WhatsApp Dark Mode vstupuje do fázy testovania verzie beta

Denník zmien v tmavom režime WhatsApp

Od vtedy Apple zaviedla tmavý režim v iOS 13, používatelia čakali na WhatsApp Messenger urobiť to isté. Dokonca aj mesiace po vydaní systému iOS 13 používatelia WhatsApp stále čakajú, kým populárna aplikácia natívne podporuje temný režim.

Zdá sa však, že WhatsApp toto číslo konečne spĺňa 1 želajú si jej používatelia, pretože vývojári aplikácie začali vo verzii WhatsApp Beta beta testovať režim Dark Mode 2.20.30. V súčasnosti je funkcia tmavého režimu presunutá na používateľov verzie beta a protokol zmien verzie beta aplikácie jasne uvádza temný režim v časti „Čo testovať“. To znamená, že keď vývojári programu WhatsApp otestujú temný režim v tesnej a súkromnej skupine používateľov, v najbližších týždňoch alebo mesiacoch ho nakoniec privedú do hlavnej aplikácie.

ETA pre tmavý režim WhatsApp pre hlavnú aplikáciu závisí od toho, ako sa beta testovanie týka tejto funkcie. Ak sa pri počiatočnom testovaní verzie beta zistí, že je všetko dobré, môžeme očakávať, že táto funkcia dôjde na našich zariadeniach skôr ako neskôr.

WhatsApp okrem systému iOS vo svojej aplikácii pre Android testoval aj funkciu tmavého režimu vo verzii beta. Vo verzii Android WhatsApp obsahuje aj niekoľko pevných tapiet na tmavom pozadí, ktoré používateľom umožnia vytvoriť úplný tmavý vzhľad aj na obrazovke konverzácie.

Po vydaní temného režimu WhatsApp For iPhone v obchode App Store vás budeme aktualizovať. (Cez)