WhatsApp varuje, že „špionážna firma“ pomohla hacknúť HODNOTY textov používateľov – jediným telefonátom

Spoločnosť WHATSAPP obvinila tieňovú izraelskú spyware spoločnosť z napomáhania pri hackovaní správ viac ako tisícky používateľov.

Skupina NSO údajne vytvorila softvér, ktorý používajú bezpečnostné sily národného štátu na špehovanie vysokých vládnych úradníkov, novinárov a aktivistov za ľudské práva.

WhatsApp v súdnych spisoch tvrdí, že softvér, známy ako Pegasus, sa vlámal do účtov WhatsApp používateľov, čím hackerom poskytol prístup k správam, fotografiám, kontaktom a ďalším.

Údajne bol spyware vložený do telefónov ľudí pomocou hlasového hovoru WhatsApp. Obete nemuseli odpovedať na výzvu nakaziť sa.

Webová stránka NSO uvádza, že vyvíja špionážnu technológiu, ktorá má „vládnym agentúram predchádzať a vyšetrovať terorizmus“ a zachrániť „tisíce životov“.

WhatsApp zistil vniknutia, ktoré využívali zraniteľnosť v softvéri aplikácie, v máji 2019 a rýchlo vytlačil aktualizáciu, aby sa už prestali.

The FacebookZnáma firma podala minulý rok žalobu, v ktorej tvrdila 1, NSO hacklo 400 jeho používateľov. Tento týždeň sa objavili nové detaily z prebiehajúceho prípadu.

Najnovšie súdne podanie WhatsApp proti nárokom NSO na prepojenie serverov v USA s adresami IP – jedinečné číslo, ktoré sa prepojí so všetkými online aktivitami, ktoré niekto robí – používa spoločnosť.

Tento krok je pokusom o potlačenie tvrdení NSO, že jeho aktivity boli vykonávané mimo USA.

Argumentom bol pokus o zamietnutie prípadu s odôvodnením, že izraelská spoločnosť nemá v USA významné prevádzky.

Spoločnosť predtým tvrdila, že národné štáty sú zodpovedné za údržbu a monitorovanie spwaru a že nevie, na čo presne jeho klienti túto technológiu používajú.

WhatApp však tieto tvrdenia spochybnil.

Spoločnosť uviedla, že obete hackera boli infikované Pegasom po telefonovaní prostredníctvom aplikácie na odosielanie správ.

Potom povedal: „NSO používal sieť počítačov na monitorovanie a aktualizáciu Pegasu po jeho implantácii do zariadení používateľov.

“Tieto počítače riadené NSO slúžili ako nervové centrum, prostredníctvom ktorého NSO kontroloval prevádzku a používanie Pegasu svojimi zákazníkmi.”

Skupina NSO použila servery so sídlom v Los Angeles „viac ako 700 -krát počas útoku na nasmerovanie škodlivého softvéru NSO na používateľské zariadenia WhatsApp v apríli a máji 2019“.

Je smutné, že v súčasnosti je nemožné s istotou zistiť, či vás ohrozilo porušenie NSO.

Uvádza sa, že každý používateľ bol pomocou tohto zneužitia potenciálne hacknutý – to však neznamená, že bol každý používateľ napadnutý.

The Sun chápe, že WhatsApp mal problém zistiť, ktorých konkrétnych používateľov sa porušenie týkalo.

WhatsApp však spolupracuje s niekoľkými ľudskoprávnymi organizáciami, aby zaistil, že aktivisti sú si o tomto probléme vedomí.

Vo vyhlásení uvedenom pre The Sun Minulý rok hovorca WhatsApp uviedol: „WhatsApp povzbudzuje ľudí, aby inovovali na najnovšiu verziu našej aplikácie a udržiavali svoj mobilný operačný systém v aktuálnom stave, aby sa chránili pred potenciálnym cieleným zneužitím určeným na kompromitáciu informácií uložených v mobilných zariadeniach.

„Neustále spolupracujeme s priemyselnými partnermi na poskytovaní najnovších vylepšení zabezpečenia, ktoré pomáhajú chrániť našich používateľov.“

Online nakupujúci môžu teraz prezerať svoje obľúbené obchody na WhatsApp s novou funkciou „katalóg“

V ďalších správach zistíte, ako uskutočniť skupinový hovor v aplikácii WhatsApp.

Tento úhľadný trik WhatsApp vám umožní pripnúť svoje obľúbené rozhovory na začiatok aplikácie.

Niektoré sme zaokrúhlili Facebook Messenger hry, ktoré môžete hrať s priateľmi na diaľku.

Čo si myslíte o hacke WhatsApp? Dajte nám vedieť v komentároch!

Platíme za vaše príbehy! Máte príbeh pre Naším cieľom je byť vaším tím techniky a vedy? Pošlite nám e-mail na adresu