Všetko o bojových a podporných schopnostiach OSRS

Ako už možno viete, OSRS má asi 23 rôznych zručností, ktoré môžete ovládať. Každá zručnosť má svoje výhody a schopnosť dosiahnuť maximálnu úroveň aspoň na jednej z nich môže byť odmenou.

Skôr ako začneme, mali by ste si uvedomiť, že pre zadarmo hrateľných hráčov a ďalších je k dispozícii iba 15 zručností 8 bude vyžadovať, aby ste sa najskôr stali členom RuneScape. Všetky schopnosti sú dosiahnuté na úrovni 99, ale je možné ich posilniť použitím špeciálnych elixírov a modlitieb. Máte možnosť dosiahnuť úroveň 100 získaním Mysu úspechu, ale väčšina hráčov OSRS by vám to neporadila, pretože tým nebudete mať žiadnu výhodu.

23 zručností v Old School Runescape je rozdelených na 4 rôzne kategórie:

  1. Boj
  2. podpora
  3. Zhromažďovanie
  4. Remeselník

V tejto príručke budeme diskutovať Bojové a podporné schopnosti a ako by ste mali pri ich výcviku uprednostňovať. Pre väčšinu začiatočníkov môže byť školenie týchto zručností príliš časovo náročné a nákladné. Z tohto dôvodu odporúčame nakupovať zlato OSRS online z dôveryhodného zlatého servera RuneScape, aby ste mali dostatok peňazí na rýchle zvýšenie úrovne svojich schopností.

Bojové schopnosti OSRS

Útok (zadarmo)

Túto schopnosť je potrebné najskôr trénovať, aby ste mohli bojovať s príšerami a plniť úlohy. Je to jedna z troch schopností na blízko a ich výcvik môže zvýšiť vašu presnosť počas bojov.

Sila (zadarmo)

Ďalšia schopnosť na blízko, sila, je rovnako dôležitá ako útok. Pri tréningu by ste to však mali uprednostniť, pretože vám to poskytne silový bonus, ktorý zvýši váš maximálny zásah.

Obrana (zadarmo)

Tretia schopnosť na blízko, obrana, je pri prechode menej dôležitá ako útok a sila. Je to preto, že počas boja je vyššie poškodenie a presnosť oveľa lepšie ako vysoká obrana. Napriek tomu má jeho výcvik svoje výhody, ako napríklad získanie prístupu k lepším štítom a brneniu.

Body života (zadarmo)

Toto je jediná zručnosť RuneScape, ktorá začína na úrovni 10 a simuluje vaše zdravie. Čím vyššiu úroveň dosiahnete, tým vyššie bude vaše zdravie a tým viac zvládnete škody, ktoré vám spôsobí súper. Preto je dôležité trénovať svoje body života spolu s ostatnými bojovými schopnosťami.

Na diaľku (zadarmo)

Ranged je jednou z troch bojových schopností v hre. Schopnosť, ktorá vám umožňuje bojovať na diaľku a ktorá má najvyššie bojové schopnosti DPS (poškodenie za sekundu) v OSRS. Osvojenie si tejto zručnosti vám umožní používať rôzne zbrane na diaľku a získať prístup ku konkrétnemu vysokému poschodiu brnenia.

Budete mať možnosť vybrať si medzi 3 rôzne štýly útoku, keď máte k dispozícii zbraň na diaľku.

Prvý štýl útoku je štýl Rapid. To vám poskytne zážitok na diaľku a zvýši vašu rýchlosť útoku o 1 zaškrtnúť.

Druhým štýlom útoku je presný štýl. To vám poskytne zážitok na diaľku a zvýši vašu presnosť a poškodenie.

Tretím štýlom útoku je štýl Longrange. To vám poskytne skúsenosti na diaľku a na obranu a zvýši váš dosah o 2 dlaždice.

Mágia (zadarmo)

V RuneScape máte tri bojové triedy, ktoré musíte zvýšiť, a to Ranged, Melee a Magic. Mágia je veľmi dôležitá, pretože sa môže stať veľmi silnou bojovou schopnosťou. Máte schopnosť vyrábať predmety alebo ich očarovať pomocou svojej magickej schopnosti. Tiež vám umožní rýchlo sa dostať na niektoré miesta získaním prístupu k exkluzívnym teleportačným miestam v Gielinore. To vám umožní ušetriť čas bez toho, aby ste museli chodiť alebo behať na ďalšie miesto, kde musíte byť. Prostredníctvom svojich získaných magických síl získavate aj schopnosť vytvárať zlaté mince.

Budete mať 2 útočné štýly okrem 3 štýly útoku na blízko sú k dispozícii, keď máte so sebou personál.

Prvý štýl útoku sa nazýva štýl automatického vrhania s ikonou štítu a prináša vám zážitok z mágie a obrany.

Druhý štýl útoku je štýl automatického obsadenia s ikonou knihy a prináša vám magický zážitok.

Modlitba (zadarmo)

Modlitba je životne dôležitou bojovou schopnosťou OSRS pre akýkoľvek typ hráča. Ako začiatočník nemusíte túto zručnosť uprednostňovať pred inými bojovými schopnosťami. Modlitba pomáha pri zvyšovaní vašich bojových schopností a životných bodov.

Zručnosti podpory OSRS

Agility (člen)

Členom RuneScape sa odporúča, aby túto zručnosť rýchlo trénovali, pretože je veľmi dôležitá pre vašu energiu behu a schopnosť rýchlo preskúmať Gielinor. Čím vyššia je vaša úroveň agility, tým viac energie musíte na beh. Musíte tiež vziať do úvahy, že každá skratka na mape RuneScape vyžaduje konkrétnu úroveň agility, takže čím vyššiu úroveň agility máte, tým lepšie sa budete mať.

Túto zručnosť môžete začať trénovať absolvovaním kurzov agility roztrúsených po celom RuneScape. Dokončením každého kurzu získate určité množstvo skúseností s agility.

Zlodejina (člen)

Zlodejstvo nie je vhodné, aby začiatočníci hneď trénovali. Môžete sa zamerať na ďalšie schopnosti, ktoré vám môžu priniesť lepšie výhody a prístup k určitým úlohám. Zlodejská zručnosť však môže byť užitočná na zarobenie peňazí, ak ste už na vysokej úrovni vo svojich ostatných schopnostiach.

Táto zručnosť OSRS vám umožňuje získavať predmety a zlato OSRS z rôznych NPC a odomykať pasce.

Aby ste si precvičili svoje zlodejské schopnosti, môžete začať kradnúť od rôznych NPC. Čím vyššia úroveň, tým vyššie skúsenosti v tomto procese získate. Existuje šanca, že vás chytia a NPC na vás môže začať útočiť, akonáhle zrealizujú váš plán.

Dobrou správou je, že čím vyššiu úroveň zlodejstva máte, tým menej vás pri krádeži prichytia.

Slayer (člen)

Slayer je dobrá zručnosť zvládnuť aj pre začiatočníkov OSRS. Mali by ste začať trénovať svoje schopnosti Slayer čo najskôr, pretože to pomáha pri odomykaní výnosných príšer v okolí Gielinoru. Zabitie týchto uvedených príšer vám môže priniesť dobré množstvo zlata OSRS, ak sa vám to podarí.

Ak chcete začať trénovať Slayer, mali by ste začať dostávať úlohy od Slayer Master. Každá úloha vás požiada, aby ste zabili príšery roztrúsené po mape RuneScape. Splnenie každej úlohy vám prinesie zážitok zo Slayeru aj z bojových schopností.

Body Slayer získate aj ako odmenu za každú úlohu, ktorú splníte. Môžete ich použiť na nákup určitých predmetov od akéhokoľvek majstra Slayer, s ktorým sa stretnete na svojej ceste. Položky ako Slayer Ring alebo Slayer Helmet sú príkladmi toho, čo si môžete kúpiť.

To je nateraz všetko, dúfame, že vám táto príručka pomohla získať dostatok znalostí o bojových a podporných schopnostiach v Old School RuneScape. Ako sme už uviedli, vedieť, ktorým zručnostiam dať prioritu, vám môže ušetriť čas i peniaze. Nebojte sa, ak sa nevyrovnávate tak rýchlo, niektoré schopnosti skutočne vyžadujú určitý čas na zlepšenie, a je dôležité, aby ste zostali trpezliví a oddaní svojim cieľom.

Krátka adresa URL: https://ssf.co/2KGS6ND