Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Vyzer├í to, ┼że Nokia sa chyst├í re┼ítartova┼ą po─Ź├şta─Ź 5310 XpressMusic, nie, naozaj

Vyzer├í to, ┼że Nokia sa chyst├í re┼ítartova┼ą po─Ź├şta─Ź 5310 XpressMusic, nie, naozaj 1

Ned├ívny zoznam na ─Ź├şnskej certifika─Źnej str├ínke TENAA nazna─Źil, ┼że by sme sa mohli pozrie┼ą na ─Ćal┼í├ş re┼ítart syst├ęmu Nokia. Je smutn├ę, ┼że tento u┼ż nie je tak├Ż ikonick├Ż, ako u┼ż bol uveden├Ż do prev├ídzky telef├│n typu 3310 alebo 8110 ÔÇ×MatrixÔÇť.

Namiesto toho sa zd├í, ┼że Nokia sa pravdepodobne chyst├í vd├Żchnu┼ą nov├Ż ┼żivot radu XpressMusic vydan├şm telef├│nu, ktor├Ż vyzer├í ve─żmi podobne ako model 5310 XpressMusic, ktor├Ż bol uveden├Ż na trh v roku 2007.

Podobne ako model 5310, aj obr├ízok zahrnut├Ż v zozname je telef├│n so ┼ítandardn├Żm vzh─żadom, ktor├Ż m├í na obidvoch stran├ích kontrastn├ę ─Źerven├ę akcenty.

Na rozdiel od origin├ílu sa v┼íak zd├í, ┼że tento telef├│n nem├í zabudovan├ę ovl├ídacie prvky fyzickej hudby na jednoduch├ę prehr├ívanie / pozastavenie alebo sledovanie preskakovania.

Pod─ża v├Żpisu bude telef├│n mera┼ą na 133,75 ├Ś 52,43 ├Ś 13.1 mm a maj├║ a 1, Bat├ęria 200 mAh a mal├Ż 2,4-inch TFT displej.

Okrem toho to vyzer├í ako pomerne ba┼żinov├Ż ┼ítandardn├Ż nem├Ż telef├│n. O jej opera─Źnom syst├ęme nevieme, spolo─Źnos┼ą Nokia v┼íak ned├ívno za─Źala uv├ídza┼ą na trh z├íkladn├ę telef├│ny so syst├ęmom KaiOS.

KaiOS – aj ke─Ć je st├íle ve─żmi z├íkladn├ę u┼ż├şvate─żsk├ę rozhranie – obsahuje popul├írne slu┼żby a aplik├ície ako Facebook, Mapy Google, Asistent a WhatsApp medzi ostatn├Żmi.

T├Żm sa zabezpe─Ź├ş, ┼że t├ş, ktor├ş nechc├║ pou┼ż├şva┼ą dotykov├Ż smartphone, bud├║ ma┼ą st├íle pr├şstup k mnoh├Żm aplik├íci├ím a slu┼żb├ím, ktor├ę dnes pova┼żujeme za nevyhnutn├ę.

Ke─Ć┼że to nebolo ofici├ílne ohl├ísen├ę, nevieme, kedy telef├│n zasiahne trh alebo v ktor├Żch regi├│noch sa uvedie na trh. Ak sa v┼íak ohl├ísi, pravdepodobne to bude skoro.