Vyn├║ti┼ą, aby sa aplik├ície Mac otv├írali v sl├ívnom re┼żime obrazovky …

Na po─Ź├şta─Źoch Mac je re┼żim celej obrazovky celkom dobr├Ż. in├ę ako Windows, kde boli aplik├ície na cel├║ obrazovku v┼żdy predvolen├ę, mo┼żnosti Mac na cel├║ obrazovku s├║ pomerne ned├ívnym dodatkom. A predvolen├ę nastavenie je, ┼że aplik├ície sa za─Ź├şnaj├║ mal├ę windows─Źo je Mac Way. ─îo ak v┼íak chcete, aby sa tieto aplik├ície sp├║┼í┼ąali na celej obrazovke pri ka┼żdom ich otvoren├ş? Ak zmen├şte nastavenie a vzd├íte sa zakorenen├ęho zvyku, m├┤┼żete ma┼ą presne to.

Bonus: Spustenie aplik├ície na celej obrazovke sa bude vz┼ąahova┼ą iba na aplik├ície, ktor├ę vyberiete, zvy┼íok sa bude spr├íva┼ą norm├ílne.

krok 1: Zlom ten zvyk

Po prv├ę, zakorenen├Ż zvyk. Ke─Ć ukon─Ź├şte aplik├íciu pre Mac, znova ju otvorte windows znovu otvori┼ą. Teoreticky by sa v┼íetci mali znova objavi┼ą v rovnakej ve─żkosti ako pred ich ukon─Źen├şm a na rovnak├Żch miestach na obrazovke. To viedlo mnoho pou┼ż├şvate─żov po─Ź├şta─Źov Mac k ukon─Źeniu aplik├ície. windows pred opusten├şm tejto aplik├ície. V a Windows V po─Ź├şta─Źi sa zatvoren├şm posledn├ęho okna aplik├ície zatvor├ş t├íto aplik├ícia, ale nie v po─Ź├şta─Źi Mac. Potom je mo┼żn├ę na po─Ź├şta─Źi ukon─Źi┼ą aplik├íciu a spusti┼ą ju v stave bez okna.

To v┼íak nie je to, ─Źo tu chceme. Ak chcete spusti┼ą aplik├íciu v re┼żime celej obrazovky, mus├şte ju zavrie┼ą v re┼żime celej obrazovky. Po re┼ítartovan├ş tejto aplik├ície sa obnov├ş poloha okna. Tak┼że, ak ste bl├şzko kompulz├şvneho okna, budete musie┼ą tento zvyk prelomi┼ą.

krok 2: Zme┼łte tieto nastavenia Mac na cel├║ obrazovku

─Äalej mus├şte zmeni┼ą nastavenie. V aplik├ícii System Preferences (Apple Menu> Predvo─żby syst├ęmu …), kliknite na kartu V┼íeobecn├ę a potom zru┼íte za─Źiarknutie pol├ş─Źka zavrie┼ą windows pri ukon─Źen├ş aplik├ície, To rob├ş to, ─Źo hovor├ş: br├íni ukon─Źeniu aplik├ície. windows ke─Ć skon─Ź├ş┼í. Pod─ża m├┤jho n├ízoru je to zle pomenovan├í f├íza. Ur─Źite by bolo lep┼íie nazva┼ą ho ÔÇ×obnovi┼ąÔÇť windows pri op├Ątovnom otvoren├ş ┼żiadosti. ÔÇťÔÇť

Tu zme┼łte spr├ívanie zatv├írania okna Mac. Foto: Cult of Mac

To je v┼íetko. V┼żdy, ke─Ć uvediete aplik├íciu do re┼żimu celej obrazovky, zostane to tak. ─îi u┼ż aplik├íciu ukon─Ź├şte alebo re┼ítartujete po─Ź├şta─Ź Mac, t├íto aplik├ícia sa v┼żdy spust├ş v zobrazen├ş na cel├║ obrazovku. Podobne ka┼żd├í aplik├ícia, ktor├║ neuvediete na cel├║ obrazovku, nikdy neprejde na cel├║ obrazovku bez toho, aby v├ís k tomu vyzvala.

Stru─Źne povedan├ę, po tejto zmene zostan├║ aplik├ície tak, ako boli nakonfigurovan├ę. Nastavte aplik├íciu na cel├║ obrazovku a zostane to tak. Nie, a nebude. Toto by malo by┼ą skuto─Źne predvolen├ę spr├ívanie. A mo┼żno je to tak: Je to u┼ż d├ívno, ─Źo som zalo┼żil nov├Ż Mac.

Tento trik pou┼ż├şvam pre aplik├ície v ┼ít├Żle suite. (Veci ako Logic Pro X, Ableton Live, iMovie a Photos.) Tieto aplik├ície funguj├║ hlavne samostatne, bez potreby ─Ćal┼í├şch aplik├íci├ş. V aplik├ícii na cel├║ obrazovku m├┤┼żete st├íle pres├║va┼ą my┼íou alebo sa m├┤┼żete r├Żchlo ponori┼ą do norm├ílneho zobrazenia okna pri interakcii s vyh─żad├íva─Źom at─Ć. A ak pou┼ż├şvate slu┼żbu Spaces, je to skvel├Ż sp├┤sob, ako pracova┼ą, najm├Ą na mal├Żch obrazovk├ích MacBook. Vysk├║┼íajte to.