Vynútenie registrácie samoobslužného obnovenia hesla (SSPR) na zvýšenie návratnosti investícií

Keď vaša organizácia investuje do nového produktu alebo služby, je nevyhnutné, aby ste využili všetky funkcie, ktoré ponúka. Pomôže vám to maximalizovať návratnosť investícií (ROI). Ak ste si zakúpili alebo uvažujete o kúpe samoobslužného nástroja na obnovenie hesla (SSPR), jednou z najdôležitejších vecí, ktoré budete musieť urobiť, je uistiť sa, že 100 % používateľov je zaregistrovaných na jeho používanie.

Ak ponecháte registráciu používateľa voliteľnú, veľa ľudí odloží registráciu alebo sa ju rozhodne nepoužiť vôbec. Často sa to stáva preto, lebo ľudia si myslia, že ich účet nikdy nevymknú, alebo že ak tak urobia, je možné rýchlo a jednoducho kontaktovať asistenčnú službu. Aj keď váš helpdesk môže byť schopný poskytnúť vašim používateľom skvelú podporu, stojí to značné náklady. Podľa jednej štúdie od Forrester Research stojí každé obnovenie hesla, ktoré helpdesk vykoná, približne 70 USD. S touto cenou je ľahké vidieť, že každý používateľ, ktorý nie je zaregistrovaný v uReset, je hlavnou zodpovednosťou.

Ak platíte za riešenie SSPR, nebolo by veľmi múdre naďalej pokrývať náklady na manuálne resetovanie hesla. Toto sú niektoré funkcie, ktoré vám môžu pomôcť vynútiť registráciu používateľa. Mali by ste to mať na pamäti pri vyhodnocovaní riešenia na obnovenie hesla.

Administratívna registrácia

Najjednoduchší spôsob, ako zapísať všetkých používateľov, je nechať systém, aby sa o to postaral za nich. Softvér by vám mal umožňovať pridávanie používateľov do systému bez akejkoľvek akcie samotných používateľov. Jedno riešenie od Specops Software umožňuje správcom vášho systému nakonfigurovať softvér na obnovenie hesla na prístup k rôznym identifikátorom Active Directory.

Používatelia sú automaticky zaregistrovaní a môžu okamžite použiť existujúce overovacie informácie na spravovanie svojich hesiel. To sa deje odoslaním overovacieho kódu na mobilné telefónne číslo používateľa v Active Directory.

Prípadne, ak vaša organizácia používa metódy overovania tretích strán, ako sú Duo, Okta Verify, PingID a Symantec VIP, používateľ môže použiť rovnaké identifikátory počas obnovy hesla.

Najlepšie na používaní administratívnej registrácie je, že okrem povolenia funkcie pri nastavovaní systému nemusí administrátor vykonávať žiadnu manuálnu prácu. To znamená, že na správne nakonfigurovanie všetkého nie je potrebná žiadna manuálna práca ani od IT personálu, ani od koncových používateľov.

Použitie možnosti administratívnej registrácie má jednu potenciálnu nevýhodu. Keďže systém bude nastavený automaticky bez účasti používateľa, zamestnanci a iní používatelia nemusia úplne pochopiť, ako systém používať, keď zamknú svoj účet alebo zabudnú svoje heslo. Bude dôležité zabezpečiť, aby boli všetci riadne vyškolení na tento systém, aby nekontaktovali helpdesk.

Obrazovka s povinnou registráciou

Ak chcete, aby sa do procesu registrácie zapojili aj vaši koncoví používatelia, budete potrebovať viacero dostupných možností. Najrýchlejší spôsob, ako všetkých zaregistrovať do systému, je vynútenie registrácie pomocou neuzatvárateľného celoobrazovkového prehliadača.

Pri tejto možnosti sa pri ďalšom prihlásení používateľa do systému otvorí prehliadač na stránke registrácie. Tento prehliadač zaberie celú obrazovku a nedovolí používateľom zavrieť ju, kým nedokončí proces registrácie. Registrácia trvá len chvíľu, takže to nebude pre väčšinu používateľov predstavovať veľké prerušenie. Tiež vám umožní dosiahnuť 100% registráciu vo veľmi krátkom čase.

Ak sa rozhodnete pre túto možnosť, uistite sa, že ste svojich používateľov upozornili, že táto požiadavka príde čoskoro, takže ju očakávajú. Ak sa neočakávane objaví registračné okno, niektorí používatelia môžu byť podozriví a volajú help desk so žiadosťou o pomoc.

Voliteľné možnosti pripomenutia

Ďalšou možnosťou z režimu pripomenutia registrácie je neustále pripomínať používateľom, aby dokončili svoju registráciu, ale aby bola voliteľná. Je to menej invazívne ako možnosť na celú obrazovku, ale stále prináša skvelé výsledky, pretože používateľov upozornenia rýchlo unavia.

Pripomenutia je možné nastaviť tak, aby sa doručovali tak často, ako chcete. V riešení na obnovenie hesla Specops zahŕňajú možnosti pripomenutí kontextové okná s balónikom a e-maily pre neregistrovaných používateľov. Obe možnosti poskytnú priame odkazy na registračné formuláre a môžu obsahovať aj pokyny alebo iné informácie o systéme.

Nikdy nenechávajte peniaze na stole

Každá organizácia má obmedzený rozpočet na IT, ktorý je potrebné čo najviac natiahnuť. Investovanie do Specops uReset je vynikajúci spôsob, ako za svoje peniaze získať čo najviac, ale iba ak naplno využijete všetko, čo ponúka.

Vynútením registrácie SSPR budete môcť každoročne eliminovať obrovské množstvo hovorov na váš help desk, čo vám ušetrí veľa peňazí. Okrem toho tento systém zabezpečí, aby vaši používatelia po zablokovaní účtu mohli opäť pracovať a pracovať rýchlejšie ako kedykoľvek predtým, čo znamená menej prestojov.

Či už uReset nastavujete prvýkrát, alebo ho už nejaký čas používate, je dôležité zabezpečiť 100% registráciu používateľa. Využite výhody vstavaných funkcií prehľadov, aby ste videli, koľko vašich používateľov je už zaregistrovaných, a ak ste tak ešte neurobili, implementujte pravidlá povinnej registrácie, aby sa všetci čo najskôr zapojili.