WhatsApp vás požiada o biometrické overenie, aby ste mohli používať jeho webovú verziu alebo …

Kým je pravda, že WhatsApp trpí odlivom používateľov, ktorí radšej vsádzajú na iné alternatívy, ktoré až tak nenarúšajú súkromie, až do tej miery, že Telegram už umožňuje exportovať rozhovory svojho veľkého rivala, aplikácia má stále veľký počet používateľov.

A časť kreditu ide na konštanty aktualizácie prijaté spoločnosťou WhatsApp na zlepšenie jeho rôznych funkcií. Nedávno sme vám povedali o pripravovanej aktualizácii, ktorá vám umožní používať WhatsApp Web bez pripojeného mobilného telefónu.

Web a počítač WhatsApp budú teraz bezpečnejšie

web whatsapp bez pripojeného mobilného telefónu

Teraz WhatsApp práve oznámil svojim kolegom Android Authority, nové opatrenia pre posilniť bezpečnosť v otvorených reláciách mimo mobilnej aplikácie prostredníctvom biometrickej autentifikácie.

Ak sa chcete týmto spôsobom prihlásiť do webovej verzie WhatsApp aj do počítačovej verzie, bude potrebné overiť totožnosť majiteľa, buď prostredníctvom čítačky odtlačkov prstov telefónu, alebo pomocou rozpoznávania tváre prostredníctvom aplikácie WhatsApp vo vašom mobile.

Populárna platforma okamžitých správ týmto spôsobom výrazne zvyšuje bezpečnosť a pridáva ich biometrických systémov na vaše už dobre známe prihlásenie prostredníctvom QR.

Podľa toho, čo hovorí WhatsApp, bude tento proces teraz pozostávať z prvého skenovania zodpovedajúceho QR kódu a následného biometrického rozpoznávania. A čo sa stane, ak váš mobil nemá čítačku odtlačkov prstov alebo systém rozpoznávania tváre? No naďalej budete používať iba QR kód.

Povedať to nasadenie tohto nového bezpečnostného nástroja WhatsApp prebieha postupne, takže k nemu nemajú prístup všetci používatelia. V prípade, že chcete skúsiť šťastie, mali by ste postupovať iba podľa nasledujúcich krokov.

  • Prístup k nastaveniam WhatsApp získate kliknutím na tri bodky umiestnené vpravo hore.
  • Zadajte možnosť WhatApp Web a kliknite na ikonu „+“.
  • Naskenujte QR kód a prijmite žiadosť o biometrickú autentifikáciu, aby ste sa dostali na web WhatsApp.

Vylepšenie, ktoré odteraz ocení veľa používateľov pre cudzinca bude ťažšie sa zaregistrovať na vašom webe WhatsApp alebo počítačovú verziu, ktorá vás bude špehovať.