Vyhľadávanie na Spotify je nefunkčné, užívatelia získavajú „neboli nájdené žiadne výsledky“

Kľúčová funkcia Spotify práve nefunguje, čo núti mnohých používateľov, aby sa obrátili na sociálne médiá a rôzne ďalšie platformy na podanie sťažností. Vyhľadávanie na Spotify je vypnuté, čo znamená, že užívateľom, ktorí sa pokúšajú nájsť na platforme skladbu alebo interpreta, sa zobrazuje správa „neboli nájdené žiadne výsledky“.

Neboli nájdené žiadne výsledky: Hľadanie Spotify zlyhá

Zatiaľ sa zdá, že problém so službou Spotify nie je úplným výpadkom. Ovplyvňuje iba funkciu vyhľadávania, ale je to dôležitou súčasťou streamovacej služby, aj keď je zrejmé, že na platforme je stále možné počúvať hudbu. Ak nemôžete hľadať nič na počúvanie, znamená to, že je služba takmer nepoužiteľná.

Zaplavili sa správy o výpadku vyhľadávania Spotify Twitter a ďalšie sociálne platformy. Používatelia hlásia, že pri pokuse o vyhľadávanie na platforme dostali správu „neboli nájdené žiadne výsledky“.

Výpadok potvrdený tretími stranami

Samotná Spotify neuznala žiadne problémy so svojou službou ani s vyhľadávacím panelom. Nie je zapnutý ani hlavný účet Spotify, ani účet SpotifyCares Twitter Používateľ zverejnil akékoľvek problémy. Stránky tretích strán, ako je Down Detector, však potvrdzujú, že došlo k nejakému výpadku.

Mapa výpadku na Down Detector naznačuje, že Veľká Británia a veľká časť západnej Európy zažíva výpadok so službou Spotify. Zdá sa, že niektorí používatelia v USA majú problémy, rovnako ako niekoľko ľudí v iných častiach sveta. Zdá sa však, že výpadok je zameraný najmä v západnej Európe.

Zdá sa, že problém sa týka aj ľudí na viacerých platformách. Používatelia systému Android a Windows hlásia najmä problémy. Iní tvrdia, že mobilná aplikácia nefunguje, ale nie je jasné, či je výpadok vyhľadávania Spotify ovplyvnený aj systémom iOS. Zdá sa, že Linux má vplyv aj na problémy súvisiace so službou Spotify.

Pretože Spotify nepriznáva, že vyhľadávanie je nefunkčné, nie je jasné, kedy bude problém vyriešený. Platforma na streamovanie hudby uznala svoje predchádzajúce problémy Twitter účet, takže dúfajme, že používatelia čoskoro dostanú nejaký druh aktualizácie. Správy o tomto probléme siahajú niekoľko hodín.