V├Żber LMS v roku 2020: zv├í┼żi┼ą p├Ą┼ą hlavn├Żch charakterist├şk

42% americk├Żch spolo─Źnost├ş uv├ídza, ┼że v─Ćaka vzdel├ívaciemu ├║siliu svojich zamestnancov z├şskaj├║ pozit├şvnu n├ívratnos┼ą invest├şci├ş. Vzh─żadom na to, ┼że spolu s t├Żm, ┼że pobyt doma poskytuje ka┼żd├ęmu ve─ża vo─żn├ęho ─Źasu, ktor├Ż m├┤┼że by┼ą produkt├şvny, je v s├║─Źasnosti mimoriadne d├┤le┼żit├ę zabezpe─Źi┼ą ┼íkolenie zamestnancov.

T├Żm by ste nielen zaistili, ┼że va┼íi zamestnanci sa z tejto kr├şzy dostan├║ s lep┼íou kvalifik├íciou, ale poskytne im tie┼ż istotu, ┼że ich zamestn├ívate─ż sa o nich star├í.

To znamen├í, ┼że ak chcete prev├ídzkova┼ą v┼íetky aspekty svojho online ┼íkolenia zamestnancov, mus├şte ma┼ą vo svojom arzen├íli spo─żahliv├ę n├ístroje.

Pre niektor├Żch to m├┤┼że dokonca znamena┼ą prechod na lep┼í├ş syst├ęm riadenia vzdel├ívania. Ak ste jedn├Żm z nich, pre─Ź├ştajte si ─Ćal┼íie inform├ície o hlavn├Żch funkci├ích, ktor├ę spolo─Źnos┼ą LMS pon├║ka v roku 2020:

Jednoduch├ę pou┼żitie

Uplynulo mnoho rokov, odkedy sa syst├ęmy riadenia vzdel├ívania stali be┼żne pou┼ż├şvan├Żm n├ístrojom, ale d├┤le┼żitos┼ą jednoduch├ęho pou┼ż├şvate─żsk├ęho rozhrania sa nezmen┼íila, a to z dobr├ęho d├┤vodu.

Ak mus├şte vy alebo va┼íi ┼ítudenti str├ívi┼ą ─Źas pochopen├şm toho, ako LMS funguje, je ─Źas n├íjs┼ą si in├ęho a nebudete sami. T├íto ┼ít├║dia spolo─Źnosti Brandon Hall zistila, ┼że zo v┼íetk├Żch spolo─Źnost├ş, ktor├ę sa sna┼żia prejs┼ą od svojho s├║─Źasn├ęho LMS, chce 82% kv├┤li komplexn├ęmu rozhraniu, ktor├ę pon├║ka.

LMS s komplexn├Żm rozhran├şm poskytne va┼íim ┼ítudentom a administr├ítorom ┼íkolen├ş iba nie─Źo nov├ę, ─Źo sa m├┤┼żu nau─Źi┼ą, pri─Źom zaberaj├║ ─Źas, ktor├Ż by inak mohol uplyn├║┼ą.

Aby ste sa uistili, ┼że sa v├ím to nestane, je najlep┼íie prinies┼ą svoj nov├Ż potenci├ílny LMS na sk├║┼íobn├║ prev├ídzku. Po─Źas tejto doby otestujte pou┼żite─żnos┼ą LMS z poh─żadu administr├ítora aj ┼ítudenta.

Pre ┼ítudentov sa uistite, ┼że je to jednoduch├ę:

  • Prihl├íste sa do LMS
  • N├íjdite ┼íkoliaci materi├íl
  • Z├şskajte pr├şstup k upozorneniam o nadch├ídzaj├║cich udalostiach
  • V├Żsledky hodnotenia vyh─żad├ívania
  • Kontaktujte administr├ítora vzdel├ívania alebo nahl├íste probl├ęmy

Podobne pre spr├ívcov sa uistite, ┼że je to jednoduch├ę:

  • Zap├ş┼íte nov├Żch ┼ítudentov
  • Nahrajte materi├íl kurzu
  • Priradi┼ą ┼íkoliace kurzy.
  • Sledujte pokrok a v├Żsledky hodnotenia

Kompatibilita obsahu

Kompatibilita obsahu je jednou z najpopul├írnej┼í├şch funkci├ş syst├ęmov riadenia v├Żu─Źby. Pokia─ż ide o obsah ┼íkolen├ş, najbe┼żnej┼íie prij├şman├Żm ┼ítandardom zhody pre obsah je SCORM API alebo jeho najnov┼íia verzia, tie┼ż zn├íma ako TIN CAN APi.

LMS kompatibiln├Ż s SCORM bude schopn├Ż ─Ź├şta┼ą, spracov├íva┼ą a publikova┼ą v┼íetok obsah, ktor├Ż je tie┼ż kompatibiln├Ż s SCORM.

Ke─Ć┼że ide o najbe┼żnej┼íie akceptovan├Ż form├ít, je najlep┼íie zaisti┼ą, aby v├í┼í nov├Ż LMS vyhovoval SCORM.

Kompatibilita obsahu v┼íak prekra─Źuje s├║lad s po┼żiadavkami SCORM. Je tie┼ż d├┤le┼żit├ę uisti┼ą sa, ┼że v├í┼í nov├Ż LMS podporuje form├ít PPT, video alebo ak├ęko─żvek in├ę form├íty obsahu, ktor├ę m├┤┼żete pou┼ż├şva┼ą.

Pr├şvetivos┼ą pre mobiln├ę zariadenia

O─Źak├íva sa, ┼że svet bude ma┼ą viac ako 3,5 1 miliarda pou┼ż├şvate─żov smartf├│nov tento rok. To je polovica svetovej popul├ície. ┼áance, ┼że viac ako 99% va┼íich zamestnancov vlastn├ş smartf├│n, a zna─Źn├ę percento z nich ho pou┼ż├şva viac ako 2 hod├şn ka┼żd├Ż de┼ł.

Ide o to, ┼że v├Ą─Ź┼íina z n├ís je zvyknut├í konzumova┼ą obsah na na┼íom smartphones, Ak ┼íkolenie prebieha na zariaden├ş, ktor├ę pou┼ż├şvame takmer nepretr┼żite, st├íva sa dostupnej┼í├şm.

Kurzy vhodn├ę pre mobiln├ę zariadenia kombinovan├ę s pr├şstupom na mikrolearovanie v├ím m├┤┼żu zabezpe─Źi┼ą, aby va┼íi zamestnanci mohli konzumova┼ą a udr┼żiava┼ą si svoj obsah odbornej pr├şpravy kdeko─żvek a kedyko─żvek.

In├Żmi slovami, kurzy priate─żsk├ę k mobiln├Żm telef├│nom umo┼ż┼łuj├║ u─Źi┼ą sa vlastn├Żm tempom v tej naj─Źistej┼íej podobe.

gamificaci├│n

Gamifik├ícia u┼ż nie je prech├ídzaj├║cim trendom e-vzdel├ívania. Tento pr├şstup preuk├ízal svoju ├║─Źinnos┼ą a t├íto ┼ít├║dia z roku 2019 je toho d├┤kazom. ┼át├║dia uk├ízala nielen, ┼że gamifik├ícia je efekt├şvna vzdel├ívacia strat├ęgia, ale tie┼ż to, ┼że ju ┼ítudenti po┼żaduj├║.

Prakticky plynul├ę hranie je funkcia, ktor├í v├ím m├┤┼że pom├┤c┼ą zv├Ż┼íi┼ą ├║─Źinnos┼ą v├í┼ího ┼íkoliaceho materi├ílu cez noc. Preto pri v├Żbere nasleduj├║ceho LMS nezabudnite h─żada┼ą funkcie gamifik├ície, ako s├║ ├║rovne, odmeny, v├Żsledkov├ę tabu─żky a odznaky, ktor├ę budete potrebova┼ą.

Mo┼żnosti pod├ívania spr├ív

Aj ke─Ć sa im v minulosti neprikladal ve─żk├Ż v├Żznam, ke─Ć┼że sa LMS vyv├şjal, jeho mo┼żnosti pod├ívania spr├ív pre┼íli dlh├║ cestu. V s├║─Źasnosti pon├║ka ve─ża LMS mo┼żnos┼ą vytv├íra┼ą a z├şskava┼ą vlastn├ę preh─żady, ktor├ę sleduj├║ metriky, ktor├ę v├ís zauj├şmaj├║.

T├Żmto sp├┤sobom maj├║ mana┼ż├ęri vzdel├ívania holistick├Ż poh─żad na postup ka┼żdej ┼íar┼że a ka┼żd├ęho zamestnanca. To umo┼ż┼łuje administr├ítorom vzdel├ívania vytv├íra┼ą vzdel├ívacie cesty, ktor├ę zodpovedaj├║ individu├ílnym potreb├ím ka┼żd├ęho ┼ítudenta, a z├írove┼ł zos├║la─Ćuj├║ svoje ┼íkolenia s obchodn├Żmi cie─żmi.

záver

V├Żber spr├ívneho LMS m├┤┼że by┼ą n├íro─Źn├í ├║loha. Nevykonanie po┼żadovan├ęho v├Żskumu v┼íak m├┤┼że by┼ą n├íkladnou a ─Źasovo n├íro─Źnou chybou. Z tohto d├┤vodu je najlep┼íie obmedzi┼ą svoje mo┼żnosti na nieko─żko LMS, ktor├ę potom m├┤┼żete otestova┼ą pred rozhodnut├şm o k├║pe.