Vyhľadávací systém Android sa čoskoro zmení a Google stráca dôležitosť

Google má svoje služby integrované s operačným systémom Android, takže tento systém je vaša prítomnosť. Toto postavenie prinieslo problémy výskumnému gigantovi, najmä v Európe.

Po skúške a vysokej pokute sa spoločnosť Google rozhodla zmeniť systém Android a jeho vyhľadávanie. Toto nadobudne účinnosť čoskoro a noví dodávatelia budú konkurovať samotnej spoločnosti Google. Ale nezabudnite, že vám nič neunikne!

Používateľ vyhľadávača Android v sieti Google Europe

Radikálna zmena v systéme Android

V marci použije spoločnosť Google jednu z najväčších zmien vo vyhľadávaní v systéme Android. Od tohto dňa si budú môcť používatelia na nových zariadeniach vybrať vyhľadávacie nástroje, ktoré chcú vo svojich smartphones,

Google tam bude, ale vždy bude súťažiť s ostatnými a pravdepodobne na rovnakom základe. Užívateľ si bude musieť vybrať iba to, čo chce použiť, čo sa stane jeho vlastným predvoleným nastavením. operačný systém.

Používateľ vyhľadávača Android v sieti Google Europe

Vyhľadávanie bude kontrolované používateľom

Dopad tejto voľby bude obzvlášť veľký pre Android. Vyhľadá na domovskej obrazovke, vyhľadá v prehliadači Chrome a nainštaluje vyhľadávaciu aplikáciu, ak existuje. Podľa očakávania sa táto možnosť môže neskôr zmeniť pre iného poskytovateľa.

Zoznam vyhľadávacích nástrojov podľa krajiny

Rakúsko: DuckDuckGo, GMX, Info.com Belgicko: DuckDuckGo, Info.com, Qwant Bulharsko: DuckDuckGo, Info.com, PrivacyWall Cyprus: DuckDuckGo, Info.com, PrivacyWall Croatia: DuckDuckGo, Info.com, PrivacyWall Czech Republic: DuckDuckGo, Info .com, Seznam Dánsko: DuckDuckGo, Givero, Info.com Slovensko: DuckDuckGo, Info.com, Seznam Slovinsko: DuckDuckGo, Info.com, PrivacyWall Spain: DuckDuckGo, Info.com, Qwant Estonia: DuckDuckGo, Info.com, Yandex Fínsko: DuckDuckGo, Info.com, Yandex Francúzsko: DuckDuckGo, Info.com, Qwant Nemecko: DuckDuckGo, GMX, Info.com Grécko: DuckDuckGo, Info.com, Qwant Maďarsko: DuckDuckGo, Info.com, PrivacyWall Island: DuckDuckGo, Info , com, PrivacyWall Írsko: DuckDuckGo, Info.com, PrivacyWall Taliansko: DuckDuckGo, Info.com, Qwant Lotyšsko: DuckDuckGo, Info.com, Yandex Lichtenštajnsko: DuckDuckGo, Info.com, Qwant Litva: DuckDuckGo, Info.com, Yandex Luxemburg: DuckDuckGo, Info.com, Qwant Malta: DuckDuckGo, Info.com, PrivacyWall Holandsko: Duc kDuckGo, GMX, Info.com Nórsko: DuckDuckGo, Info.com, PrivacyWall Polska: DuckDuckGo, Info.com, Yandex Portugalsko: DuckDuckGo, Info.com, Qwant Veľká Británia: Bing, DuckDuckGo, Info.com Rumunsko: DuckDuckGo, Info.com, PrivacyWall Švédsko: DuckDuckGo, Info.com, PrivacyWall

Bude to samostatný proces pre každú európsku krajinu. Každý z nich bude mať rôznych poskytovateľov vyhľadávania, ktorí sa tiež zmenia 3 Vaša prítomnosť však vyplynie z aukcií Google. V Portugalsku a zatiaľ budeme mať okrem spoločnosti Google aj stránky DuckDuckGo Info.com a Qwant.

Používateľ vyhľadávača Android v sieti Google Europe

Spoločnosť Google túto zmenu nestratí

Je zaujímavé, že Google nakoniec nestratí túto zmenu. Týmto spôsobom bude musieť každý vybraný vyhľadávací nástroj zaplatiť vyhľadávaciemu gigantovi za všetky voľby vykonané na smartfóne. To znamená, že toto je suma, ktorá sa použije na aukciu, ako už bolo uvedené.

Bude to zaujímavá zmena v systéme Android, ale to pravdepodobne nebude mať vplyv na Google, pretože je to značka, na ktorú si všetci zvykli a vedia lepšie ako ostatní. Pre používateľa je to tiež výhoda, pretože majú na výber.