tomto dátume.

V každom prípade schválenie FDA je dosť veľká vec. Zariadenie ScanWatch bolo schválené, aby fungovalo ako merač EKG aj SpO2. ScanWatch dokáže monitorovať srdcovú frekvenciu pomocou svojho snímača PPG a detegovať fibriláciu predsiení u používateľov, čo týmto používateľom umožňuje urobiť EKG a poslať ho svojim lekárom.

Okrem toho možno zariadenie ScanWatch použiť na monitorovanie hladín kyslíka v krvi pomocou tohto merača SpO2. Vďaka sledovaniu kyslíka je ScanWatch tiež schopný monitorovať spánok a môže potenciálne odhaliť príznaky spánkového apnoe. Ako väčšina inteligentných hodiniek na dnešnom trhu, aj ScanWatch slúži ako sledovač aktivity, ktorý používateľom umožňuje sledovať svoje kroky a kalórie počas dňa. ScanWatch dokáže dokonca automaticky rozpoznať 30 rôznych typov tréningov, či už ide o chôdzu, jazdu na bicykli alebo plávanie.

Aj keď ešte nemáme konkrétny dátum vydania pre ScanWatch, vieme, koľko to bude stáť. Withings dnes oznámila, že ScanWatch bude k dispozícii v dvoch rôznych veľkostiach puzdra: 38 mm za 279 USD a 42 mm za 299 USD. Keď sa spustí budúci mesiac, bude k dispozícii na webovej stránke Withings, Amazona Best Buy s čiernobielymi ciferníkmi.