WhatsApp hity 2 miliardy pou┼ż├şvate─żov

WhatsApp je druh├í aplik├ícia, ktor├í sa dostala k zna─Źke po stop├ích Facebook

WhatsApp ozn├ímil, ┼że v stredu (12) dosiahol tento cie─ż 2 miliardy pou┼ż├şvate─żov na svojej platforme, ktor├í je druhou aplik├íciou, ktor├í oslovila t├║to zna─Źku. Druh├Żm je Facebook, ktor├Ż v s├║─Źasnosti m├í 2,5 mili├írd a 2 mili├írd v roku 2017.

Ozn├ímenie sa uskuto─Źnilo na ofici├ílnom blogu platformy, v ktorom po─Ćakovali a op├Ątovne potvrdili svoj z├ív├Ązok chr├íni┼ą s├║kromie svojich pou┼ż├şvate─żov.

ÔÇ×WhatsApp sa narodil s cie─żom pon├║knu┼ą jednoduch├ę, spo─żahliv├ę a s├║kromn├ę ÔÇőÔÇőslu┼żby. Budeme pokra─Źova┼ą v rovnakom po─Źiato─Źnom z├ív├Ązku: pom├┤c┼ą spoji┼ą svet so s├║krom├şm a chr├íni┼ą osobn├║ komunik├íciu pred 2 miliardy pou┼ż├şvate─żov na celom svete ÔÇť

Vo vyhl├ísen├ş sa tie┼ż uv├ídza, ┼że kontroverzn├ę ┼íifrovanie ├║dajov zo soci├ílnych siet├ş je ÔÇ×nevyhnutnos┼ąou modern├ęho ┼żivotaÔÇť, tak┼że s├║kromn├ę ÔÇőÔÇőrozhovory s├║ iba s pou┼ż├şvate─żom.

T├íto technol├│gia rozde─żuje n├ízory, preto┼że tie┼ż ÔÇ×skryjeÔÇť to, ─Źo sa deje vo vn├║tri platformy, a mnoh├ş tvrdia, ┼że nie s├║ dostato─Źne transparentn├ş. V roku 2018 sa spolo─Źnos┼ą rozhodla ┼í├şri┼ą spr├ívy po ┼í├şren├ş f├ím a falo┼ín├Żch spr├ív.

ÔÇ×Pre va┼íe s├║kromie funguje ┼íifrovanie typu end-to-end ako digit├ílny z├ímok, ktor├Ż zaru─Źuje bezpe─Źnos┼ą inform├íci├ş, ktor├ę odosielate a prij├şmate prostredn├şctvom WhatsApp. T├íto technol├│gia pom├íha chr├íni┼ą v├ís pred hackermi a in├Żmi digit├ílnymi zlo─Źincami. Spr├ívy sa ukladaj├║ iba na va┼íom zariaden├ş a na zariadeniach pr├şjemcov. Nikto – ani WhatsApp – nedok├í┼że ─Ź├şta┼ą va┼íe spr├ívy alebo po─Ź├║va┼ą va┼íe hovory. Va┼íe rozhovory s priate─żmi a rodinou s├║ len medzi vami. ÔÇť

Whatsapp v Braz├şlii

Braz├şlia a India s├║ hlavn├Żmi spotrebite─żmi WhatsApp na celom svete (Foto: Reprodukcia) Braz├şlia a India s├║ hlavn├Żmi spotrebite─żmi soci├ílnej siete na celom svete (Foto: Reprodukcia).

V Braz├şlii WhatsApp bola v roku 2019 najpou┼ż├şvanej┼íou aplik├íciou Annie app, Po celom svete bol l├şdrom vo svetovom rebr├ş─Źku akt├şvnych pou┼ż├şvate─żov. Okrem toho sa skon─Źil minul├Ż rok ako najs┼ąahovanej┼íia aplik├ícia na svete 850 mili├│nov s┼ąahovanie.

Je potrebn├ę pripomen├║┼ą, ┼że ned├ívno bolo ozn├ímen├ę, ┼że WhatsApp Pay, platobn├í aplik├ícia v r├ímci platformy, bude aktivovan├í v bl├şzkej bud├║cnosti vo viacer├Żch krajin├ích, napr├şklad v Braz├şlii.

Pod─ża Marka Zuckerberga na konferencii investorov pomocou WhatsApp Pay je to ÔÇ×tak├ę ─żahk├ę ako odoslanie fotografieÔÇť. a my┼ílienka je, ┼że bude integrovan├í do ┼ítrukt├║ry Facebook Platba, ktor├í je platobnou platformou soci├ílnej siete.

Cie─żom je, aby prevody alebo platby boli kompatibiln├ę s r├┤znymi zna─Źkami kreditn├Żch kariet. V s├║─Źasnosti t├íto funkcia funguje iba v Spojen├Żch ┼ít├ítoch, ale je zrejm├ę, ┼że bude k dispoz├şcii na celom svete.

A ─Źo ty? ─îo si mysl├şte o novinke? Pou┼ż├şvate WhatsApp? Zanechajte svoje n├ízory v koment├íroch.

Zdroje: TechCrunch a Blog Whatsapp