Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Vrchný súd v Bombaji sa pýta lekárskej rady, či hry, ako sú PUBG deti

Vrchný súd v Bombaji sa pýta lekárskej rady, či hry, ako sú PUBG deti 1

The Bombay High Court prerokúva prípad týkajúci sa účinkov hier ako PUBG na deti. Pilier bol podaný 12-ročným Ahadom Nizamom, ktorý zakázal hru. Lavička úradujúceho hlavného sudcu Bhushana Dharmadhikariho a sudcu Nitina Borkara, ktorý bol informovaný jeho otcom, advokátom Tanvirom, počuje, že hra má 250 miliónov stiahnutí. PIL tiež uvádza, že deti sú vystavené 16 takýmto hrám.

Vládny poslanec Poornima Kantharia uviedol, že PUBG nesmie hrať žiadna škola v štáte. "Doma by mal mať rodičovskú kontrolu nad svojím vlastným dieťaťom," dodala. Ako advokát Rui Rodrigues, ktorý hovoril za ministerstvo elektroniky a informačných technológií, uviedol, že predkladateľ petície sa ponáhľal na Bombay High Court bez toho, aby postupoval podľa zákona o IT z roku 2000. “ -16 má indická vláda materiál, ktorý ukazuje, že hranie týchto hier má na dieťa nepriaznivý vplyv? “ opýtal sa ACJ.

Nižam z jeho strany uviedol, že v mestách, ako je Londýn, existujú inštitúty na odstránenie závislosti na internete. A MCI by mali reagovať na PIL, na ktorej sa zhodujú aj sudcovia. Dvaja študenti práva a hráči PUBG z ​​Nagpur podali intervenčnú prosbu prostredníctvom obhajcu Sushila Gaglaniho. Tvrdia, že zákaz poruší základné právo hrať videohry.

Štúdie však zistili, že videohry nemajú žiadny vplyv na tendencie ľudí k násiliu, aby si oddýchli akékoľvek obavy, ktoré by mohli mať rodičia. K tomuto záveru došlo k mnohým štúdiám a posledná sa uskutočnila na Oxfordskej univerzite, kde vedci tvrdili, že ich zistenia boli proti všeobecnej viere.