WhatsApp má teraz viac ako 2 Miliardy používateľov na celom svete

WhatsApp má teraz viac ako 2 Miliardy používateľov na celom svete 1WhatsApp je jednou z najpopulárnejších aplikácií na odosielanie správ na svete a podľa najnovšieho oznámenia spoločnosti to jednoznačne dokázali. WhatsApp nedávno odhalil, že jeho platforma na odosielanie správ je v súčasnosti domovom viac ako 2 miliárd používateľov po celom svete.

To je veľmi pôsobivá postava, pretože nie je veľa aplikácií, ktoré by mohli tvrdiť. Najbližšie si myslíme, že by mohlo potenciálne napadnúť WhatsApp by bola čínska platforma WeChat, ktorú sme naposledy skontrolovali, 1 miliónov používateľov. Neboli by sme tiež prekvapení, keby sa to dalo dobehnúť, najmä s rôznymi službami, ktoré ponúka spolu so správami.

WhatsApp tiež využil túto príležitosť na zopakovanie dôležitosti šifrovania, keď hovoria, že čím viac používateľov má, tým dôležitejšie je šifrovanie. Podľa spoločnosti „Silné šifrovanie je v modernom živote nevyhnutnosťou. Nebudeme robiť kompromisy v oblasti bezpečnosti, pretože by to znížilo bezpečnosť ľudí. V záujme väčšej ochrany spolupracujeme s poprednými odborníkmi v oblasti bezpečnosti, využívame špičkové technológie na zastavenie zneužívania a poskytujeme kontroly a spôsoby hlásenia problémov – bez toho, aby sme obetovali súkromie. “

Ako už bolo povedané, WhatsApp má takú rozsiahlu základňu používateľov, Facebook (ktorý vlastní WhatsApp) platformu ešte musí speňažiť. Spoločnosť predtým plánovala zaviesť reklamy do štatútov WhatsApp, ale nakoniec sa k tomu vrátili.

Vyplnené. Prečítajte si viac o a. zdroj: blog.whatsapp