Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Windows 11: M├ím si stiahnu┼ą aktualiz├íciu teraz?

Nau─Źte sa v┼íetko o d├┤le┼żitosti absolvovania Windows 10 a┼ż Windows 11.

Zdie─żajte ─Źl├ínok

Arthur Aball├ęa / Uverejnen├ę 20. m├íja 2022 o 11:17

windows-11-predvolen├Ż-zjednodu┼íen├Ż prehliada─Ź

─îo sa stane, ak nenain┼ítalujete Windows 11? ┬ę charnsitr / stock.adobe.com

Od ofici├ílneho spustenia Windows 11, 5 V okt├│bri 2021 sa mnoh├ş pou┼ż├şvatelia odhodlali a aktualizovali. Niektor├ş s├║ v┼íak st├íle skeptick├ş a rad┼íej pokra─Źuj├║ v pou┼ż├şvan├ş predch├ídzaj├║cej verzie. Pod─ża Microsoftu Windows 10 bude na─Ćalej podporovan├í do roku 2025. Bude v┼íak prebieha┼ą inov├ícia na Windows 11? Dokedy bude mo┼żn├ę aktualizova┼ą? Odpoved├íme na naj─Źastej┼íie ot├ízky na t├║to t├ęmu.

Je povinn├ę prejs┼ą na Windows 11?

Microsoft to ofici├ílne uviedol Windows 10 bude na─Ćalej podporovan├í do 14. okt├│bra 2025. Pred t├Żmto d├ítumom sa nie je potrebn├ę ob├íva┼ą, spolo─Źnos┼ą Microsoft bude na─Ćalej poskytova┼ą z├íplaty zabezpe─Źenia a aktualiz├ície funkci├ş pre star┼íiu verziu. Windows.

Upozor┼łujeme, ┼że niektor├ę zariadenia, ktor├ę s├║ pr├şli┼í star├ę alebo pr├şli┼í slab├ę, jednoducho nem├┤┼żu ma┼ą prospech z tejto aktualiz├ície. Pod─ża ┼ít├║die uskuto─Źnenej spolo─Źnos┼ąou Lansweeper na konci roka 2021 viac ako polovica podnikov├Żch po─Ź├şta─Źov nie je vhodn├í na upgrade na Windows 11. Napriek tomu po─Ź├şta─Źe be┼żia Windows 10 bude norm├ílne fungova┼ą aj po 14. okt├│bri 2025. Nie je teda nevyhnutn├ę upgradova┼ą na Windows 11 a ponuku inov├ície zaslan├║ spolo─Źnos┼ąou Microsoft m├┤┼żete odmietnu┼ą.

Existuj├║ nejak├ę rizik├í neaktualizovania pred rokom 2025?

Hoci migr├ícia do Windows 11 nie je povinn├ę, existuj├║ rizik├í, ak svoj syst├ęm neaktualizujete pred rokom 2025. Spolo─Źnos┼ą Microsoft skuto─Źne nazna─Źuje, ┼że po tomto d├ítume u┼ż bezpe─Źnostn├ę z├íplaty nebud├║ k dispoz├şcii, a preto bude v├í┼í syst├ęm zranite─żnej┼í├ş vo─Źi potenci├ílnym ┼íkodliv├Żm ├║tokom. Konkr├ętne sa zv├Ż┼íia rizik├í phishingu a ransomv├ęru.

Je tie┼ż vysoko pravdepodobn├ę, ┼że niektor├ę aplik├ície postupne prestan├║ dost├íva┼ą podporu a aktualiz├ície, ─Ź├şm sa programy stan├║ zranite─żnej┼í├şmi vo─Źi mo┼żn├Żm bezpe─Źnostn├Żm chyb├ím.

Bude mo┼żn├ę aktualizova┼ą nesk├┤r?

Ak je v├í┼í po─Ź├şta─Ź kompatibiln├Ż s Windows 11, m├┤┼żete v┼żdy aktualizova┼ą, kedyko─żvek chcete. Ke─Ć chcete prejs┼ą na t├║to nov├║ verziu opera─Źn├ęho syst├ęmu Microsoft, prejdite do nastaven├ş a vyberte Windows Aktualizujte a kliknite na Vyh─żada┼ą aktualiz├ície a potom na Overi┼ą, ─Ź├şm dokon─Ź├şte spustenie oper├ície.