Vytvorenie vlastnej uzamknutej obrazovky pre Android

Je to prvá vec, ktorú uvidíte, keď si kúpite svoj Android, a k čomu sa vráti, hneď ako ho odložíte. Je to prvá obranná línia pred zvedavými očami a zvyčajne postačuje na to, aby odradila väčšinu nosatých votrelcov od prezerania súkromných informácií vo vašom telefóne. Je to niečo, s čím sa neustále stretávame a zaoberáme sa, a predsa len málo ľudí uvažuje o tom, ako to vylepšiť a urobiť to užitočnejším. Možno ste si ani neuvedomili, že môžete.

Väčšinu času sa to dosahuje pomocou aplikácií a miniaplikácií; ale v závislosti od modelu a verzie vášho systému Android môže existovať aj niekoľko vstavaných možností. Mohli by ste využiť okamžitý prístup k svojmu fotoaparátu alebo baterke (ak vaše zariadenie túto možnosť ešte nemá), chceli by ste mať väčšiu kontrolu nad upozorneniami alebo si nechať zobraziť správu.

Čokoľvek vyhovuje vašej fantázii uzamknutej obrazovky, ukážeme vám, ako na to. Pridaním vyššej ochrany vašich osobných údajov môže dokonca pomôcť ešte viac tomu, aby sa nosatá osoba starala o svoje podnikanie.

1. Chráňte svoje veci – nie je potrebná žiadna aplikácia

Typy možností uzamknutej obrazovky, ktoré môžete použiť na ochranu svojho súkromia, sa niekedy veľmi líšia v závislosti od značky, modelu a verzie zariadenia. Mnoho androidov so systémom Lollipop vám umožňuje nastaviť Smart Lock, ktorý vám umožní špecifikovať určité Dôveryhodné miesta alebo Zariadenia pre pohodlie, že nemusíte používať uzamknutú obrazovku.

The Dôveryhodné tváre Táto možnosť je k dispozícii aj na niektorých zariadeniach, ale niekedy ju možno obísť pomocou fotky a nie je vždy bezpečná. Takmer všetky androidy ponúkajú možnosti ako ochranu PINom, vzorom a heslom. Autentifikácia odtlačkom prsta je tiež stále bežnejšia-nielen na špičkových modeloch-čo je pekné, pretože pomáha zaistiť trochu väčšiu bezpečnosť bez obetovania jednoduchého používania.

Konkrétne možnosti svojho zariadenia nájdete v časti Nastavenia> Osobné> Zabezpečenie> Zámok obrazovky, alebo prípadne Zamknúť obrazovku pod Moje zariadenie. Majte na pamäti, že Pattern a Pin sú náchylné na šmuhové útoky, kde sa niekto môže jednoducho pozrieť na šmuhy vášho odtlačku prsta a odhaliť tak vaše prihlasovacie údaje.

Heslo je lepšia voľba, pretože je ťažšie ho prelomiť, pokiaľ ho urobíte silným tým, že nepoužívate slová zo slovníka, informácie, ktoré je ľahké uhádnuť atď. Nastavenia> Zabezpečenie, niektoré Androidy vám umožňujú pridať správu na uzamknutú obrazovku. Môžete napríklad uviesť informácie o tom, ako vás možno kontaktovať, ak vám niekto chce vrátiť stratený telefón. Pri vytváraní vlastnej uzamknutej obrazovky sa snažte mať vždy na pamäti bezpečnosť.

zamknúť obrazovku

2. Jednoduché, štýlové a pohodlné: Hi Locker – uzamknutá obrazovka

Jeden z najľahších spôsobov, ako vylepšiť uzamknutú obrazovku, je nainštalovanie aplikácie. Skvelým príkladom je Hi Locker. Štýl tejto aplikácie pre uzamknutú obrazovku pripomína jednoduchý a pritom efektívny dizajn, CyanogenMod. Stlačením a potiahnutím prstom sa z uzamknutej obrazovky okamžite prenesiete do svojich obľúbených aplikácií.

Ahoj Locker

Počas nastavovania vás aplikácia požiada o zadanie mena, ktoré sa zobrazí v uvítacom slove na vašej novej uzamknutej obrazovke. Tiež vás požiada, aby ste si vybrali z troch verzií: iOS, Classic a Lollipop. Ak chcete na uzamknutej obrazovke zobrazovať upozornenia, musíte aplikácii udeliť Prístup k oznámeniam. Akonáhle dokončíte základné nastavenie, môžete preskúmať vyhradenú obrazovku kalendára, prispôsobiť písmo a obdivovať svoju nádhernú novú tapetu.

Stiahnuť ▼: Ahoj Locker

Vytvorenie vlastnej uzamknutej obrazovky pre Android 2

3. Zložitejšie, ale s ďalšími možnosťami: C Locker (Widget L)

C Locker Free poskytuje nielen miniaplikácie pre uzamknutú obrazovku, ale aj skratky aplikácií, selfie zabezpečenia (na odfotenie vinníka, ktorý prekračuje príliš veľa pokusov o pin/vzor) a tri možnosti profilu. Ak teda obvykle nemáte čas prehrabať sa v telefóne a získať informácie, ku ktorým máte prístup na prvý pohľad (pretože sa niekedy môže zdať, že ide o úplné vykopávky), alebo sa vám počas jazdy nechce vytočiť, alebo jednoducho chcete väčšiu kontrolu nad svojou uzamknutou obrazovkou, C Locker je skvelá aplikácia na stiahnutie. Verzia Pro vás vráti $20,99, ale ak chcete čo najviac možností prispôsobenia, bude to stáť za to. Táto verzia podporuje všetky miniaplikácie.

C Skriňa

Väčšina typov upozornení je k dispozícii v platenej verzii. Dodáva sa s ovládaním hlasitosti (tj pri prehrávaní hudby preskočíte na nasledujúcu skladbu pomocou tlačidla hlasitosti). Nastavte kanály RSS, sledujte výdrž batérie a užívajte si gestá. Budete zodpovední za vzhľad uzamknutej obrazovky a za jej správanie.

Stiahnuť ▼: C Locker (zadarmo)

Vytvorenie vlastnej uzamknutej obrazovky pre Android 2

Stiahnuť ▼: C Locker (platené)

Vytvorenie vlastnej uzamknutej obrazovky pre Android 2

4. Nastavenia, moduly a aplikácie: zvuky a oznámenia

Máš Marshmallow? 6.0? Potom pri vytváraní vlastnej uzamknutej obrazovky nemusíte nutne sťahovať aplikáciu. Dodáva sa s niekoľkými možnosťami vyladenia upozornení a zvuku. Ak potrebujete väčšiu kontrolu nad tým, ktoré upozornenia sa zobrazujú na uzamknutej obrazovke, môžete toto nastavenie zmeniť v časti Keď je zariadenie zamknuté. Niektorí výrobcovia povoľujú tento alebo podobný typ zmien, aj keď ich nemáte 6.0ako Samsung.

Ak je váš Android zakorenený, nezabudnite sa trochu pozrieť Xposed volaný modul Tweakbox uzamknutej obrazovky. Je to užitočné pri niektorých malých, ale zábavných zmenách, vrátane toho, aby váš telefón kričal, ak použijete nesprávny PIN, heslo alebo vzor. Môžete si tiež stiahnuť aplikáciu ako Upozornenia na uzamknutú obrazovku NiLS, ktoré sa navrství na vašu existujúcu uzamknutú obrazovku, aby vám poskytlo možnosť priamej odpovede na vaše oznámenia – pokiaľ bežíte 4.0 a nad. Dodáva sa tiež s možnosťami ochrany osobných údajov, ktoré je možné použiť na skrytie citlivých informácií.

Stiahnutie: Xposed Installer z webu Xposed (všimnite si samostatný odkaz pre Lollipop & Marshmallow)

Vytvorenie vlastnej uzamknutej obrazovky pre Android 5

Stiahnuť ▼: Upozornenia na uzamknutú obrazovku NiLS

Vytvorenie vlastnej uzamknutej obrazovky pre Android 2

5. Informatívne a užitočné: Nasledujúca uzamknutá obrazovka

Nasledujúca uzamknutá obrazovka sa snaží byť dokonalá uzamknutá obrazovka pre zaneprázdnených profesionálov, a robí to slušnú prácu. Jediným klepnutím vám ukáže váš denný rozvrh a upozornenia a pred používaním obľúbených aplikácií vám umožní prestať sa hrabať v pinoch, heslách a ponukách. Dozvedá sa tiež, aký typ informácií a aplikácií by ste mohli chcieť vidieť pri používaní telefónu. Nasledujúca uzamknutá obrazovka potom ponúka tieto aplikácie na základe vašej polohy.

Keď už hovoríme o miestach, obrazovka uzamknutia Next vám umožňuje nastaviť tri rôzne verzie obrazovky uzamknutia pre Na ceste, Domaa V práci. Môžete jednoducho volať alebo písať svojim klientom alebo iným kontaktom z uzamknutej obrazovky, ako aj z prístupu k rozhraniu Bluetooth a Wi-Fi. Klepnutím na ikonu Bing v ľavom hornom rohu zmeníte tapetu. Sledujte počasie, prehrávajte hudbu a podobne.

Stiahnuť ▼: Nasledujúca uzamknutá obrazovka

Vytvorenie vlastnej uzamknutej obrazovky pre Android 2

6. Theme Master: GO Locker

Ak hľadáte jedinečnú uzamknutú obrazovku, nehľadajte nič iné ako GO Locker. Aplikácia obsahuje tisíce tém, platených aj bezplatných. Rozdelí vašu uzamknutú obrazovku na tri sekcie, z ktorých každá má svoje vlastné funkcie. Vývojári GO Locker sa pýšia stabilitou, bezpečnosťou a kompatibilitou aplikácie.

GO Locker

Medzi funkcie patrí hlavná uzamykacia obrazovka, ktorá zobrazuje dátum, alarmy, čas, počasie a stav nabitia batérie. Klávesové skratky/možnosti/nastavenia miniaplikácií, ktoré obsahujú stručnú predpoveď počasia, jas, viac tém, úpravy na zvýšenie výkonu, mobilné dáta, Bluetooth, zvuk a baterku, nájdete iba potiahnutím prstom doľava na hlavnej uzamknutej obrazovke. V záujme ochrany osobných údajov môžete domovské tlačidlo uzamknúť, aby ste predišli prebúdzaniu obrazovky. Nakoniec je tu tretia stránka uzamknutej obrazovky, ktorá je úplne venovaná počasiu.

Stiahnuť ▼: GO Locker – téma a tapeta

Vytvorenie vlastnej uzamknutej obrazovky pre Android 2

7. Čisté a užitočné: AcDisplay

Miniaplikácie na uzamknutej obrazovke boli predstavené už v systéme Android 4.2, ale Google mal pocit, že sa nikdy poriadne neuchytili, a tak ich Google konzervoval. A je pravda, že zaneprázdnená uzamknutá obrazovka môže byť nepríjemná, dokonca aj ohrozujúca vaše súkromie. Ak do svojich textov vrazíte veľkú skratku a zmocní sa vás nesprávny človek, viete si to predstaviť. Preto je niekedy lepšie minimum.

Pri výbere upozornení, ktoré sa majú zobrazovať na uzamknutej obrazovke, budete chcieť byť stále opatrní, pretože AcDisplay zobrazí ich obsah po klepnutí. Ale pravdepodobne nebudete mať pocit, že vaša obrazovka uzamknutia je preplnená alebo ťažkopádna. Klepnite ešte raz a AcDisplay vás prenesie priamo do danej aplikácie. Aktívny režim automaticky prebúdza váš Android, aby ste videli svoje oznámenia hneď, ako prídu.

Vytvorenie vlastnej uzamknutej obrazovky pre Android 9

Stiahnuť ▼: AcDisplay

Vytvorenie vlastnej uzamknutej obrazovky pre Android 2

8. Inteligentný a ľahký prístup k tomu, čo je dôležité: Defumblr

Vytvorenie vlastnej uzamknutej obrazovky pre Android 11

Zdá sa, že keď sa pokúsim zadať svoj PIN na uzamknutej obrazovke, vždy som narazil na číslo vyššie, ako mám v úmysle. Potom, keď som vo vnútri, môže mi chvíľu trvať, kým sa prehrabem v aplikácii alebo nastavení, ktoré hľadám – obzvlášť ak som roztržitý alebo sa ponáhľam.

Táto aplikácia sa pokúša prakticky prečítať vašu myseľ a poskytnúť vám prístup k týmto veciam na striebornom podnose alebo aspoň na uzamknutej obrazovke. Učí sa z vášho použitia, aby vám predstavil zdroje, ktoré budú pre vás najužitočnejšie.

Stále však máte možnosť použiť bezpečnostný zámok chránený heslom. Widgety je možné prispôsobiť tak, aby ste mali oveľa väčšiu kontrolu nad tým, ako obrazovka vyzerá a ako sa správa.

Pre produktivitu je aplikácia vybavená zoznamom úloh a kalendárom a konsoliduje vaše e-maily, okamžité správy a textové správy do jedného rozhrania. Kalendár aj alarm aplikácie je možné synchronizovať s alarmom systému Android.

Stiahnuť ▼: Defumblr Smart Lock Screen

Vytvorenie vlastnej uzamknutej obrazovky pre Android 2

Záver

S výnimkou modulu Xposed nemusí byť váš Android na vytvorenie vlastnej uzamknutej obrazovky ani rootovaný. Nezaujíma vás žiadna z uvedených aplikácií? V službe Google Play je veľa ďalších; príliš veľa na to, aby sme ich tu podrobne skúmali.

Ktorý spôsob prispôsobenia uzamknutej obrazovky sa vám najviac páči?