WhatsApp Web už čoskoro umožní videohovory, konečne!

Whatsapp web bude čoskoro obsahovať videohovory

Na dlhú dobu WhatsApp vám umožňuje uskutočňovať videohovory na mobilných telefónoch, ale nie na počítačoch. Ako každý vie, WhatsApp má webovú aplikáciu pre prehliadače, známejšie ako WhatsApp Web, a desktopového klienta. Obe verzie WhatsApp pre PC zdieľajú väčšinu funkcií WhatsApp pre mobil, s výnimkou videohovorov, aj keď sa to čoskoro zmení.

Podľa WABetaInfo (webová stránka, ktorá vždy filtruje presné informácie o WhatsApp), spoločnosť už pracuje na možnosti, ktorá umožní používateľom uskutočňovať videohovory z WhatsApp Web a desktopového klienta. Podľa tejto webovej stránky prídu videohovory na web WhatsApp v najbližších týždňoch, takže sa k nám pripojte a zistite, ako bude táto nová možnosť vyzerať.

Takto budú prebiehať videohovory na webe WhatsApp

Whatsapp web uskutočňovať videohovory

Snímky obrazovky, ktoré tu vidíte, boli prevzaté z verzie 2.2043.7 WhatsApp Web od tímu WABetaInfo. Ako môžete vidieť, možnosť videohovorov je už v pomerne pokročilej fáze vývoja. Už čoskoro, na začatie videohovoru sa v rozhraní chatu zobrazí ikona kamery a tiež ikonu telefónu v prípade, že chcete uskutočniť hlasový hovor.

Keď stlačíte možnosť videohovoru, otvorí sa malé kontextové okno so stavom hovoru. Odosielateľ na druhej strane uvidí o niečo väčšie okno s možnosti prijať, odmietnuť alebo ignorovať videohovor. Okrem toho je možné v závislosti od zdroja uskutočniť aj skupinové videohovory.

Whatsapp web uskutočňovať videohovory 2

Možno ste to ešte nevedeli, ale už existuje spôsob, ako uskutočniť skupinové videohovory pomocou WhatsApp Web. Je to naozaj veľmi jednoduché, pretože celý videohovor je riadený cez Messenger Izby. V súčasnosti sú bežné videohovory pre WhatsApp Web vo fáze testovania a bude trvať ešte niekoľko týždňov, kým príde (dátum nie je presne stanovený). Takže kým budete čakať, môžete sa uspokojiť s možnosťou Messenger Izby.

Related Articles

Back to top button