Výrobná cena Xiaomi Mi 10 bude zarábať toľko ako …

xiaomi mi 10

Jeden z najopakovanejších článkov po uvedení nového iPhonu alebo a Galaxy S je koľko stojí ich výroba. Dôvodom je, že tieto mobily sú dosť drahé a používatelia chcú vedieť, aký je zisk Apple a Samsung pri predaji jedného z týchto mobilov.

Bez započítania nákladov na dopravu, výskum a vývoj, reklamu a iné náklady vo všeobecnosti výroba týchto zariadení býva oveľa nižšia ako ich konečná cena. Preto je dôležitý prínos, ale Sú jediní? Robia to aj iní výrobcovia ako Xiaomi? Toľko stojí výroba nového Xiaomi Mi 10.

Výroba Xiaomi Mi 10 stojí rovnako ako výroba iPhonu, no predáva sa za polovicu

výrobné náklady xiaomi mi 10

Pred niekoľkými dňami analytici z Tech Insights rozobrali nový Xiaomi Mi 10 a vyhodnotili odhadovanú výrobnú cenu každého kusu, aby dospeli k celkovej sume. Nasvedčuje tomu výsledok tejto analýzy Nová vlajková loď značky stojí Xiaomi približne 395 € v čase výroby.

Analýza bola poskytnutá pre verziu 12 GB RAM a 256 GB interného úložiska Xiaomi Mi 10, a to je množstvo, ktoré je veľmi blízko výrobným nákladom iPhone 11 Pro Max (približne 440 eur). Xiaomi však ukazuje jasnú výhodu oproti mobilu z Apple, konečná predajná cena.

Kým najjednoduchší iPhone 11 Pro Max sa pohybuje okolo 1250 eur, Xiaomi Mi 10 sa dá zohnať od 527 eur. Áno, Apple na predaji svojho smartfónu zarobí obrovský zisk, takmer trojnásobok toho, čo ho stojí jeho výroba. zo svojej strany Xiaomi dosahuje len tretinu zisku (33%), a že zvýšili predajnú cenu v porovnaní s Mi 9.

Za nárast ceny Xiaomi Mi 10 stoja tri komponenty

komponenty xiaomi mi 10

Aj keď zisková marža Xiaomi nie je taká široká ako v prípade Apple, bola značka nútená zvýšiť cenu Mi 10 oproti Mi 9. Vlajková loď Xiaomi pre rok 2019 sa predávala približne o 100 eur lacnejšie ako nový model, no všetko má svoj dôvod.

Ukazuje sa, že V novom Xiaomi Mi 10 sú tri komponenty, ktoré predražujú jeho cenu výroby v porovnaní s inými špičkovými mobilmi so systémom Android. Konkrétne sú na vine procesor, zakrivená obrazovka a 108 MP fotografický snímač.

  • Vybaviť Snapdragon 865 s technológiou 5G Stojí to dvojnásobok toho, čo stál Snapdragon 855 v roku 2019. Zlepšenie výkonu je podstatné, rovnako ako 5G je tiež dôležité, ale cena kvôli tomu prudko stúpa.
  • Zakrivený displej Xiaomi Mi 10 Stojí asi 80 eur, čo je dosť vysoká cena v porovnaní s bežným panelom, ktorý stojí približne 27 eur.
  • Zahrnúť 108 MP snímač Samsung Zo strany Xiaomi to bola vynikajúca stávka, ale znamenalo to minúť približne 45 eur na inštaláciu. 48 MP snímač má približne 11,5 eur.

Aj tak je Xiaomi Mi 10 mobil s Androidom, ktorý sa dostal na trh s neuveriteľnou cenou, a to natoľko, že sa vypredal za menej ako minútu. Navyše sa voči konkurencii umiestňujú veľmi dobre, čo môžete vidieť aj v tomto porovnaní.

Zdá sa vám zvýšenie ceny spravodlivé? Čo si myslíte o obrovskom zisku, ktorý z toho plynie? Apple pri každom predaji? Zanechajte nám svoj komentár nižšie a otvorme diskusiu.