Waze už má navádzanie do jazdných pruhov, aby ste to neprehnali…

waze nový sprievodca jazdnými pruhmi

Určite sa vám už niekedy stalo, že jazdíte v konkrétnom pruhu, zamotáte sa a dopadne to tak, že zmeškáte výjazd, ktorým ste mali ísť, pretože bol na druhej strane cesty. Je to bežnejšie, ako si myslíte, a každý deň sa to stane tisíckam vodičov.

Z tohto dôvodu má veľa navigačných systémov GPS funkcie, ktoré sa tomu vyhýbajú, pričom v dostatočnom predstihu indikujú, ktorý jazdný pruh máte nasledovať. Je zvláštne, že Waze túto kapacitu nemal, napriek tomu, že ide o mimoriadne populárnu platformu, no to sa zmenilo. Waze teraz podporuje navádzanie do jazdných pruhov a bude vám vedieť povedať, ktorý z nich by ste mali riadiť.

Waze pridáva navádzanie do jazdných pruhov vo svojej najnovšej beta aktualizácii

waze beta pridáva navádzanie do jazdných pruhov

Po rokoch boja používateľov o zahrnutie tejto funkcie na platformu to vývojári konečne urobili. Navádzanie do jazdných pruhov je teraz dostupné na Waze pre všetkých beta používateľov platformya funguje presne tak, ako by ste očakávali.

Odteraz vám pri používaní navigácie Waze zobrazí v hornej časti obrazovky všetky dostupné pruhy na vašej ceste. Čo je viac, zvýrazní obehový kanál, ktorým musíte ísť, aby ste sa dostali do cieľa, oveľa skôr, ako je potrebné, aby ste to nezmeškali.

Navádzanie do jazdných pruhov je niečo, čo veľké mapovacie a navigačné platformy majú už dlho a my sme nechápali, prečo to tak Waze nemá. Túto funkciu majú dokonca aj Mapy Google a Google kúpil Waze v roku 2013, takže dôvodov na oneskorenie bolo menej.

Ale hej, nakoniec sa zdá, že to prehodnotili a čoskoro sa navádzania do jazdných pruhov dočkáme aj v stabilnej verzii Waze. Nevieme kedy, resp pravdepodobne po ceste prejde nejakými dizajnovými úpravami, ale je fakt, že už je v testoch.

Waze je neuveriteľná platforma GPS navigácie a máp, ktorá tiež funguje takmer ako a sociálna sieť pre vodičov. Z tohto dôvodu sme veľmi radi, že konečne majú takú žiadanú vlastnosť a dúfame, že ju čoskoro doladia.

Vedeli ste, že vo Waze môžete počúvať hudbu Deezer? Tu vás naučíme, ako na to.