Výhody a nevýhody káblov z optických vlákien

Bolo obdobie, keď si komunikácia vyžadovala ústne podanie, aby sa správa dostala. Svet sa odvtedy drasticky zmenil s nekonečnými výhodami. Spôsob prenosu signálov je stále rýchlejší. Jedným z najnovších prírastkov v hre sú káble z optických vlákien.

Tieto veľmi tenké drôty (šírka ľudského vlasu) vysielajú svetelné signály na veľkú vzdialenosť, a pretože takto funguje, na diaľku nestráca svoju rýchlosť. To zaisťuje konštantné vysokorýchlostné pripojenie. Inými slovami, tieto káble tvoria väčšinu našich komunikačných prostriedkov.

Táto technológia sa dostala na pracovisko takmer rovnako rýchlo ako rýchlosť jeho pripojenia. Ako väčšina nových technológií, konverzácia nie je jednostranná. Pred investovaním je dôležité naučiť sa výhody a nevýhody vláknovej optiky. Alternatívou k týmto káblom je medený drôt, ktorý má tiež svoje dobré a zlé body. Tu je pohľad na to, aké sú tieto káble a aké sú výhody a nevýhody optických vlákien.

Čo sú to káble z optických vlákien?

Kábel z optických vlákien, ktorý pozostáva z jedného alebo viacerých tenkých prameňov skla, je kľúčovým prvkom dnešnej technológie. V strede každého jednotlivého vlákna je „jadro“. Jadro poskytuje zásadnú cestu pre svetlo hore a dole a kábel. Toto vitálne jadro je obklopené vrstvou skla, ktorá sa nazýva obklad. Plášť odráža svetlo dovnútra, čím sa zabráni strate signálu a umožní svetlu prejsť všetkými potrebnými ohybmi kábla.

Existujú dva primárne typy káblov z optických vlákien. Jedná sa o jednorežimové a viacrežimové. Jednovidové káble z optických vlákien používajú na generovanie dôležitého svetla neuveriteľne tenké pramene skla a laser. Na druhej strane, multimódové káble z optických vlákien používajú LED na generovanie svetla, ktoré prechádza cez pramene.

Jednorežimové káble navyše používajú techniky multiplexovania Wave Division na zvýšenie a zvýšenie objemu dátového prenosu, ktorý môže každý stojan uniesť. Táto zásadná technika umožňuje kombinovať a oddeľovať svetlo na viacerých vlnových dĺžkach (potom multiplexovať a de-multiplexovať), čo im umožňuje efektívne prenášať množstvo komunikácií prostredníctvom jedného impulzu svetla.

Na čo sa používajú káble z optických vlákien?

Káble z optických vlákien sa používajú na obchodné účely aj na domáce použitie. Káble poskytujú domácnostiam spoľahlivý a priamy prístup na internet, čo je kľúčové vo veku, keď práca z domu už nie je len žiadúca, ale odporúča sa.

Pre vlákno

Stručný prehľad výhod:

  • Vyššia rýchlosť pripojenia
  • Nie je ovplyvnené rušením
  • Súkromie používateľov je chránené
  • Môže zahŕňať mnoho spojení

Ako už bolo uvedené, tieto káble získali rýchlosť. Použitie svetelných signálov robí z optických vlákien najrýchlejšie pripojenie na trhu.

Pripojenie medeným drôtom môže stratiť svoju silu signálu, keď sa priblíži k elektromagnetickému rušeniu. To môže spôsobiť, že sila signálu je nepredvídateľná alebo to znamená, že úplne stratíte spojenie. Vláknové káble sa tomu vyhýbajú a zaisťujú ešte rýchlejšie pripojenie.

Nejde však len o rýchlosť. Je to aj súkromie. Tento prepojovací kábel umožňuje svojim užívateľom relaxovať s vedomím, že ich informácie sú v bezpečí. Vláknové optiky nevyžarujú ich signály, čo znamená, že ostatní ľudia ich nemôžu počúvať. Vďaka svojmu jednoduchému dizajnu sa tieto káble môžu rozšíriť a zahŕňať aj ďalšie pripojenia.

Proti vláknu

Kde chýba:

  • Drahší
  • Môže sa ľahko poškodiť

Nie je žiadnym prekvapením, že byť na vrchole vysokorýchlostných pripojení stojí svoju cenu. Zoznamy Octopart.com 8 metre kábla medzi 150-200 dolármi. Pre väčšinu používateľov vlákien je táto cenovka prijateľná. Pre tých, ktorí hľadajú lepšie spojenie doma, to môže byť príliš drahé.

Tieto ceny nezahŕňajú poplatky za inštaláciu, čo by mohlo ešte viac predĺžiť účet. Napriek tomu je väčšina zákazníkov spokojná s nákladovou efektívnosťou, ktorú vlákno poskytuje.

Keďže káble sú hrubé ako ľudský vlas, znamená to, že sú veľmi ľahko poškoditeľné. Akýkoľvek potenciálny výpadok alebo prerušenie linky taktiež spôsobí vypnutie celého systému. V závislosti od počtu ľudí, ktorí tieto pripojenia používajú, môžu byť výsledky hrozné. To môže tiež nútiť kupujúcich investovať do bezpečnostných opatrení pre každú sadu káblových pripojení.

Pokračujte v pripájaní

Káble z optických vlákien urobili skok do budúcnosti v oblasti prepojenej komunikácie. Postupne sa stáva obľúbenou voľbou medzi užívateľmi, ktorí hľadajú spoľahlivé a bezpečné riešenie; ale čo je najdôležitejšie, zmenilo to náš spôsob komunikácie k lepšiemu.

Tieto káble môžu byť drahšie a môžu sa lámať, ale výhody ďaleko prevyšujú nevýhody. Súkromie používateľa je bezpečné; nedochádza k rušeniu, a čo je najdôležitejšie, je super rýchly. Investícia do káblov s optickými vláknami sa rozhodne oplatí, či už ich používate na domáce alebo firemné použitie.

Krátka adresa URL: https://ssf.co/2Lr6c5z