Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

WhatsApp konečne prišiel: ako aktivovať temnú tému

WhatsApp konečne prišiel: ako aktivovať temnú tému 1

tmavý režim je konečne k dispozícii všetkým používateľom WhatsApp, Najočakávanejšia funkcia za posledných niekoľko mesiacov je práve teraz uvedená pre oboch používateľov robot oba iOS. Temná téma (toto je skutočný názov funkcie) je tiež k dispozícii pre WhatsApp Business, Spravodajstvo je priamo WhatsApp s tlačovou správou, v ktorej sa zdôrazňuje všetko tmavé tematické prvkyo: väčšia čitateľnosť správ, menšie namáhanie očí a väčšia úspora batérie (ale iba na obrazovkách AMOLED / OLED).

Prvé správy o temnom režime sú datované októbrom 2018 a vývojári dokončili projekt viac ako rok. Dlho a časovo náročný projekt, dokonca aj na čakanie na oficiálne vydanie Android 10 a iOS 13, prvé dva operačné systémy, ktoré natívne podporujú tmavý režim. Aké zmeny v dennom používaní WhatsApp s temnou tematikou? Málo alebo nič: hlavné črty zostávajú prakticky rovnaké.

Rozhranie aplikácie sa mení a klasická zelená a biela ustupuje hlbokej čiernej a šedej farbe. Temná téma WhatsApp V týchto hodinách bude aktualizácia k dispozícii všetkým a bude trvať niekoľko dní. Tu je postup, ako aktivovať temnú tému na WhatsApp.

Ako aktivovať nočný režim WhatsApp v systéme Android

Postup pre aktivujte temnú tému na WhatsApp na celkom jednoduchých smartfónoch s Androidom. Najprv musíte spustiť aplikáciu, stlačte na Nastavenia, potom na Rozhovor a nakoniec na Téma. Otvorí sa ponuka s tromi možnosťami:

  • tmavý: na aktiváciu tmavého režimu
  • zrejmý: na deaktiváciu tmavého režimu
  • štandardné: Aktivujte tmavý režim WhatsApp na základe nastavení vášho zariadenia. Choďte nanastaveniezariadenie>zobraziť> aktivujte alebo deaktivujteTemná téma.

Ak chcete začať používať nočný režim WhatsApp si musí zvoliť prvú alebo tretiu možnosť. Ten je k dispozícii iba na smartfónoch Android 10.

Ako aktivovať nočný režim WhatsApp suiOS

Pre iPhone kroky, ktoré sa majú dodržať, sa mierne líšia. Tmavý režim WhatsApp na zariadeniach Apple dorazili trochu neskoro (hovoríme o verzii beta), pretože vývoj bol dlhší. Vývojári sa museli riadiť všetkými pokynmi, ktoré stanovil Apple a použiť rozhranie iOS 13 API pre tmavý režim.

na aktivujte na telefóne iPhone temnú tému WhatsApp nemusíte vstúpiť do aplikácie, ale stačí otvoriť Nastavenia smartfónu, stlačteObrazovka a jas„A vybrať "Tmavý" pod nadpisom Vzhľad. Týmto spôsobom áno automaticky aktivuje nočný režim aj na WhatsApp.

Ako získať temnú tému na WhatsApp

Temná téma k dispozícii iba v najnovšej verzii WhatsApp, ktorá bola vydaná v týchto hodinách. Ak chcete nainštalovať aktualizáciu, musíte zadať vnútri Google Play Store a App Store a skontrolujte, či sú k dispozícii. V opačnom prípade sa môžete pokúsiť vynútiť aktualizáciu odinštalovaním a opätovnou inštaláciou aplikácie, musíte však zálohovať, aby ste nestratili žiadne správy.

Naša rada počkať niekoľko dní a skontrolovať každých pár hodín, či je k dispozícii aktualizácia WhatsApp

Table of Contents