Windows 7 Ako p├şsa┼ą s diakritikou znaky v Windows 10


 • Postupujte pod─ża n├í┼ího sprievodcu a za─Źnite p├şsa┼ą s diakritick├Żmi znamienkami v jazyku Windows 10 s pou┼żit├şm viacer├Żch met├│d.
 • Jedn├Żm zo sp├┤sobov p├şsania znakov s diakritick├Żmi znamienkami je pou┼żitie Alt k├│dov na numerickej kl├ívesnici umiestnenej na pravej strane kl├ívesnice.
 • Na na┼íej vyhradenej vstupnej str├ínke m├íme mno┼żstvo ─Ćal┼í├şch sprievodcov, na ktor├Żch sa m├┤┼żete odvol├íva┼ą.
 • V pr├şpade ak├Żchko─żvek noviniek, aktualizovan├Żch a u┼żito─Źn├Żch sprievodcov m├┤┼żete postupova┼ą pod─ża n├í┼ího Windows 10 Hub, kde publikujeme aktualizovan├ę ─Źl├ínky a praktick├ę rie┼íenia Windows z├íle┼żitosti.

Ak pou┼ż├şvate ┼ítandardn├║ americk├║ anglick├║ kl├ívesnicu. UU. V jeho Windows 10 kusov, mo┼żno ste si v┼íimli, ┼że nem├┤┼żete pou┼ż├şva┼ą znaky s pr├şzvukom. P├şsanie vo va┼íom rodnom jazyku alebo v druhom jazyku m├┤┼że by┼ą v tomto pr├şpade ┼ąa┼żk├ę a nakoniec vyh─żad├ívan├şm na internete skop├şrujete a vlo┼ż├şte znaky s diakritikou.

Existuje v┼íak nieko─żko jednoduch├Żch sp├┤sobov, ako r├Żchlo pou┼żi┼ą znak s diakritikou alebo prida┼ą do kl├ívesnice zvl├í┼ítnu kl├ívesnicu Windows 10)


Ako m├┤┼żem pou┼ż├şva┼ą znaky s diakritikou v syst├ęme Windows Windows 10?

1, Na p├şsanie diakritick├Żch znamienok pou┼żite Alt k├│dy

 1. Zapnite Num lock na klávesnici
 2. Ke─Ć za─Źnete p├şsa┼ą, stla─Źte a podr┼żte kl├íves alt a zadajte ─żubovo─żn├║ kombin├íciu ─Ź├şsel z numerickej kl├ívesnice (umiestnenej na pravej strane kl├ívesnice)
 3. Overte to pod─ża obr├ízka ni┼ż┼íie Windows Alt k├│dy pre pr├şzvu─Źn├ę samohl├ískywindows  10 alt k├│dov
 4. Po v├Żbere znaku s diakritikou, ktor├Ż chcete nap├şsa┼ą, uvo─żnite kl├ívesnicu alt vyvrtnutie
 5. Zopakujte postup pre v┼íetky znaky s diakritikou, ktor├ę chcete pou┼żi┼ą

2, Pridajte nov├ę rozlo┼żenie kl├ívesnice

 1. ─Äal┼í├şm sp├┤sobom, ako p├şsa┼ą znaky svojho rodn├ęho alebo sekund├írneho jazyka, je pou┼żitie ─Ćal┼íieho Windows kl├ívesnica
 2. Ak chcete prida┼ą nov├║ kl├ívesnicu, prejdite do ─żav├ęho doln├ęho rohu panela ├║loh pod Vyh─żad├ívac├ş panel, nap├ş┼íte Upravi┼ą mo┼żnosti jazyka a kl├ívesnice a vyberte prv├║ mo┼żnos┼ąwindows  upravi┼ą vyh─żad├ívanie jazykov a kl├ívesnice
 3. Vyberte svoj aktu├ílny predvolen├Ż jazyk a kliknite na mo┼żnostiwindows  10 mo┼żnost├ş kl├ívesnice
 4. V kl├ívesnica v ─Źasti Prida┼ą kl├ívesnicuwindows  10 pridan├Żch kl├ívesn├şc
 5. Vyberte rozlo┼żenie kl├ívesnice, ktor├ę chcete prida┼ą
 6. Bolo pridan├ę nov├ę rozlo┼żenie kl├ívesnice
 7. Ak chcete zada┼ą znaky s diakritikou, vyberte extern├║ kl├ívesnicu a stla─Źte kl├íves zmena kl├íves, zadajte znaky s diakritikou pomocou (); '. / / kl├ívesy

3, Switch medzi r├┤znymi rozlo┼żeniami kl├ívesnice

 1. M├┤┼żete prep├şna┼ą medzi r├┤znymi kl├ívesnicami Windows 10 pod─ża krokov uveden├Żch ni┼ż┼íie
 2. Prejdite do prav├ęho doln├ęho rohu Panel ├║loh a kliknite na ikonu Ikona kl├ívesnicewindows  10 prep├şnanie medzi kl├ívesnicami
 3. Vyberte, ktor├ę rozlo┼żenie kl├ívesnice potrebujete
 4. M├┤┼żete tie┼ż stla─Źi┼ą Windows vyvrtnutie + Medzern├şk na prep├şnanie medzi r├┤znymi kl├ívesnicami

4, Odstr├í┼łte rozlo┼żenie kl├ívesnice

 1. Ak chcete odstr├íni┼ą rozlo┼żenie kl├ívesnice, ktor├ę u┼ż nepotrebujete, prejdite na Upravi┼ą jazyk a Mo┼żnosti kl├ívesnice
 2. Znova vyberte predvolen├Ż jazyk a potom kliknite na tla─Źidlo mo┼żnosti
 3. Prejdite na str├ínku kl├ívesnica vyberte kl├ívesnicu, ktor├║ chcete zahodi┼ą, a kliknite na ikonu remove gomb├şkodstr├íni┼ą kl├ívesnicu windows 10
 4. Vybratá klávesnica sa odinštaluje z vašej Windows 10 ks

P├şsanie s diakritikou v Windows je to celkom jednoduch├ę a existuje nieko─żko sp├┤sobov, ako to urobi┼ą.

Windows 10 je ve─żmi v├Żhodn├ę prid├íva┼ą a odstra┼łova┼ą nov├ę rozlo┼żenia kl├ívesnice v cudzom jazyku, zatia─ż ─Źo tieto rozlo┼żenia sa neust├íle aktualizuj├║ a prid├ívaj├║ sa nov├ę.


H─żad├íte nov├║ kl├ívesnicu? Pozrite sa na n├í┼í zoznam najlep┼íie Windows 10 kl├ívesn├şc.


─îasto kladen├ę ot├ízky – z├şskajte viac inform├íci├ş o znakoch s diakritikou

 • Ako z├şskam p├şsmen├í s diakritikou v programe Microsoft Word?

Po otvoren├ş programu Microsoft Word prejdite na str├ínku Vlo┼żte kartu na p├íse a vyberte polo┼żku vlo┼żka, Potom z rozba─żovacej ponuky vyberte polo┼żku symbol Aj a kliknite na zv├Żraznen├Ż znak alebo symbol, ktor├Ż potrebujete zo zoznamu.

 • Ako p├şsa┼ą ┼ípanielske znaky na kl├ívesnici bez numerickej kl├ívesnice?

Ak chcete v ┼ípaniel─Źine p├şsa┼ą znaky s diakritick├Żmi znamienkami, ak nem├íte numerick├║ kl├ívesnicu, stla─Źte kl├íves Num Lock, potom Shift + Num Lock alebo Num Lock + Fn alebo Num Lock + Alt. Mali by ste by┼ą schopn├ş p├şsa┼ą pomocou ─Ź├şseln├Żch kl├ívesov.

 • Ako zmen├şm symboly na mojej kl├ívesnici?

Ak chcete zmeni┼ą rozlo┼żenie kl├ívesnice na in├ę a p├şsa┼ą pomocou r├┤znych symbolov, jednoducho stla─Źte Shift + Alt s├║─Źasne, k├Żm nezvol├şte po┼żadovan├Ż jazyk.