Windows 7 Ako zmenšiť ikony na ploche v systéme Windows

Jedna z najlepších vecí Windows je to, že si ho môžete prispôsobiť takmer nekonečne tak, aby vyzeralo a cítilo sa presne tak, ako chcete. Predvolené nastavenia sú celkom dobré, ale vždy existuje priestor na zlepšenie. Ako teda nakonfigurujete počítač tak, aby vyhovoval vašim potrebám? Táto príručka vás prevedie tým, ako zmenšiť ikony na ploche a ako ich presunúť, zmeniť a odstrániť.

Čo je Windows Ikony?

Ikony sú pre ľudí primárnym spôsobom interakcie s počítačmi. Sú to „grafické“ reprezentácie príkazov, ktoré skrývajú spustený kód. Dvojité kliknutie na ikonu áno Windows interpretovať akciu ako príkaz. Spustí kód súboru na pozadí, vykoná príkaz a potom otvorí program alebo postupuje podľa pokynov v kóde.

Windows 7 Ako zmenšiť ikony na ploche v systéme Windows Windows 10-2

Zmenšite alebo zväčšite ikony na ploche Windows 10

Zmenšenie ikon na ploche v systéme Windows Windows 10, môžete si vybrať z troch preddefinovaných predvolených hodnôt alebo použiť koliesko myši.

voľba 1: Vyberte si z troch štandardných veľkostíWindows 7 Ako zmenšiť ikony na ploche v systéme Windows 1

 1. Pravým tlačidlom myši kliknite na svoju prázdnu oblasť Windows 10 stolov.
 2. vybrať vidieť a vyberte jednu z predvolieb, malý, strednáalebo veľký, Vyberte si ten, ktorý vám najviac vyhovuje.

voľba 2: Použite rolovacie koliesko myši alebo touchpad notebooku / tabletuWindows 7 Ako zmenšiť ikony na ploche v systéme Windows 2

Zmena veľkosti ikon na ploche pomocou počítačovej myši:

 1. Držte myš na prázdnom mieste na pracovnej ploche.
 2. hold ctrl a posúvajte kolieskom myši dopredu a dozadu zmeniť veľkosť ikon. V prípade prenosných počítačov a tabliet sa proces zmeny veľkosti vykonáva dvoma prstami, ktoré sa vtláčajú alebo oddeľujú.
 3. Každé kliknutie na koliesko predstavuje veľkosť nahor alebo nadol. Vyberte, čo pre vás najlepšie funguje.

Ak chcete zmeniť veľkosť ikon na ploche pomocou prenosného touchpadu alebo dotykovej obrazovky, postupujte takto:

 1. Ak chcete zmenšiť ikony, položte na dotykovú plochu dva prsty (zvyčajne palcom a dotykovou obrazovkou) a potom ich posúvajte, aby ste postupne zmenšili veľkosť.
 2. Ak chcete ikony zväčšiť, použite rovnaké prsty (alebo čokoľvek chcete) a posuňte ich od seba.

Zmeniť veľkosť Windows 10 ikon s kolieskom myši, dotykovou podložkou alebo dotykovou obrazovkou poskytuje väčšiu kontrolu, pretože nie sú obmedzené iba na tri predvoľby. Pomocou týchto troch možností môžete nájsť ideálnu veľkosť ikony pre pracovnú plochu.

Upravte veľkosť textu, aplikácie a ďalšie položkyWindows 7 Ako zmenšiť ikony na ploche v systéme Windows 3

Windows 7 Ako zmenšiť ikony na ploche v systéme Windows 4Ak chcete prispôsobiť pracovnú plochu, môžete zmeniť veľkosť textu, ikon aplikácií a ďalších položiek pomocou jednoduchého nastavenia, ktoré sa zobrazuje nad a pod.

 1. Prejdite na Nastavenia -> Systém -> Šou,
 2. Zmeňte posúvač v časti Zmena veľkosti textu …
 3. Zatlačením nahor ho zväčšíte alebo zmenšíte.
 4. vybrať platiť keď ste šťastní.

Rozlíšenie obrazovky zostane rovnaké, ale zobrazené objekty sa zväčšujú alebo zmenšujú na základe zvoleného nastavenia. Je primárne navrhnutý tak, aby uľahčoval videnie vecí na obrazovke, ale je užitočný aj inými spôsobmi! Windows 7 Ako zmenšiť ikony na ploche v systéme Windows 5

Windows 7 Ako zmenšiť ikony na ploche v systéme Windows 6Zmena veľkosti textu funguje s väčšinou, ale nie so všetkými Windows Apps. Ak sú úplne kompatibilné s Windows 10, budú pracovať. Ak nie sú, Windows môžete ich prepočítať tak, aby vyhovovali alebo ich nechali v pokoji.

Upravte veľkosť ikony v rámci Windows cestovateľ

Môžete tiež zmeniť vzhľad súborov a priečinkov v nich Windows 10 Prieskumník súborov.

 1. Otvorené Windows Explorer.
 2. vybrať vidieť z horného menu.
 3. Vyberte nastavenie priamo pod zobrazenou ponukou.
 4. Môžete tiež použiť ctrl a musrullehjul trik znova, ak dávate prednosť.

Ako vidíte z vyššie uvedených informácií, pre váš systém môžete urobiť nekonečné veľkosti. Či už chcete len malé ikony uložiť a zachovať svoje krásne tapety alebo väčšie, aby ich lepšie videli, Windows 10 má veľa spôsobov, ako to urobiť!

Ak chcete tiež zmeniť vzhľad ikon tvrdých alebo mäkkých odkazov, môžete prispôsobiť šípky odkazov na pracovnej ploche tak, aby vyhovovali vašim potrebám.