Webinár na požiadanie: Do kryptoverza

V priebehu niekoľkých rokov sa kryptomeny zmenili zo smiechu a novinky na seriózny finančný nástroj a významný sektor v oblasti špičkových technológií. Cena bitcoínov a etherea stúpla z jedného dolára na tisíce a stále viac sú v hlavnom prúde.

Toto je nepochybne pozitívny vývoj, pretože otvára nové cesty pre financie, transakcie, technologický vývoj a ďalšie. Žiaľ, žiadna inovácia nemá svoje temné stránky a kryptopriemysel nie je výnimkou. Nový webinár od poskytovateľa XDR Cynet (môžete ho vidieť tu) sa ponorí hlbšie do tohto temného kúta, aby preskúmal priesečník kybernetickej bezpečnosti a kryptomeny.

Prvou otázkou je, ako presne kryptomena vytvára bezpečnostné zraniteľnosti pre organizácie. Neexistuje jediná odpoveď a v mnohých prípadoch sú výsledky skôr nepriame. Toto vyžaduje bližšiu kontrolu a webinár, ktorý vedie Cynet CyOps analytik Ronen Ahdut študuje rôzne spôsoby, akými útočníci využívajú kryptomeny.

Do hlavného prúdu, v dobrom aj zlom

Je ťažké tvrdiť, že lepší prístup k finančným nástrojom je zlá vec, ale povaha kryptomien je ideálna pre aktérov hrozieb, aby mohli využiť páku proti organizáciám a používateľom. Jedným z najbežnejších spôsobov, ako k tomu dochádza, je ransomvér.

V minulosti pri útokoch ransomvéru hrozilo, že sa dajú ľahko odhaliť – orgány činné v trestnom konaní dokážu sledovať pohyb fiat mien cez bankovú sieť a nájsť ukradnuté údaje nebolo až tak zložité. Kryptomeny – najmä tie, ktoré sú „zamerané na súkromie“, ako je Monero, značne sťažujú sledovanie a pochopenie toho, kam finančné prostriedky smerujú alebo kto je za nimi.

Podobne aj nástroje na kryptomináciu a cryptojacking sa stali neuveriteľne populárnymi nástrojmi, ktoré používajú zlomyseľní aktéri, aby využili zdroje obetí a ovplyvnili ich organizácie. Tieto nové hrozby si vyžadujú rôzne prístupy k konfrontácii a hlbšie pochopenie toho, ako fungujú.

Na webinári sa diskutuje:

  • Základy kryptomien a história technológie. Pre hlbšie pochopenie toho, ako a prečo sa kryptomeny stali populárnymi medzi aktérmi hrozieb, je dôležité pochopiť, odkiaľ pochádzajú a ako sa ich základná štruktúra hodí k týmto aktivitám.
  • Priesečník kryptomeny a kybernetickej bezpečnosti. Kryptomeny neexistujú vo vzduchoprázdne a akonáhle sa stanú potenciálnou hrozbou, tímy kybernetickej bezpečnosti musia reagovať a uvedomiť si, aké sú riziká. Priesečník týchto dvoch polí je zrelý na objav.
  • Techniky, ktoré útočníci používajú na infiltráciu sietí. Väčšina útokov založených na kryptomenách nie sú zjavnými incidentmi hrubej sily. Namiesto toho vyžadujú jemnosť a tajnosť. Za týmto účelom útočníci hľadajú čoraz vynaliezavejšie spôsoby, ako infiltrovať siete a nasadiť ich užitočné zaťaženie dlho predtým, ako ich niekto dokáže odhaliť.
  • Ako sa môžu organizácie brániť a ako môže Cynet pomôcť. Nestačí vedieť, že sa niečo deje. Na vyriešenie problému potrebujú organizácie správnu mentalitu a vhodné nástroje na svoju obranu. Webinár bude diskutovať o technikách na zistenie, potlačenie, zmiernenie a porazenie týchto útokov. Bude sa týkať aj toho, ako môže Cynet pomôcť organizáciám brániť sa.

Webinár si môžete pozrieť už teraz. Záznam na požiadanie nájdete tu.