Windows 11 Kontrola stavu počítača teraz vysvetľuje, prečo váš počítač nespĺňa špecifikácie

Veštenie či už vaše Windows 10 PC má nárok na a Windows Aktualizácia 11 nebola jednoduchá záležitosť, aspoň nie spočiatku. Microsoft priznal, že zbabral komunikáciu o minimálnych systémových požiadavkách a dokonca musel stiahnuť svoj nástroj, ktorý to mal uľahčiť. Táto aplikácia PC Health Check je konečne dostupná pre každého, a čo je dôležitejšie, teraz tiež vysvetľuje, čo musíte urobiť, ak váš počítač nezíska známku.

Teraz, keď sa prach usadil, minimálne požiadavky na Windows 11 sa stali viac-menej jednoduchými. Potrebujete mať aspoň dvojjadrový 1GHz 64-bitový CPU s aspoň 4GB RAM a 64GB úložiskom. TPM 2.0 tiež musí byť nielen prítomný, ale aj umožnený stretávať sa Windows 11 bezpečnostné požiadavky.

Stále však existujú rohové prípady, že je ich veľa Windows používatelia možno neuvažovali. To je miesto, kde prichádza, dúfajme, konečná verzia aplikácie PC Health Check, ktorá určuje, či počítač urobí rez. Ak nie, odporučí kroky, ktoré treba vykonať na vytvorenie zariadenia Windows 11-hodný.

Pre väčšinu notebookov a vopred zostavených počítačov vyrobených za posledné dva roky by malo byť v tomto ohľade veľmi málo problémov. Na druhej strane počítače vyrobené na mieru môžu naraziť na problémy s bezpečnostnými požiadavkami. Aj keď TPM 2.0 Modul je nainštalovaný, nemusí byť povolený a vyžaduje si prácu s nastaveniami systému BIOS, za predpokladu, že táto možnosť je k dispozícii.

Tí so staršími procesormi majú, žiaľ, viac práce a potenciálne aj vyššie výdavky. Mohli sa, samozrejme, držať Windows 10 alebo dokonca manuálne nainštalovať Windows 11, ak to naozaj chcú urobiť. Posledný prípad však môže viesť k tomu, že už nebudete dostávať ani kritické bezpečnostné aktualizácie a používateľ bude vystavený ešte väčšiemu riziku.