Vypne sa TikTok v roku 2020? Je to len fáma

Hovorí sa, že TikTok bude v roku 2020 vypnutý, ale zdá sa, že to nie je nič iné ako fáma. Podobný príbeh sa objavil pred viac ako rokom, ale opäť to bola len fáma, ktorá v skutočnosti nemá žiadne miesto. Zdá sa, že je načase zavtipkovať si o zatváraní obľúbených stránok a služieb, pretože sme počuli podobné klebety o Minecrafte a Robloxe.

TikTok sa v roku 2020 nevypne

Nie je jasné, odkiaľ sa klebetilo o tom, že TikTok bude v roku 2020 ukončený, ale jedna falošná stránka tu má titulku. Stránka obsahuje aj obrázok, na ktorom je uvedené, že čitateľ bol žartom, takže zrejme nejde len o podvod.

Stránka tvrdí, že mnoho ľudí prestalo používať aplikáciu na zdieľanie videa, a tak sa 25. januára vypne. Cituje údajný e-mail od spoločnosti TikTok dvom používateľom, ktorí pravdepodobne ani neexistujú.

Vzhľadom na obrovskú popularitu TikTok nemá zmysel, aby sa stránka vypínala. Platforma umožňuje používateľom zdieľať 15-sekundové videá a je veľmi obľúbená u tínedžerov. V septembri 2018 to bola najsťahovanejšia aplikácia v USA a jej popularita sa odvtedy nespomalila.

Údaje z Apptopie naznačujú, že tržby z nákupov TikTok v aplikácii medziročne vzrástli o 310%, takže je zrejmé, že zo strany tvorcov neexistuje žiadna motivácia, aby sa TikTok v roku 2020 vypol. V septembri údaje aplikácie Annie naznačovali, že TikTok bol siedmy -stiahnutá aplikácia z roku 2010. Facebook vlastní štyri najlepšie sťahované aplikácie, ktoré sú Facebook, Messenger, WhatsApp a Instagram.

Nie je to prvá taká fáma

V októbri 2018 sa tiež hovorilo, že sa TikTok pripravuje na vypnutie, ale v tom čase spoločnosť tweetovala potvrdenie, že sa nezastaví:

TikTok vydal svoju prvú správu o transparentnosti vôbec v pondelok. Správa sa týka prvej polovice roku 2019 a spoločnosť uviedla, že v prvej polovici roku 2019 dostala 298 žiadostí o informácie od orgánov a 26 vládnych príkazov na zastavenie šírenia.