Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Vzorec E je pozastaven├Ż na 2 mesiacov kv├┤li Coronavirus

Medzin├írodn├í automobilov├í feder├ícia (FIA) a Formula E ozn├ímili pozastavenie sez├│ny 2019/2020 zameranej na elektrick├ę vozidl├í. Pod─ża organiz├ítorov majstrovstiev to bolo sp├┤soben├ę rast├║cimi pr├şpadmi Covid-19, okrem ned├ívneho rozhodnutia WHO ofici├ílne klasifikova┼ą t├║to chorobu ako pand├ęmiu.

Organiz├ítori preto vyhl├ísili, ┼że v priebehu marca a apr├şla nebud├║ prebieha┼ą ┼żiadne preteky. Progn├│za je, ┼że sez├│na sa obnov├ş v j├║ni alebo nasleduj├║com mesiaci pod podmienkou, ┼że pr├şpady t├Żkaj├║ce sa koronav├şrusu s├║ u┼ż pod kontrolou.

Zakladate─ż Formule E, Alejandro Agag, informoval, ┼że majstrovstv├í ÔÇ×sa vr├ítia s plnou silou, akon├íhle sa spomal├ş ┼í├şrenie Covid-19ÔÇť. Preto, ke─Ć sa sez├│na zastav├ş od marca do apr├şla, bude potrebn├ę odlo┼żi┼ą etapy v Par├ş┼żi, Soule a Jakarte.

(Zdroj: Fox Sports / Reprodukcia)(Zdroj: Fox Sports / Reprodukcia)Zdroj: Fox Sports

"V spolupr├íci s FIA a org├ínmi na ka┼żdom mieste konania bude Formula E starostlivo monitorova┼ą situ├íciu a posudzova┼ą mo┼żnosti usporiadania a prepl├ínovania pretekov po do─Źasnom preru┼íen├ş," uviedla feder├ícia v piatok v ofici├ílnom vyhl├ísen├ş. (13).

Organiz├ítori uviedli, ┼że odlo┼żenie bolo v s├║─Źasnej situ├ícii najzodpovednej┼í├şm rozhodnut├şm. Preteky, ktor├ę sa bud├║ kona┼ą v ─î├şne a Taliansku, u┼ż boli predt├Żm odlo┼żen├ę, pri─Źom nov├Ż d├ítum nie je stanoven├Ż.

Okrem toho stoj├ş za zmienku, ┼że FIA ÔÇőÔÇődostala ve─ża krit├şk t├Żkaj├║cich sa austr├ílskeho GP napl├ínovan├ęho na t├║to nede─żu (15). Ke─Ć ─Źlen t├şmu McLaren dosiahol v├Żsledok v testoch Covid-19, feder├ícia uviedla svoj ├║mysel sez├│nu preru┼íi┼ą alebo zru┼íi┼ą. Zatia─ż v┼íak nebola zverejnen├í ┼żiadna ├║radn├í n├│ta na preuk├ízanie rozhodnutia.

Z─żavov├ę kup├│ny TecMundo: