WhatsApp, Facebook je Instagram: jednotka sa blíži

Plány Marka Zuckerberga spojiť WhatsaApp, Facebook je Instagram ďalej, V posledných hodinách sa objavili nové podrobnosti od talianskeho vývojára Alessandra Paluzziho, ktorému sa podarilo nájsť nové stopy v kóde pre beta verzie týkajúce sa integrácie troch populárnych aplikácií v obrovskom parku Menlo Park.

V súčasnosti dostupné informácie sú nedostatočné. Projekt je v skutočnosti rovnako ambiciózny a komplexný z technického hľadiska az hľadiska integrity. Téma, na ktorej Facebook po strate dôvery používateľov po škandále s Cambridge Analytica musí byť veľmi opatrný. Mark Zuckerberg už dlho vyjadril svoje želanie zjednotiť tri aplikácie pre správy, ale nikdy neboli zverejnené žiadne podrobnosti o načasovaní.

Paluzzi objavil nový záznam v beta verzii Instagram: dostať Messenger v Instagram, To znamená, že bude možné odosielať správy Instagram na kontakty na Facebook Messenger A naopak. Toto je vlastne projekt Marka Zuckerberga: ponúknuť možnosť posielať správy medzi rôznymi platformami bez toho, aby sa museli vôbec registrovať. Inými slovami, účet Instagram môže poslať správu na účet Facebook neprihlasujte sa na odber Instagram,

Kľúče sa vzťahujú aj na WhatsApp. Zdá sa, Facebook pracuje na vybudovaní miestnej databázy, ktorá by to umožnila Messenger získať informácie z WhatsApp, ako sú blokované kontakty, zvuky upozornení, archivované rozhovory, telefónne čísla atď. Aspoň zatiaľ však nemal prístup k obsahu správ, členom skupiny a profilovým fotografiám.

To neznamená, že WhatsApp už zhromažďuje informácie na vytvorenie databázy. Ten sa stane funkčným iba vtedy, ak sa integrácia stane realitou. Nakoniec nevieme, či sa táto databáza načíta na server Facebook uložiť ho pre iné zariadenia alebo nie. Zostáva zistiť, či používateľ bude môcť všetko vypnúť a nedá svoj súhlas, aby mohol byť nájdený Instagram alebo Facebook, Podobná možnosť bude pravdepodobne poskytnutá používateľovi, ale momentálne to nevieme.

Stručne povedané, otázky sú stále mnohé, Zdá sa, že Zuckerbergov plán pokračuje. Musíme len počkať a pochopiť, či sa to niekedy objaví alebo či ho z rôznych dôvodov opustí obrovský park Menlo.