Windows 11 TPM 2.0 výhody proti útokom demonštrovaným spoločnosťou Microsoft

Na rozdiel od s Windows 10, Windows Problémy s aktualizáciou 11 sa začali ešte predtým, ako pristál na akomkoľvek hardvéri, vrátane hardvéru testerov. Zoznam požiadaviek operačného systému spôsobil, že mnohí používatelia, odborníci aj nováčikovia, sa zmätene škrabali na hlave. Zatiaľ čo Microsoft konečne objasnil nevyhnutné minimum, ktoré považuje za vhodné Windows 11, existuje niekoľko pochybností o niektorých z nich, najmä o tých, ktoré sa týkajú bezpečnosti. Spoločnosť Microsoft je však neoblomná v tom, aký kritický je TPM a jeho priatelia Windows 11 bezpečnosti a je veľmi rád, že môže ukázať prečo.

TPM 2.0alebo verzia Trusted Platform Module 2.0, je pravdaže už prítomný na mnohých predpripravených počítačoch za posledné dva alebo tri roky, ale v tomto ohľade stále existuje dostatok priestoru na neistotu. Niektorí môžu mať hardvér nainštalovaný, ale zakázaný, vďaka čomu sa majitelia mylne domnievajú, že sa nestretávajú Windows Požiadavky na aktualizáciu 11. Existujú aj na mieru vyrobené počítače z posledného roka alebo dvoch, ktoré si možno ani nepredpokladali, že budú modul v blízkej budúcnosti potrebovať.

Microsoft však chce, aby každý vedel, aké dôležité je Windows Bezpečnostné požiadavky 11 sa týkajú moderných počítačov, osobných aj podnikových. Konkrétne TPM 2.0 a nové zabezpečenie alebo VBS založené na virtualizácii sú navrhnuté tak, aby zmierňovali alebo dokonca úplne blokovali škodlivé útoky ešte skôr, ako sa môžu zakoreniť.

V nedávnom videu zdieľanom spoločnosťou bezpečnostný expert Dave Weston demonštruje rôzne stratégie používané hackermi, či už na diaľku alebo osobne, na kompromisy. Windows bezpečnosť. Okrem obvyklého hackovania hrubou silou, inštalácie ransomvéru a prístupu na vzdialenú plochu Weston ukázal aj zariadenia ako PCI Leech, ktoré možno použiť na obídenie biometrickej autentifikácie, napríklad odtlačkov prstov. Ten je blokovaný VBS, ktorý umiestňuje kritické časti operačného systému do samostatnej a spevnenej enklávy.

Bohužiaľ, VBS má aj svoje nevýhody, ktoré odhalili niektoré benchmarkové testy. Bezpečnostná funkcia zjavne spôsobuje určité výpadky výkonu napríklad pri hraní hier, čo vedie k podpriemernému zážitku Windows vydanie, ktoré by malo byť priateľské k hrám. Microsoft pravdepodobne neustúpi Windows 11 má náročné požiadavky, ale potrebuje nielen zlepšiť zasielanie správ, ale aj opraviť niektoré z tých chýb, ktoré spôsobujú, že zabezpečenie vyzerá skôr ako nepríjemnosť než ako nevyhnutnosť.