Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Windows 10: Problémy s vašou Wi-Fi? Nové ovládače Intel by mali zmeniť hru


Intel spustil nový ovládač pre Windows 10
na zlepšenie bezdrôtových pripojení Wi-Fi a Bluetooth. Ten obsahuje opravy kritických chýb, ktoré u niektorých vedú k „slávnej“ modrej obrazovke smrti.

Podľa Windows Najnovšie, ktorý informáciu uvádza, tento ovládač vydal Intel počas posledného februárového týždňa. Teraz je k dispozícii na stiahnutie prostredníctvom asistenta editora.

Prečítajte si tiež:
Windows 10: Pozor pri zavádzaní nového systému ovládačov

Tri verzie v závislosti od vašej sieťovej karty

Dotyčný vodič neprináša žiadnu zjavnú novinku. V závislosti od použitej sieťovej karty je nasadených niekoľko verzií. Ak chcete poznať presnú konfiguráciu, je potrebné prejsť do „Správcu zariadení“ a rozbaliť stromovú štruktúru časti s názvom „Sieťové karty“.

  • Verzia 22.30.0.111 je určená pre pripojenie Wi-Fi 6E AX210, AX201, AX200, Wireless-AC 9560, 9461/9462 a 9260
  • Verzia 20.70.21.2 je pre dvojpásmový režim AC 8265 a 8260
  • Verzia 19.51.33.1 je kompatibilný s dvojpásmovým AC 3165, 3168 a 7265

Ak je jeden z týchto odkazov uvedený v správcovi zariadení, znamená to, že počítač má nárok na túto aktualizáciu. V opačnom prípade je možné, že z opravy budú v najbližších týždňoch profitovať aj ďalšie referencie.

Prečítajte si tiež:
Kontroly používateľských účtov môžete minimalizovať (alebo zakázať). Windows 10

Pevné pripojenia Wi-Fi a Bluetooth

Medzi problémami vyriešenými s týmto novým ovládačom si všimnite lepšie pripojenie k sieťam v 5 GHz. Opravený je aj známy BSoD, ktorý sa objavil po havárii. Intel tiež vylepšil funkčnosť hotspotu Windows 10.

Intel tiež optimalizoval výkon a bezpečnosť. Bluetooth okrem Wi-Fi pripojení ťaží aj z lepšej stability. Vďaka bezdrôtovej náhlavnej súprave by sa teda zlepšila napríklad kvalita zvuku počas hovorov cez Microsoft Teams. BlueTooth pripojenia klávesnice a myši sú lepšie chránené.

Táto aktualizácia bude nasadená prostredníctvom Windows Aktualizácia, ale je možné ju získať aj teraz prostredníctvom nástroja Intel Driver & Support.

Stiahnuť Windows 10

zdroj: Windows Najnovšie