WhatsApp samode┼ítrukt├şvne spr├ívy prich├ídzaj├║: ako funguj├║

WhatsApp samode┼ítrukt├şvne spr├ívy prich├ídzaj├║: ako funguj├║ 1

WhatsApp pracuje na novej funkcii, ktor├í v├ím umo┼żn├ş posiela┼ą spr├ívy v─Źas to sebazni─Źenie. Spr├ívy poch├ídzaj├║ priamo z kan├íla WABetaInfo Twitter v┼żdy ve─żmi informovan├ş o novink├ích t├Żkaj├║cich sa aplik├ície na odosielanie spr├ív. Doteraz je mo┼żn├ę uverejni┼ą na WhatsApp ┼ít├ítoch, ktor├ę sa samy eliminuj├║ po 24 hodin├ích, ale nie s├║ to skuto─Źn├ę spr├ívy, ktor├ę sa samy vylu─Źuj├║.

Nov├í funkcia bola prv├Żkr├ít spozorovan├í v Verzia beta syst├ęmu Android pre WhatsApp, ─Ź├şslo 2.19.275. Je potrebn├ę uvies┼ą, ┼że v s├║─Źasnosti s├║ ÔÇ×spr├ívy, ktor├ę sa sam├ę eliminuj├║ÔÇť, st├íle v po─Źiato─Źnej f├íze v├Żvoja, predt├Żm, ako uvid├şme funk─Źnos┼ą ofici├ílnej verzie aplik├ície, mus├şme po─Źka┼ą nieko─żko mesiacov v n├ídeji, ┼że testy prines├║ pozit├şvne v├Żsledky. Napr├şklad temn├Ż re┼żim, ktor├Ż spolo─Źnos┼ą WhatsApp vyhlasuje vo v├Żvoji u┼ż nieko─żko mesiacov, a ─Źasy vydania e┼íte nie s├║ zn├íme.

Chlapci z WABetaInfo zverejnili tie┼ż obr├ízky, ktor├ę ilustruj├║, ako nov├Ż pou┼żi┼ą sistema, Spo─Źiatku by malo by┼ą dostupn├ę iba v skupin├ích, ale nie je vyl├║─Źen├ę, ┼że m├┤┼że pr├şs┼ą aj v skupin├ích individu├ílne rozhovory, Nov├í funkcia mus├ş by┼ą aktivovan├í v nastaveniach skupinov├ęho chatu a u┼ż├şvate─ż sa m├┤┼że rozhodn├║┼ą, po uplynut├ş ktor├ęho sa m├í spr├íva vymaza┼ą.

Ako funguj├║ ─Źasovan├ę spr├ívy

V angli─Źtine sa nov├í funkcia naz├Żva ÔÇ×Zmiznutie spr├ív". V talian─Źine by to mohlo by┼ą prelo┼żen├ę pomocou ÔÇ×Spr├ívy, ktor├ę zmizn├║ÔÇť. Z├íkladn├í t├ęma zost├íva rovnak├í: hore WhatsApp spr├ívy prich├ídzaj├║ v─Źas ktor├ę sa automaticky odstr├ínia z rozhovoru.

Ako pou┼ż├şva┼ą nov├║ funkciu (moment├ílne k dispoz├şcii iba v skupinov├Żch rozhovoroch)? Ve─żmi jednoduch├ę: zadajte nastavenia skupinov├ęho chatu a stla─Źte mo┼żnos┼ą ÔÇ×Zmiznutie spr├ívÔÇť. Otvor├ş sa okno a budete musie┼ą prepn├║┼ą z ÔÇ×OffÔÇť na ÔÇ×OnÔÇť. V tomto okamihu sa objav├ş nov├ę okno, ktor├ę v├ím umo┼żn├ş vyberte ─Źasov├Ż limit potom bude spr├íva vymazan├í. M├íte dve mo┼żnosti: 5 sek├║nd alebo 1 teraz, Po aktiv├ícii tejto funkcie sa v┼íetka odoslan├í spr├íva z chatu vyma┼że v z├ívislosti od zvolenej mo┼żnosti ─Źasu.

Ke─Ć pr├şdu samode┼ítrukt├şvne spr├ívy

Ako bolo vysvetlen├ę na za─Źiatku, funk─Źnos┼ą je st├íle vo f├íze alfa a je k dispoz├şcii iba pre niektor├Żch pou┼ż├şvate─żov zap├şsan├Żch v programe testerov verzie beta. Doteraz bola objaven├í nov├í funkcia beta verzia WhatsApp pre Android ─Ź├şslo 2.19.275, Ofici├ílne doby vydania nie s├║ zn├íme, a to aj v pr├şpade, ┼że d├┤jde na zariadeniach iOS.

M├┤┼żeme v┼íak s ist├Żm presved─Źen├şm potvrdi┼ą, ┼że nov├║ funk─Źnos┼ą m├┤┼żu vyu┼ż├şva┼ą aj rozhovory ÔÇ×one to oneÔÇť a pou┼ż├şvatelia, ktor├ş maj├║ iPhone. Ak s├║ testy ├║spe┼ín├ę, nov├í funk─Źnos┼ą m├┤┼że by┼ą k dispoz├şcii do konca roku 2019,