Výhody webhostingu LiteSpeed

Väčšina poskytovateľov webhostingu Linux používa pre svojich zákazníkov štandardný balík LAMP. LAMP je skratka pre Linux, Apache, MySQL a PHP. Nie je prehnané tvrdiť, že WordPress je pravdepodobne príčinou tejto rozšírenej prevalencie. Keďže viac ako 30% webových stránok používa WordPress, každý webový hostiteľ musí byť schopný to predovšetkým ponúknuť. V tomto článku však budem hovoriť o LiteSpeed-náhradnej aplikácii Apache a diskutujem o výhodách webhostingu LiteSpeed.

Čo je LiteSpeed?

LiteSpeed ​​je webový server vyvinutý spoločnosťou LiteSpeed ​​Technologies Inc. Na rozdiel od Apache nie je zadarmo, ale je platený. Ako náhrada za „Drop-in“ to znamená, že môžete jednoducho nahradiť Apache serverom LiteSpeed ​​a všetky vaše softvérové ​​balíky budú naďalej fungovať úplne rovnakým spôsobom. Zachováva všetky rozhrania Apache, hovory API, háčiky a všetko ostatné, čo je potrebné na prepojenie s Apache.

Keď teda prepnete na LiteSpeed, neobetujete žiadny druh funkcií. V skutočnosti je to naopak.

NameHero – webhosting, ktorý ponúka webhosting LiteSpeed

Len málo poskytovateľov hostingu ponúka LiteSpeed, pretože stojí peniaze. A mnoho z nich aj tak beží na tenkých okrajoch. S Apache dokážu získať bezplatný softvér a väčšinou funguje dobre. V dôsledku toho, ak sa pokúšate nájsť webhosting LiteSpeed, môže vám to prísť málo.

Jeden webový hostiteľ, ktorý ponúka LiteSpeed ​​ihneď po vybalení, je NameHero. Nie je známe, že by mal najlacnejšie ceny. A to z dobrého dôvodu. Okrem LiteSpeed ​​môžu ponúkať aj množstvo výhod, ktoré prinášajú pridanú hodnotu. Tu je kompletný prehľad NameHero na WP-Tweaks pre prípad, že sa chcete dozvedieť viac.

Prejdeme teda k výhodám servera LiteSpeed.

Výkon prostredníctvom architektúry udalostí

LiteSpeed ​​dosahuje zvýšenie výkonu tým, že sa vymyká tradičnému modelu Apache, ktorý prináša nový proces pre každú požiadavku na stránku. Vďaka tomu dokáže spracovať exponenciálne väčší počet požiadaviek. Tu sú štandardizované výsledky testov pre webovú stránku WordPress a počet žiadostí, ktoré dokáže spracovať za sekundu na rôznych typoch serverov:

Môžete vidieť, že zatiaľ čo NGINX dosť prevyšuje Apache, LiteSpeed ​​ich oboch vyhodí z vody. V prípade, že sa obávate, že varím čísla, sú tieto testy štandardizované podľa https://http2benchmark.org/-sady balíkov a protokolov s otvoreným zdrojovým kódom, ktoré majú určiť výkon rôznych webových serverov.

S týmto druhom výkonu je LiteSpeed ​​zjavne schopný zvládnuť oveľa väčšiu záťaž v porovnaní s Apache.

Prínos majú aj predajcovia

Jednou z vedľajších výhod tohto extrémneho výkonu je, že napriek tomu, že LiteSpeed ​​nie je zadarmo, predajcovia môžu svoje náklady získať späť tým, že na jednom počítači spustia viac klientov, pričom si sú istí, že LiteSpeed ​​zvládne záťaž. V skutočnosti je to jeden z dôvodov, prečo je NameHero, ako bolo uvedené vyššie, u predajcov mimoriadne obľúbený.

Riadené udalosťami vs riadené procesom

Architektúra riadená udalosťami znamená, že jeden proces je schopný zvládnuť viac požiadaviek, a je teda schopný bez námahy škálovať. V prípade serverov s veľkým objemom je možné všetko zvládnuť niekoľkými procesmi.

Ako uvidíme nižšie, architektúra udalostí umožňuje jednu z najužitočnejších funkcií LiteSpeed ​​- ukladanie do vyrovnávacej pamäte servera.

Server Caching – klenot LiteSpeed

V nastaveniach doplnku sa posuňte úplne nadol, kým nenájdete sekciu pre váš konkrétny rámec – v tomto prípade WordPress:

Pre každý použitý softvérový rámec bude k dispozícii samostatná vyrovnávacia pamäť. Kliknite na ten, ktorý potrebujete, a zobrazí sa vám zoznam inštalácií na vašom webovom serveri. Odtiaľ ich môžete podľa potreby povoliť alebo zakázať:

To vám v kombinácii s doplnkom na ukladanie do vyrovnávacej pamäte LiteSpeed ​​pre váš rámec umožní poskytovať stránky vo vyrovnávacej pamäti svojim návštevníkom závratnou rýchlosťou. Oveľa rýchlejšie, ako dokáže ktorýkoľvek doplnok pre ukladanie do vyrovnávacej pamäte.

Weboví hostitelia s ukladaním do vyrovnávacej pamäte servera

Nie je prekvapujúce, že väčšina webových hostiteľov, ktorí poskytujú ukladanie do vyrovnávacej pamäte servera, používa server LiteSpeed. Hostiteľ A2 napríklad umožňuje ukladanie serverov do vyrovnávacej pamäte pre svoje plány „Turbo“, ktoré – ako ste uhádli – používajú webový server LiteSpeed. Ako sme videli vyššie, NameHero využíva LiteSpeed ​​pre všetky svoje plány, nielen pre tie špičkové. Len veľmi málo hostiteľov má problémy s implementáciou vlastných riešení pre ukladanie do vyrovnávacej pamäte – SiteGround je jedným z nich. Hostgator sa tiež ukladá do vyrovnávacej pamäte, ale iba pre svoje balíčky WordPress.

Zrátané a podčiarknuté: LiteSpeed ​​Hosting stojí za to

Stručne povedané, LiteSpeed ​​je náhradou za Apache. Nie je to zadarmo, ale je to tak rýchlo. O niekoľko rádov. V porovnaní s inými webovými servermi dokáže spracovať oveľa viac požiadaviek za sekundu a má najdôležitejšiu funkciu ukladania do vyrovnávacej pamäte servera, ktorá výrazne zrýchľuje váš web, dokonca aj v porovnaní s inými doplnkami pre ukladanie do vyrovnávacej pamäte.

Krátka adresa URL: https://ssf.co/38sFYFA