Vybíja sa vám rýchlo batéria v mobile? Na vine môže byť…

Čo robiť, ak Google Play Store vypite celú batériu

Ak ste si to v poslednej dobe všimli batéria vášho mobilu vydrží menej ako normálne, ale nenašli ste dôvod, prečo sa to deje vo vašom termináli, nebojte sa, problém s najväčšou pravdepodobnosťou nesúvisí s hardvérom vášho zariadenia.

Ako uvádzajú tisíce používateľov na svete, obchod s aplikáciami pre Android, Google Play Store, by bola príčinou nadmernej spotreby batérie na mobiloch s Androidom.

Používatelia s mobilmi rôznych značiek hlásili vyššiu spotrebu batérie ako normálne. Pôvod tohto problému by priamo súvisel s jedným z procesov od Google Play Store, ktorá by mala pôvod v novej verzii, ktorú obchod dostal.

Google Play môže vybíjať batériu vášho mobilu so systémom Android

Google Play Store  spotreba batérie

Zatiaľ čo doteraz nie sú známe všetky podrobnosti o probléme čo spôsobuje, že obchod spotrebúva viac batérie ako normálne, niekoľko odborníkov v tejto oblasti tvrdilo, že najnovšia dostupná verzia obchodu obsahuje a “chyba” spôsobuje nadmerné vybíjanie batérie.

Všetko by tomu nasvedčovalo táto chyba priamo súvisí so stromom servisného procesu zodpovedný za sťahovanie v Obchode Play. Ako bolo uvedené, táto služba zostane aktívna aj po dokončení sťahovania alebo aktualizácie aplikácie.

Na druhej strane, a aby ste mali väčší pokoj, je dôležité si to uvedomiť táto chyba vo všeobecnosti ovplyvňuje všetkých používateľov systému Android, takže z tohto problému nie je takmer žiadna mobilná značka. A čo viac, ak chcete, môžete si stiahnuť aplikáciu a zistiť, koľko batérie používa konkrétna aplikácia v systéme Android. Nainštalovaním aplikácie tohto štýlu budete vedieť, koľko batérie používa Obchod Play na vašom mobile s Androidom.

Dá sa problém s vybíjaním batérie Google Play vyriešiť v systéme Android?

Riešenie problému s batériou Google Play Store Android

Áno OK najjednoduchším riešením je počkať, kým Google vydá novú verziu Obchodu Play, môžete uplatniť a “dočasné riešenie” aby sa batéria vášho mobilu tak rýchlo nevybíjala.

Predmetným riešením je inštalácia staršej verzie Obchodu Play. K odinštalujte najnovšiu aktualizáciu z obchodu z aplikácií Google, môžete zabrániť tomu, aby sa táto chyba vyskytovala na vašom mobile so systémom Android.