Vyma┼żte ├║daje a dokumenty z v├í┼ího iPhone / iPad

Ak ste zvedav├ş, pre─Źo ste v poslednom ─Źase mali probl├ęmy s telef├│nom iPhone alebo iPad, nemus├şte sa r├Żchlo domnieva┼ą, ┼że ste z buni─Źiny predali zl├ę jablko. V├Żkon telef├│nu nemus├ş by┼ą na ├║rovni kv├┤li nadmern├ęmu mno┼żstvu star├Żch ├║dajov, ktor├ę s├║ st├íle ulo┼żen├ę v telef├│ne, o va┼íom vedom├ş.

Ak teda chcete vylep┼íi┼ą funk─Źnos┼ą v├í┼ího smartf├│nu a uvo─żni┼ą miesto na va┼íom zariaden├ş, pre─Ź├ştajte si tento kompletn├Ż sprievodca, kde vyma┼żete svoj iPhone a iPad od ne┼żiaducich a / alebo star├Żch dokumentov a ├║dajov.

Ako uvo─żn├şme ├║lo┼żn├Ż priestor v telef├│ne iPhone?

Prv├Żm krokom je porozumie┼ą tomu, ─Źo m├íme na mysli pod pojmom ÔÇ×Dokumenty a ├║dajeÔÇť. Ke─Ć pochop├şte tieto podmienky a ich d├┤sledky, lep┼íie pochop├şte nutnos┼ą vymazania nevy┼żiadan├Żch ├║dajov zo zariadenia iPhone, aby sa u─żah─Źil plynul├Ż z├í┼żitok z jazdy.

Ukladacie aplik├ície (aplik├ície dod├ívan├ę s telef├│nom), aplik├ície tret├şch str├ín (aplik├ície poskytovan├ę predajcom in├Żm ako Apple) a dokonca aj materi├íl ulo┼żen├Ż v iCloud vytv├íra v┼íetky s├║bory v vyrovn├ívacej pam├Ąti – do─Źasne ulo┼żen├ę ├║daje, ktor├ę podstatne ur├Żch─żuj├║ n├ísledn├ę pou┼żitie konkr├ętnej aplik├ície alebo aplik├ície.

─îo presne s├║ tieto dokumenty a ├║daje?

Ako sme u┼ż spomenuli, s├║bory vyrovn├ívacej pam├Ąte s├║ ukladan├ę aplik├íciami, aby sa u─żah─Źilo hladk├ę plachtenie, ke─Ć sa nesk├┤r vr├ítite do tejto aplik├ície alebo aplik├ície. Napr├şklad, ke─Ć vykon├ívate vyh─żad├ívanie v aplik├ícii Safari, prehliada─Ź zaznamen├í z├íznamy o va┼íich minul├Żch vyh─żad├ívaniach, aby ste mali pri najbli┼ż┼íom otvoren├ş Safari okam┼żite pr├şstup k ─Źasto kladen├Żm ot├ízkam a mohli za─Źa┼ą p├şsa┼ą prv├ę p├şsmen├í dotazu.

Podobn├Żm sp├┤sobom YouTube vedie historick├ę z├íznamy o vide├ích, ktor├ę ste sledovali, tak┼że ─Źa┼ín├şk, ktor├Ż odpor├║─Źa kvalitn├ę biele v├şno, sprev├ídza v├í┼í filet podr├í┼żky; YouTube m├┤┼że odporu─Źi┼ą niektor├ę vide├í, o ktor├Żch si mysl├ş, ┼że v├ís bud├║ zauj├şma┼ą (niekedy je t├íto funkcia zasiahnut├í alebo vynechan├í, nie?).

Po chv├şli t├íto vyrovn├ívacia pam├Ą┼ą, s├║bory cookie a ─Ćal┼íie digit├ílne ├║daje ulo┼żen├ę aplik├íciami za─Źn├║ blokova┼ą miesto v telef├│ne, ─Źo m├┤┼że sp├┤sobi┼ą, ┼że bude fungova┼ą, ─Źo v├ím zabr├íni v s┼ąahovan├ş nov├Żch po┼żadovan├Żch aplik├íci├ş a vytvoren├ş v┼íeobecn├ęho nedostatku hluku skladovanie.

Chcete teda vsta┼ą a vzia┼ą sp├Ą┼ą svoj vlastn├Ż (cenn├Ż priestor na va┼íom iPhone)? Alebo chcete ┼żi┼ą v tieni tyranie a kr─Źi┼ą sa pod vl├ídou ┼żeleznej ruky? V├Żber nemus├ş by┼ą tak dramatick├Ż, ale pravdepodobne odstr├ínite star├║ vyrovn├ívaciu pam├Ą┼ą, pravdepodobne n├íjdete lep┼íie funkcie telef├│nu.

* * * * *

Ako skontrolova┼ą ├║lo┼żn├Ż priestor a vymaza┼ą ÔÇ×dokumenty a ├║dajeÔÇť

Prv├í vec, ktor├║ chcete urobi┼ą na na┼íej prehliadke safari, je pozrie┼ą sa do ─Ćalekoh─żadu a bli┼ż┼íie sa pozrie┼ą na r├┤zne aplik├ície, ktor├ę obiehaj├║ vodu v ├║lo┼żnom priestore telef├│nu.

V┼íimnite si, ┼że okolo obmedzen├ęho mno┼żstva vody s ├║lo┼żn├Żm priestorom je ve─ża vo─żne ┼żij├║cich ┼żivo─Ź├şchov a sm├Ądne pij├║ toto plytk├ę savansk├ę jazero. Je ─Źas vytiahnu┼ą star├Ż chybn├Ż autobus a da┼ą si nejak├ę trofeje na stenu v na┼íej chalupe sk├┤r, ako vyhod├şte ├║lo┼żn├Ż priestor v suchu a nech├íte v├ís vysoko a sucho, ke─Ć sa pok├║site stiahnu┼ą nov├║ hru.

  V zariaden├ş iOS otvorte aplik├íciu Nastavenia.Vyma┼żte ├║daje a dokumenty z v├í┼ího iPhone / iPad 1
  Kliknite na nadpis ÔÇ×V┼íeobecn├ęÔÇť. Kliknite na nastavenie ÔÇ×iPhone / iPad StorageÔÇť.Vyma┼żte ├║daje a dokumenty z v├í┼ího iPhone / iPad 2

Odtia─żto m├┤┼żete vidie┼ą celkov├ę mno┼żstvo pam├Ąte spotrebovanej na va┼íom zariaden├ş a ko─żko zostalo. Ako vid├şte, pravdepodobne existuje dlh├Ż zoznam aplik├íci├ş. Ak vyberiete ka┼żd├║ z nich, uvid├şte, ko─żko ├║lo┼żn├ęho priestoru zaber├í konkr├ętna aplik├ícia.

Ako odstr├íni┼ą ÔÇ×dokumenty a ├║dajeÔÇť

Po vysk├║┼ían├ş situ├ície v ├║lo┼żisku na va┼íom zariaden├ş so syst├ęmom iOS m├íte dve mo┼żnosti. Va┼ía prv├í mo┼żnos┼ą ÔÇ×stiahnu┼ąÔÇť nepou┼żit├ę aplik├ície bez odstr├ínenia ich ├║dajov. Druhou mo┼żnos┼ąou je manu├ílne odstr├íni┼ą a znova nain┼ítalova┼ą aplik├ície, aby sa vy─Źistili od ne┼żiaducich ├║dajov.

Stiahnite si aplik├ícieVyma┼żte ├║daje a dokumenty z v├í┼ího iPhone / iPad 3

iOS 11 v├ím umo┼ż┼łuje ÔÇ×s┼ąahova┼ąÔÇť aplik├ície, ktor├ę nepou┼ż├şvate, bez odstr├ínenia pripojen├Żch ├║dajov a ich n├íslednej in┼ítal├ície s automatick├Żm obnoven├şm t├Żch ist├Żch ├║dajov. T├║to u┼żito─Źn├║ schopnos┼ą m├┤┼żete vyu┼żi┼ą na uvo─żnenie ve─żk├ęho priestoru na zariaden├ş bez toho, aby ste museli eliminova┼ą ─Źoko─żvek d├┤le┼żit├ę.

Kliknite sem, aby ste videli, ako sa to rob├ş [separate article]

Odstr├í┼łte a znova nain┼ítalujte manu├ílne aplik├ície

Ak nepotrebujete inform├ície spojen├ę s jednotliv├Żmi aplik├íciami, jednoducho ich odstr├í┼łte a znova ich nain┼ítalujte, ke─Ć ich budete chcie┼ą znova, ─Źo efekt├şvne vyma┼że predt├Żm ulo┼żen├║ vyrovn├ívaciu pam├Ą┼ą.

  Kliknite na polo┼żku Nastavenia. Kliknite na polo┼żku V┼íeobecn├ę. Kliknite na ├Ülo┼żisko a vyu┼żitie iCloud. V sekcii ├║lo┼żiska kliknite na polo┼żku Spravova┼ą ├║lo┼żisko. Kliknite na jednotliv├║ aplik├íciu, ktorej ├║daje chcete odstr├íni┼ą. Kliknite na pr├şkaz Odstr├íni┼ą aplik├íciu a potvr─Ćte.Vyma┼żte ├║daje a dokumenty z v├í┼ího iPhone / iPad 4
  Znovu nain┼ítalujte t├║ ist├║ aplik├íciu, ke─Ć ju chcete znova z├şska┼ą z obchodu s aplik├íciami.

Ako odstr├íni┼ą dokumenty a ├║daje z konkr├ętnych aplik├íci├ş z iCloud

Ako sa jedn├í o vymazanie konkr├ętnych ├║dajov, ktor├ę boli ulo┼żen├ę vo volatilnej oblasti zn├ímej ako iCloud? Verte tomu alebo nie, nemus├şte vyr├í┼ża┼ą kr├şdla a bojova┼ą proti v├Ązeniu anjelov vyzbrojen├Żch ohniv├Żmi me─Źmi. Ak chcete vy─Źisti┼ą priestor v iCloud, postupujte pod─ża krokov uveden├Żch ni┼ż┼íie.

  Spustite na svojom zariaden├ş iOS aplik├íciu Nastavenia. Kliknite na svoju profilov├║ fotku (na niektor├Żch telef├│noch bude pravdepodobne potrebn├ę stla─Źi┼ą iba iCloud). Kliknite na iCloud. Kliknite na Spravova┼ą ukladac├ş priestor.Vyma┼żte ├║daje a dokumenty z v├í┼ího iPhone / iPad 5
  Kliknite na aplik├íciu, ktorej ├║daje chcete odstr├íni┼ą. Kliknite na pr├şkaz Odstr├íni┼ą dokumenty a ├║daje.Vyma┼żte ├║daje a dokumenty z v├í┼ího iPhone / iPad 6
  Potvr─Ćte kliknut├şm na tla─Źidlo Odstr├íni┼ą.

Ta-da! Takto sa m├┤┼żete zbavi┼ą vyrovn├ívac├şch pam├Ąt├ş vytvoren├Żch z jednotliv├Żch aplik├íci├ş, ktor├ę stratili v┼íetky tieto inform├ície v iCloud.

Tipy: Ab intitio (latinsky ÔÇ×od za─ŹiatkuÔÇť) umo┼ż┼łuje iba konkr├ętnym aplik├íci├ím, ktor├ę sa rozhodnete uklada┼ą svoje ├║daje do iCloud, ─Źo pom├┤┼że zabr├íni┼ą tomu, aby sa va┼íe iCloud ├║lo┼żisko neusporiadalo.

Tu je postup, ako filtrova┼ą, ktor├ę aplik├ície ukladaj├║ svoje ├║daje na iCloud:

  Otvorte aplik├íciu Nastavenia. Kliknite na svoj profil. Kliknite na iCloud. Vypnite prep├şna─Ź ved─ża ─żubovo─żnej aplik├ície, ktorej ├║daje nechcete uklada┼ą do iCloud.

Ako vymaza┼ą vyrovn├ívaciu pam├Ą┼ą z hudby, filmov a telev├şznych programov a miniat├║r

V┼íetky va┼íe n├íkupy iTunes (uskuto─Źnen├ę na iPhone / iPad alebo synchronizovan├ę z prenosn├ęho alebo stoln├ęho po─Ź├şta─Źa s├║ m├ędi├í, ktor├ę je mo┼żn├ę ulo┼żi┼ą v telef├│ne – n├íkupy, na ktor├ę ste hrd├ş, a dokonca aj tie, ktor├ę ─żutujete (hej, film My Little Pony Movie vyzeral farebne) von, dobre?).

Toto m├ędium je zvy─Źajne rozdelen├ę do kateg├│ri├ş Audio / Video v nastaveniach ukladacieho priestoru, ale jeho ─Źas┼ą sa nach├ídza v ─Źasti ÔÇ×Dokumenty a ├║dajeÔÇť, ktor├í potenci├ílne obsahuje vyrovn├ívaciu pam├Ą┼ą miniat├║r alebo s├║visiace s├║bory (miniat├║rna vyrovn├ívacia pam├Ą┼ą vytv├íra mal├Ż n├íh─żad) windows s├║boru).

Odstr├ínenie v┼íetkej hudby zo zariadenia iPhone a jeho synchroniz├ícia prostredn├şctvom po─Ź├şta─Źa je vynikaj├║ci sp├┤sob, ako vy─Źisti┼ą star├║ vyrovn├ívaciu pam├Ą┼ą, preto┼że pri opakovanej synchroniz├ícii sa vyrovn├ívacia pam├Ą┼ą nevytvor├ş a uvo─żn├ş sa tak na va┼íom zariaden├ş ve─ża miesta.

Ako vy─Źisti┼ą fotografie

Vo valci fotoapar├ítu m├┤┼żu by┼ą star├ę alebo nechcen├ę fotografie, najm├Ą ak ste ich u┼ż ulo┼żili na inom zariaden├ş. Zbavenie sa t├Żchto star├Żch fotografi├ş v├ím m├┤┼że pom├┤c┼ą z├şska┼ą sp├Ą┼ą nejak├Ż cenn├Ż ├║lo┼żn├Ż priestor.

  Otvorte aplik├íciu Fotografie. Kliknite na kartu Fotografie. V pravom hornom rohu kliknite na polo┼żku Vybra┼ą.Vyma┼żte ├║daje a dokumenty z v├í┼ího iPhone / iPad 7
  Vyberte v┼íetky fotografie, ktor├ę chcete odstr├íni┼ą, a stla─Źte Odstr├íni┼ą.Vyma┼żte ├║daje a dokumenty z v├í┼ího iPhone / iPad 8

Tip: Google pon├║ka aplik├íciu pre fotografie, ktor├í nahr├í v┼íetky va┼íe fotografie do Fotiek Google, kde k nim v z├ísade z├şskate pr├şstup odkia─żko─żvek. Ak chcete svoje fotografie ulo┼żi┼ą, m├┤┼żete zv├í┼żi┼ą stiahnutie tejto aplik├ície a odovzdanie fotografi├ş z fotoapar├ítu do svojej kni┼żnice fotografi├ş.

Ako odstr├íni┼ą star├ę spr├ívy

iOS 11 a syst├ęm, ktor├Ż nasledoval, v├ím umo┼ż┼łuj├║ automaticky odstra┼łova┼ą pr├şlohy zo star├Żch konverz├íci├ş. M├┤┼żete dokonca zobrazi┼ą ve─żk├ę pr├şlohy a ─żahko ich odstr├íni┼ą.

Kliknite sem a pre─Ź├ştajte si ako [separate article]

Ako vypn├║┼ą stream fotografi├ş

iOS m├í funkciu s n├ízvom Photo Stream, ktor├í automaticky nahr├íva nov├ę fotografie do iCloud. Vypnutie tejto funkcie v├ím pom├┤┼że ovl├ída┼ą ├║lo┼żisko v cloude.

  Kliknite na polo┼żku Nastavenia. Kliknite na Profil (v pr├şpade star┼í├şch telef├│nov to m├┤┼że by┼ą len iCloud). Kliknite na iCloud. Kliknite na Fotografie. Vypnite prep├şna─Ź ved─ża polo┼żky My Photo Stream.

Táto akcia odstráni všetky fotografie Photo Stream z vášho iPhone.

Ako vy─Źisti┼ą e-mailov├Ż k├┤┼í a pr├şlohy

Ak pou┼ż├şvate aplik├íciu E-mail (tj e-mailov├║ aplik├íciu, ktor├í bola dodan├í s telef├│nom), zist├şte, ┼że okolo tejto aplik├ície je ve─ża vyrovn├ívacej pam├Ąte. Ak├Żko─żvek synchronizovan├Ż e-mail (ku ktor├ęmu by ste norm├ílne pristupovali cez Yahoo alebo Google, at─Ć.), Ku ktor├ęmu pristupujete prostredn├şctvom aplik├ície, je v skuto─Źnosti ulo┼żen├Ż v telef├│ne iPhone pre ─żahk├Ż pr├şstup, ─Źo vedie k hromadeniu ├║dajov, ktor├ę sa vytv├íra v priebehu ─Źasu.

Ak chcete vymaza┼ą vyrovn├ívaciu pam├Ą┼ą e-mailov, postupujte takto:

  Otvorte aplik├íciu Nastavenia. Kliknite na polo┼żku ├Ü─Źty a hesl├í.Vyma┼żte ├║daje a dokumenty z v├í┼ího iPhone / iPad 9
  Kliknite na polo┼żku E-mailov├Ż ├║─Źet. Kliknite na pr├şkaz Odstr├íni┼ą ├║─Źet a potvr─Ćte v├Żber.Vyma┼żte ├║daje a dokumenty z v├í┼ího iPhone / iPad 10

├Ü─Źet m├┤┼żete kedyko─żvek prida┼ą znova kliknut├şm na polo┼żku Prida┼ą nov├Ż.

Ako vymaza┼ą hist├│riu Safari a s├║visiace ├║daje o str├ínkach

Nahromaden├í vyrovn├ívacia pam├Ą┼ą m├┤┼że zabr├íni┼ą hladk├ęmu fungovaniu safari, ako napr├şklad v├Ż┼íkov├í kab├şna s 30 vozidlami, ktor├í sa uzatv├íra v konkr├ętnych ┼żil├ích a tepn├ích v Los Angeles. Z ─Źasu na ─Źas odstr├í┼łte z prehliada─Źa ├║daje z vyrovn├ívacej pam├Ąte. Nau─Źte sa, ako klikn├║┼ą sem.

hlasová schránka

Odstr├í┼łte nechcen├ę, star├ę alebo nepotrebn├ę hlasov├ę spr├ívy, preto┼że pom├íhaj├║ vytv├íra┼ą hromadenie ├║dajov. Ur─Źite ho vyma┼żte najm├Ą pri stra┼íidelnom zvuku d├Żchania, ktor├Ż trv├í viac ako min├║tu. Aj tak by ste to nemali po─Ź├║va┼ą – ÔÇőÔÇőnie je to pre v├ís dobr├ę.

  Prejdite do aplik├ície Telef├│n. Vyberte hlasov├║ schr├ínku. Kliknut├şm na ka┼żd├║ spr├ívu alebo potiahnut├şm sprava do─żava zobraz├şte tla─Źidlo Odstr├íni┼ą. Kliknite na tla─Źidlo Odstr├íni┼ą.

Ak chcete odstr├íni┼ą hlasov├ę spr├ívy:

  Prejdite do aplik├ície Telef├│n Vyberte hlasov├║ schr├ínku Kliknite na Upravi┼ą. Vyberte hlasov├ę spr├ívy, ktor├ę chcete odstr├íni┼ą, kliknite na tla─Źidlo Odstr├íni┼ą.

Ako vy─Źisti┼ą aplik├ície tret├şch str├ín

─Żahko m├┤┼żete zabr├íni┼ą tomu, aby sa v├í┼ímu iPhone vy─Źerpal ├║lo┼żn├Ż priestor t├Żm, ┼że ob─Źas vy─Źist├şte aplik├ície tret├şch str├ín, podobne ako Zamboni d├┤jde na klzisko a ka┼żd├║ hodinu uvo─żn├ş ─żad. Mnoho aplik├íci├ş v├ím tie┼ż umo┼ż┼łuje vy─Źisti┼ą ich vyrovn├ívaciu pam├Ą┼ą a hist├│riu.

Viac inform├íci├ş o nasleduj├║cich t├ęmach n├íjdete na t├Żchto odkazoch:

Ako vy─Źisti┼ą vyrovn├ívaciu pam├Ą┼ą v Dropbox na iPhone [separate article]

Ako odstr├íni┼ą jednotliv├ę medi├ílne s├║bory z hist├│rie rozhovoru WhatsApp na iPhone [separate article]

Ako odstr├íni┼ą / prein┼ítalova┼ą skladov├ę aplik├ície v syst├ęme iOS 10 na iPhone alebo iPad [separate article]

záver

Tento ─Źl├ínok vyzdvihol niektor├ę ÔÇ×dokumenty a ├║dajeÔÇť ulo┼żen├ę v telef├│ne a poskytol nieko─żko rie┼íen├ş na spr├ívu ├║lo┼żn├ęho priestoru.

Ak chcete dosiahnu┼ą e┼íte v├Ą─Ź┼íiu kontrolu nad v┼íetk├Żmi s├║bormi a dokumentmi v zariaden├ş iOS, m├┤┼żete pou┼żi┼ą aplik├íciu S├║bory. Ak chcete spravova┼ą, ako va┼íe aplik├ície ukladaj├║ dokumenty bli┼ż┼íie, existuje dokonca softv├ęr na spr├ívu ├║dajov a udr┼żiavanie ─Źistoty v├í┼ího zariadenia, napr├şklad Telef├│n je ─Źist├Ż. Tieto aplik├ície m├┤┼żu odstr├íni┼ą stres zo spr├ívy ├║lo┼żn├Żch rie┼íen├ş v telef├│ne.