WhatsApp miznúce správy a úplne nový vzhľad

Prvé pohľady na softvér vo vývoji s WhatsApp ukázali tento týždeň informácie o miznúcich správach a nových chatových bublinách. Zdá sa, že časť s miznúcimi správami prichádza do systému iOS ako ďalšia s množstvom možností časovača správ. Táto testovacia aktualizácia zobrazuje časovače správ na 24 hodín, 7 dní, 90 dní a (vypnuté).

Ak používate verziu WhatsApp pre iOS v beta verzii, podľa WABetaInfo nájdete nové údaje o miznúcich správach – väčšinou o tom, ako budú fungovať. V poznámke: „V záujme väčšieho súkromia a úložného priestoru zmiznú všetky nové správy z tohto rozhovoru pre všetkých po vybratom trvaní. Toto nastavenie môže zmeniť ktokoľvek v čete.“

Aby bolo jasné, táto funkcia zatiaľ NIE JE verejnosti dostupná. Pravdepodobne bude vydaný v najbližších týždňoch, počnúc používateľmi iOS a prejde na Android. To je, AK sa WhatsApp rozhodne vydať túto funkciu a AK túto funkciu uvoľnia s jedným operačným systémom pred druhým, ako zvyčajne.

Pomerne významná zmena prichádza aj do používateľského rozhrania pre WhatsApp. Predvolené farby bublín v WhatsApp sa mierne zmenia a tvar uvedených bublín sa zmení o niečo výraznejšie. Staré svetlo a nové svetlé farby sú si dosť podobné – nová verzia je len o TINY svetlejšia, stále v tej istej zelenej aréne.

Farba Dark Bubble odstraňuje trochu modrej a presúva sa od aqua smerom k lesnej zelenej. S novou farbou Light Bubble je o niečo tmavšia a jednotnejšia. Obe bubliny budú mať okolo bubliny viac zaoblených rohov. Pripravujú sa na budúcnosť, ktorá je stále trochu kreslenejšia a nie až taká ostrá.

Pozrite sa na časovú os nižšie, kde nájdete ďalšie informácie o tom, ako WhatsApp pracuje so zvukom hlasových správ a o konci služby pre staré smartphones od novembra tohto roku. Ak máte STARÝ smartfón a používate WhatsApp, možno je teraz ten najlepší čas popremýšľať o inovácii.