Windows 10 na tabletoch: vysvetlenie v režime pracovnej plochy

Windows 10 bude funkčný systém pre všetky typy jednotiek, ale existujú rozdiely v širokej škále výrobkov v obehu. Preto je vhodné zostať pri dotykových zariadeniach v prítomnosti alebo neprítomnosti stolného režimu.

Čítačky elektronických kníh Windows

Čítačky elektronických kníh Windows

Pre spoločnosť Microsoft je to vodný tok veľkosť podania: viac alebo menej ako 8 palec, Výrobky s vyššou uhlopriečkou budú využívať režim stolného počítača, výrobky s menšími panelmi – teda tablety a tablety smartphones – dotkne sa iba.

Pretože tento detail nebol príliš jasný, Joe Belfiore zo spoločnosti Microsoft ho chcel upozorniť pomocou tweetu:

Tweet Belfiore

Belfiores tweety

V posledných hodinách sa však pridali ďalšie podrobnosti, ktoré sa týkajú mnohých tablet s Windows 8,1 a obrazovky od 7 palec ktoré už sú v obehua ktoré budú predmetom aktualizácie a Windows 10.

V tomto prípade to tak bude dostupnosť režimu pracovnej plochy je zachovaná, Pravdepodobne ide o pohyb určený na zabezpečenie kontinuity používateľa s minulosťou. V tomto prípade bude Continuum aktívne, funkcia, o ktorej sme už hovorili a ktorá je poverená riadením prechodu medzi dotykovými rozhraniami a bezdotykovými prostrediami.

Windows iba v dotykovom režime na malých zariadeniach sa v zásade vzťahuje iba na nové produkty, ktoré nie sú datované na prevzatie aktualizácie Windows 10. Belfiore sa netýka typov architektúry, ale téma sa objavila už pred niekoľkými dňami, pokiaľ ide o produkty s čipmi ARM a nemusí sa líšiť v prípade Intel / AMD.