Windows 10 na malých tabletách ARM spoločnosť Microsoft potvrdzuje

Na poslednej udalosti predstavte novinky Windows 10 Microsoft hovoril o mnohých veciach, ale ako mnohí videli, nič o ňom nepovedal budúci vzťah s platformou ARM, najmä v teréne Čítačky elektronických kníh,

Spoločnosť Redmond si na debutovej scéne udržala výrazne odlišný profil Windows 8, odhaľujúce Windows RT. Táto skúsenosť sa ukázala ako prepadák z niekoľkých dôvodov, a to natoľko, že Microsoft sa rozhodol nevykonávať upgrade Windows 10 vlastných povrchových tabliet s čipmi ARM. Bude sa obmedzovať na „čiastočnú“ aktualizáciu, ktorej vlastnosti sú stále nejasné.

Windows    10

Rastúca sila platforiem ARM, najmä najnovších 64-bitPozrime sa však na manželstvo medzi Windows a ARM nie je naozaj dokončený napriek falošnému štartu. A to bez ohľadu na to smartphones Windows Telefóny používajú presnejšie iba čipy ARM, Qualcomms.

Aby sme posilnili naše presvedčenie, nachádzame článok o spoločnosti Neowin, v ktorom sa zdá, že spoločnosť Microsoft aspoň čiastočne vysvetľuje, aká bude jej stratégia. „Jednotky ARM budú naďalej rozhodujúcou súčasťou škály jednotiek, ktoré podporujú Windows 10, med optimalizovaný zážitok pre smartphones, phablety a malé tablety do 8 Kurčatá na kurčatá ARM, Tento týždeň sme prvýkrát vyskúšali túto skúsenosť Windows 10 na telefóne a oznámila príchod technického náhľadu telefónov, “uviedla hovorkyňa Redmond House.

Z týchto slov môžeme usúdiť, že uvidíme tablety ARM s Windows 10 na trhu v budúcnosti, ale s obrazovkami nie väčšími ako 10 mm 8 palcov. Sme, samozrejme, v oblasti tlmočenia, ale to už je niečo.

Pravdepodobne doma si to Microsoft myslí okrem určitej veľkosti berú tablety do práce viac vlastností produktu ako na použitie samotného obsahu. Platformy X86 (Intel a AMD) majú v tomto ohľade výhodu vďaka kompatibilite s tradičným stolovým softvérom. Na druhej strane bol nešťastným osudom aj nedostatok kompatibility so starými programami Windows RT.

Spoločnosť Microsoft sa o nej bude „v nasledujúcich mesiacoch“ deliť o ďalšie informácie Windows 10 na ARM zariadeniach. Podľa povestí budú mať tablety ARM prispôsobenie verzie Windows 10 venovaných smartphones, bez zbytočného stolového režimu as niektorými zmenami týkajúcimi sa väčšej obrazovky.

Vo všetkých týchto prednáškach problém by sa nemal podceňovať, Platformy ARM sú vo všeobecnosti lacnejšie ako platformy založené na čipoch x86: na zabezpečenie toho Windows 10 sa usadí na mobilnej scéne. Je nevyhnutné, aby ho výrobcovia ponúkali vo všetkých cenových reláciách vrátane najlacnejších.