Vypnutie CDMA siete T-Mobile sa posunulo o tri mesiace

Snaha o čo najrýchlejšie prijatie 5G v celom odvetví neprichádza bez nákladov, dokonca ani pre tých, ktorí ešte nemajú v úmysle prejsť na sieť novej generácie. V rámci modernizácie svojich systémov a infraštruktúry operátori využívajú aj príležitosť ukončiť staré technológie a zariadenia, od 2G až po niektoré 3G. T-Mobile podobne využíva čas na ukončenie používania technológie CDMA, ktorú zdedil po akvizícii Sprint, a posúva termín ukončenia na budúci rok, aby mal partneri ako Dish viac času na prípravu.

Vypínanie sietí je vždy ošemetná záležitosť, ale môže sa stať zložitejšou, keď je do toho zapojený nejaký korporátny podvod, či už nenápadne alebo inak. Je len prirodzené, že T-Mobile sa bude chcieť zbaviť siete CDMA, ktorú aj tak nechcel používať, no znamenalo to prerušenie zákazníkov a partnerov, ktorí sa na ňu spoliehali. Postihnutým ľuďom a najmä firmám to dáva čas na migráciu svojich systémov a zariadení na 4G LTE alebo najlepšie 5G, pričom konečný termín bol pôvodne stanovený na január. 1, 2022.

Teraz T-Mobile avizuje, že týmto partnerom dáva ešte viac času predĺžením termínu o tri mesiace. To znamená, že sieť CDMA spoločnosti Sprint bude stále v prevádzke do 31. marca 2022. Vzhľadom na to, že T-Mobile minulý rok oznámil svoje plány na odstavenie siete, domnieva sa, že by to mal byť dostatočný čas na to, aby sa títo partneri pripravili.

Jeho rozšírenie však prichádza s nie príliš jemným bodnutím do nemenovaných partnerov, o ktorých dopravca opísal, že nedodržali svoju zodpovednosť. Vzhľadom na nedávne verejné spory medzi T-Mobile a jedným takýmto partnerom by však mohlo byť pozorovateľom odvetvia jasné, kto to je. Nebude prekvapením, ak Dish Network spustí vlastnú tirádu, aby prilial olej do ohňa.

Dish kúpil Boost od T-Mobile, aby mu pomohol získať Sprint. Dish veril, že bude mať tri roky na to, aby dal veci do poriadku a migroval svojich nových zákazníkov na 4G alebo 5G. T-Mobile tieto očakávania narušil, keď oznámil skorší dátum vypnutia v januári 2022 a odvtedy sú obe strany verejne vo vojne.