Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

všetko, čo doteraz vieme!

Vývoj PlayStation 5 Začalo sa to pred niekoľkými rokmi a vieme tiež, že k nemu dôjde na konci roku 2020. Informácie o tom, ako to bude vyzerať, sú však stále pomerne obmedzené, ale všetky sme v tomto článku zhromaždili.

Architektúra PlayStation 5

Zariadenia PlayStation 5 (Foto: Reprodukcia) Zariadenia PlayStation 5 (Foto: Reprodukcia)

Podľa článku uverejneného Financial Times a schváleného popredným architektom sistema, Mark Cerny, v rozhovore pre Wired, architektúra PlayStation 5 nepredstavuje „veľký rozdiel v porovnaní s PS4".

To naznačuje, že PS5 by mal pokračovať v spúšťaní hier na fyzických médiách a mal by mať možnosť ich sťahovať prostredníctvom sťahovania a nejde o streamingovú hernú platformu ako je Štadión Google, napríklad. Na druhej strane Sony uzavrela partnerstvo s Microsoft v prípade cloudových hier, čo naznačuje, že v tejto súvislosti existuje určitý nárok.

Vývojová súprava sa podobá číslu päť v rímskych čísliciach, ale produkt, ktorý sa dostane k zákazníkom, sa podľa platformy Android Central veľmi líši.

„Nečakajte niečo také veľké ako Xbox Series X“ – hovorí článok Android Central

špecifikácia

cenanevedno
rozmerynevedno
CPUNa základe AMD Ryzen 8-core
GPUVlastné Radeon Navi (neznáme TFLOP)
pamäťnevedno
skladovanienevedno
Typ úložiskaSSD
Optický výstupnevedno
Wi-Finevedno
AV výstupnevedno
Spotreba energienevedno
rezolúcia8K
USBnevedno
Podpora PSVRáno

CPU a GPU

Mark Cerny povedal, že CPU bude vychádzať z tretej generácie AMD Ryzen, s ôsmimi jadrami novej 7nm mikroarchitektúry zen2, Zrejme by mal obsahovať aj 3D zvuk podľa priania zákazníka.

GPU je variáciou Radeon Navy, podpora sledovanie lúčov, Považujeme to za veľké víťazstvo pre spoločnosť Sony, pretože táto technológia umožňuje spôsobom svetla interagovať s virtuálnymi modelmi hyperrealistic,

Podľa toho istého článku z káblovej siete používajú túto techniku ​​veľké hollywoodske produkcie, ale okrem niektorých počítačových hier túto schopnosť nemala žiadna konzola.

„V GPU dochádza k zrýchleniu Ray Tracingu a myslím si, že je to niečo, čo ľudia hľadajú.“ – povedal Mark Cerny, ktorý tiež zdôrazňuje, že táto technológia je nielen vizuálna, ale zahŕňa aj ďalšie prvky.

„Ak si chcete vyskúšať, či hráči môžu počuť nejaké počúvanie zvuku alebo dokonca šliapať po zemi, Ray Tracing je užitočný.“

PS5 A SSD

Hra Spider-Man bola testovaná na PlayStation SSD 5 a mali podstatne kratšiu dobu odozvy v porovnaní s PS4 (Foto: Reprodukcia)Hra Spider-Man bola testovaná na PlayStation SSD 5 a mali podstatne kratšiu dobu odozvy v porovnaní s PS4 (Foto: Reprodukcia)

Jednotky SSD sú výkonnejšie, rýchlejšie a poskytujú oveľa lepšiu hernú skúsenosť v porovnaní s inými pevnými diskami, napríklad s pevným diskom.

Mark Cerny demonštroval hru ako príklad Spider-Man PS4, čo ukazuje, že na PS4 trvalo 15 sekúnd, kým sa spustil rýchlo, zatiaľ čo na vývojovej súprave PS5 to trvalo 0,8 sekúnd.

Okrem toho môže SSD prevádzkovať grafiku v 8 K, hoci v súčasnosti drvivá väčšina ľudí tento typ TV nemá.

Ďalšou vecou, ​​ktorá sa dá zmeniť vďaka SSD, je spôsob fungovania sťahovania hier, pretože na PS5 je možné sťahovať viac prispôsobiteľné a odnímateľné časti. To znamená, že hráč si mohol stiahnuť iba kampaň pre jedného hráča hry alebo iba pre multiplayerovú časť, namiesto toho, aby musel sťahovať celú hru.

Spätná kompatibilita

Povesti naznačujú, že PlayStation 5 bude mať spätnú kompatibilitu so všetkými konzolami Sony (Foto: Reprodukcia)Povesti naznačujú, že PlayStation 5 bude mať spätnú kompatibilitu so všetkými konzolami Sony (Foto: Reprodukcia)

Generálny riaditeľ Mark Cerny aj generálny riaditeľ PlayStation Jim Ryan už potvrdili, že PlayStation 5 bude spätne kompatibilný podľa tradície konzol Sony od PlayStation 2,

Rozdiel je v tom, že tentoraz existuje nárok na a sistema „Cross-generation“, čo znamená, že hráč môže začať hru na PlayStation 4, pokračujte tam, kde ste skončili PlayStation 5a potom sa vráťte späť na stránku PS4.

Zatiaľ nie je známe, či Sony plánuje umiestniť hernú knižnicu PS4 na PS5. Netesnosti navyše naznačujú, že videohra môže byť spätne kompatibilná so všetkými predchádzajúcimi vydaniami PlayStation. Zatiaľ to však nie je potvrdené.

DualShock 5

Patent DualShock 5 ukazuje joystick veľmi podobný PS4 (Foto: Prehrávanie)Patent DualShock 5 ukazuje joystick veľmi podobný PS4 (Foto: Prehrávanie)

Patent naznačuje, že kontrola PlayStation 5 nebude to moc odlišné od DualShock 4, Aj keď je pravdepodobné, že názov bude DualShock 5, Mark Cerny povedal, že kontrolór „zatiaľ nemá meno“.

Na obrázku je viditeľná malá diera, ktorá by sa s najväčšou pravdepodobnosťou mala použiť ako hlasový asistent pre PlayStation, čo bolo potvrdené patentovými informáciami.

Zástupca spoločnosti Sony však zverejnil aj to, že patenty sa v priebehu projektu neustále menia a my budeme vedieť, aká bude kontrola po dokončení produktu.

Vieme, že ovládanie budúcej generácie bude využívať nabíjanie USB-C a bude to o niečo ťažšie ako DualShock 4, Napriek tomu bude mať hmotnosť menšiu ako kontrolér Xbox One.

Používateľské rozhranie

Zatiaľ je známe, že užívateľské rozhranie PlayStation 5 bude to dynamickejšie a poskytne hráčovi viac informácií v porovnaní s PS4.

„Servery pre viacerých hráčov poskytnú konzole aktivity v reálnom čase. Režim pre jedného hráča tiež poskytne informácie, ako sú misie, ktoré môžete robiť, a odmeny, ktoré môžete získať po dokončení všetkých vašich možností. “- povedal Mark Cerny.

Virtuálna realita

Nový PSVR bude ľahší as menším počtom káblov (Foto: Prehrávanie)Nový PSVR bude ľahší as menším počtom káblov (Foto: Prehrávanie)

Vedúci globálnej divízie R & D playstation, Dominic Mallinson, požaduje, aby ďalšie zariadenie virtuálnej reality bolo ľahšie, ľahšie nasaditeľné a použiteľné s menším počtom káblov.

Uvedenie produktu bez káblov na trh je zatiaľ ťažké, pretože by to bolo pre spotrebiteľov príliš drahé, ale Mallinson je presvedčený, že toto je trend do budúcnosti.

Mark Cerny hovorí, že „VR je pre nás veľmi dôležitý a že súčasné PSVR budú kompatibilné s novou konzolou“.

Za zmienku stojí, že spoločnosť Sony patentovala nové bezdrôtové VR zariadenie, ale ako už bolo povedané, nemalo by sa zatiaľ uviesť na trh s PlayStation 5, byť niečo viac pre budúcnosť.

Všeobecné informácie

Nazýva sa iba hra, ktorá bude vydaná pomocou konzoly, ktorá bola doteraz známa "Godfall", ktoré budú exkluzívne PlayStation 5, Neexistujú však žiadne ďalšie informácie o hre.

Odhaduje sa, že cena PS5 bude v priemere 400 dolárov a tiež vieme, že konzola sa spustí na konci roka spolu s konkurenčnou videohrou Xbox Series X.

A čo ty? Nadšený PlayStation 5? Zanechajte svoj názor v komentároch!

Zdroj: Android Central