Vplyv koronav├şrusu: Apple znovu otvori┼ą tov├írne v ─î├şne, Facebook a spolo─Źnos┼ą Microsoft zru┼í├ş udalosti

Autor: Tech Desk | Na├ş Dill├ş |

Uverejnen├ę: 28. febru├íra 2020 4: 25: 57 pm

Vplyv koronav├şrusu, koronav├şrus Apple, Vplyv koronav├şrusu na Apple, Vplyv koronav├şrusu na Apple Pr├şjmy z iPhone, Coronavirus Microsoft, Coronavirus Facebook F8, koronav├şrus Samsung, koronav├şrus Nintendo Switch Vplyv koronav├şrusu na technick├Ż svet: Apple znovu otvori┼ą tov├írne v ─î├şne, Facebook a spolo─Źnos┼ą Microsoft zru┼í├ş udalosti. (Reprezentat├şvny obr├ízok. Zdroj obr├ízka: Reuters)

Prepuknutie koronav├şrusu (COVID-19) sa roz┼í├şrilo do viacer├Żch kraj├şn, pri─Źom viac infekci├ş bolo hl├ísen├Żch mimo ─î├şny. Pod─ża agent├║ry Reuters s├║ hl├ísen├ę tri ┼ítvrtiny nov├Żch infekci├ş z vonkaj┼íej strany ─î├şny a obavy z ekonomick├ęho dopadu v├şrusu viedli k krvav├ęmu k├║pe na akciov├Żch trhoch po celom svete.

Jedn├Żm z odvetv├ş, ktor├ę v d├┤sledku prepuknutia koronav├şrusu zaznamenalo v├Żrazn├Ż vplyv, je svet technol├│gi├ş so zru┼íen├şm v├Żznamn├Żch udalost├ş, ako je mobiln├Ż svetov├Ż kongres (MWC) 2020, a revidovan├Ż v├Żh─żad mnoh├Żch ve─żk├Żch firiem vr├ítane Apple a Microsoft. Tu je preh─żad toho, ─Źo ozn├ímili niektor├ę z najv├Ą─Ź┼í├şch technologick├Żch spolo─Źnost├ş v s├║vislosti s ned├ívnym prepuknut├şm choroby.

Microsoft reviduje usmernenia o v├Żnosoch a vyst├║pi z konferencie Game Developers Conference

Spolo─Źnos┼ą Microsoft vydala vyhl├ísenie, v ktorom uviedla, ┼że monitoruje vplyv n├║dzov├ęho stavu v pr├şpade koronav├şrusu a ┼że bude revidova┼ą svoj tret├ş ┼ítvr┼ąrok 2020. Spolo─Źnos┼ą Microsoft odhadla ┼ítvr┼ąro─Źn├ę usmernenie o pr├şjmoch v segmente osobn├Żch po─Ź├şta─Źov medzi 10,75 a 11,15 mili├írd dol├írov. Spolo─Źnos┼ą tvrd├ş, ┼że neo─Źak├íva splnenie tohto usmernenia.

Pod─ża spolo─Źnosti, zatia─ż ─Źo oni vidia siln├ę Windows dopytov├Ż dod├ívate─żsk├Ż re┼ąazec ÔÇ×vracia norm├ílne oper├ície pomal┼íie, ako sa o─Źak├ívaloÔÇť. oba Windows Pod─ża vyjadren├ş spolo─Źnosti s├║ OEM a Surface negat├şvne ovplyvnen├ę, ako sa p├┤vodne predpokladalo.

Microsoft tie┼ż ozn├ímil, ┼że vy┼ąahoval konferenciu Game Developers Conference. T├íto udalos┼ą je napl├ínovan├í na 16. marca – 20. marca. Microsoft sa teraz chyst├í od 16. marca do 18. marca na udalos┼ą zameran├║ iba na digit├ílne vysielanie a pre v├Żvoj├írov hier je napl├ínovan├í rel├ícia ┼żiv├ęho vysielania.

Vplyv koronav├şrusu, koronav├şrus Apple, Vplyv koronav├şrusu na Apple, Vplyv koronav├şrusu na Apple Pr├şjmy z iPhone, Coronavirus Microsoft, Coronavirus Facebook F8, koronav├şrus Samsung, koronav├şrus Nintendo Switch Apple Gener├ílny riadite─ż Tim Cook potvrdil, ┼że tov├írne v ─î├şne sa znovu otv├íraj├║. (Reprezentat├şvny obr├ízok. Bloomberg)

Apple tov├írne sa v ─î├şne znovu otv├íraj├║, ale ovplyv┼łuje to ponuku iPhone

Apple Gener├ílny riadite─ż Tim Cook ozn├ímil, ┼że sa znovu otv├írali tov├írne v ─î├şne, ktor├ę vyr├íbaj├║ produkty spolo─Źnosti ako iPhone, Mac. Koment├íre uviedol po─Źas rozhovoru so spolo─Źnos┼ąou Fox Business, kde dodal, ┼że ─î├şna dost├íva ÔÇ×koronav├şrusy pod kontroluÔÇť.

ÔÇ×Ke─Ć sa pozriete na ─Źasti, ktor├ę sa robia v ─î├şne, znovu sme otvorili tov├írne, tak┼że tov├írne dok├ízali znovu otvori┼ą podmienky. Znovu sa otv├íraj├║. S├║ tie┼ż na odbavovacej ploche, a preto to pova┼żujem za druh tretej f├ízy n├ívratu k norm├ílu. A my sme v tretej etape n├íjazdov├ęho re┼żimu, ÔÇťpovedal pod─ża Vergea.

Aj ke─Ć je pravda, ┼że po─Źet nov├Żch pr├şpadov v ─î├şne sa spoma─żuje, Apple predt├Żm revidoval svoje odhady a varoval, ┼że epid├ęmia ovplyvn├ş pr├şjmy v nadch├ídzaj├║com ┼ítvr┼ąroku.

Vo vyhl├ísen├ş Apple uviedol, ┼że celosvetov├í ponuka pre iPhone bude do─Źasne obmedzen├í. Zatia─ż ─Źo v├Żrobn├ę jednotky iPhone s├║ mimo zasiahnutej konferencie Hubei, Apple pripustil, ┼że sa ÔÇ×zvy┼íovali pomal┼íieÔÇť, ako sa p├┤vodne predpokladalo.

ÔÇ×Zdravie a pohoda ka┼żd├ęho ─Źloveka, ktor├Ż pom├íha t├Żmto produktom, je na┼íou prvoradou prioritou a po─Źas tejto rampy ├║zko spolupracujeme s na┼íimi dod├ívate─żmi a odborn├şkmi v oblasti verejn├ęho zdravia. Tento nedostatok dod├ívok pre iPhone do─Źasne ovplyvn├ş pr├şjmy z cel├ęho sveta, ÔÇť Apple uviedol vo svojom vyhl├ísen├ş.

─Ćalej Apple uviedol, ┼że dopyt po jeho v├Żrobkoch bol ovplyvnen├Ż v ─î├şne, obchody sa v┼íak teraz znovu otvorili. Spolo─Źnos┼ą poskytne ─Ćal┼íie inform├ície po─Źas nasleduj├║cej v├Żzvy na zisk v apr├şli a budeme informova┼ą o rozsahu pln├ęho vplyvu, ke─Ć bud├║ zverejnen├ę v├Żsledky za nasleduj├║ci ┼ítvr┼ąrok.

Spr├íva agent├║ry Reuters tie┼ż poznamenala, ┼że cestovn├ę obmedzenia prich├ídzaj├║ v ─Źase, ke─Ć Apple In┼żinieri smeruj├║ do regi├│nu, aby dokon─Źili v├Żrobn├║ linku pre ─Ćal┼íiu gener├íciu telef├│nov iPhone. V spr├íve sa uv├ídza, ┼że ─Źasov├Ż harmonogram ─Ćal┼íej gener├ície telef├│nov iPhone by mohol by┼ą ovplyvnen├Ż z d├┤vodu pretrv├ívaj├║cich cestovn├Żch obmedzen├ş.

Vplyv koronav├şrusu, koronav├şrus Apple, Vplyv koronav├şrusu na Apple, Vplyv koronav├şrusu na Apple Pr├şjmy z iPhone, Coronavirus Microsoft, Coronavirus Facebook F8, koronav├şrus Samsung, koronav├şrus Nintendo Switch Xiaomi tie┼ż potvrdil, ┼że aktualiz├ície jeho Mi A3 boli oneskoren├ę kv├┤li dopadu v├şrusu. (Zdroj obr├ízka: Bloomberg)

Aktualiz├ície softv├ęru s├║ oneskoren├ę z Xiaomi, vivo

Ovplyvnen├ę nie s├║ len dod├ívate─żsk├ę re┼ąazce hardv├ęru. Vzh─żadom na epid├ęmiu, ktor├í postihla ─î├şnu, sa kv├┤li prepuknutiu oneskor├ş aj aktualiz├ícia softv├ęru. Smartphone maker vivo potvrdil, ┼że jeho aktualiz├ície softv├ęru pre Android 10 boli kv├┤li epid├ęmii oneskoren├ę.

Spolo─Źnos┼ą uverejnila v s├║vislosti s t├Żmto na Weibo. vivo vyd├í svoj Funtouch OS 10 koncom marca pre svoje NEX 3 s├ęrie, s├ęrie X27, NEX, verzia odtla─Źku obrazovky NEX, vlajkov├í verzia NEX, verzia s dvoma obrazovkami NEX a ─Ćal┼íie modely pod─ża pr├şspevku.

Vedenie spolo─Źnosti Xiaomi India Sumit Sonal tie┼ż obvi┼łuje prepuknutie koronav├şrusu za oneskorenie vo vydan├ş syst├ęmu Android 10 pre Mi A3. Zverejnil pr├şspevok TwitterÔÇ×Za posledn├Żch p├ír dn├ş ste sa s vami spojili, pokia─ż ide o ─Źakaj├║cu aktualiz├íciu syst├ęmu Android 10 na platforme Mi A3. Aktualiz├ícia bola napl├ínovan├í na polovicu febru├íra, ale kv├┤li oneskoren├ęmu vypuknutiu v d├┤sledku glob├ílneho v├Żskytu koronav├şrusu sa oneskorila. ÔÇť

ÔÇ×V spolo─Źnosti Xiaomi je podnikanie rozhoduj├║ce, ale hodnota ─żudsk├ęho ┼żivota je najvy┼í┼íou prioritou. Pracujeme na z├şskan├ş kone─Źnej certifik├ície k aktualiz├ícii a ve─żmi r├Żchlo ozn├ímime pl├ín zavedenia.
─Äakujem ka┼żd├ęmu z v├ís za trpezlivos┼ą a nepretr┼żit├║ podporu, ÔÇťnap├şsal.

Vplyv koronav├şrusu: Apple znovu otvori┼ą tov├írne v ─î├şne, Facebook a spolo─Źnos┼ą Microsoft zru┼í├ş udalosti 1 Facebook ozn├ímila, ┼że neuskuto─Źn├ş osobn├ę stretnutia pre svoju konferenciu F8. (Zdroj obr├ízka: Reuters)

Facebook ru┼í├ş konferenciu v├Żvoj├írov F8

Facebook zru┼íil svoju v├Żro─Źn├║ konferenciu v├Żvoj├írov F8, ktor├í sa kon├í v San Jose v Kalifornii. Osobn├í zlo┼żka F8 bola zru┼íen├í s oh─żadom na zdravie a bezpe─Źnos┼ą v├Żvoj├írov Facebook, Facebook bude ma┼ą miestne usporiadan├ę udalosti, vide├í a obsah vysielan├Ż na┼żivo pre F8. Facebook o tom bude ─Źoskoro zdie─ża┼ą ─Ćal┼íie podrobnosti.

Nintendo Switch oneskorenie

Nintendo tie┼ż oznamuje oneskorenie z├ísielok svojich prep├şnac├şch konzol v Japonsku v d├┤sledku ├║─Źinku nov├ęho koronav├şrusu. Nov├Ż variant zameran├Ż na zvieracie kr├ş┼żenie sa teraz prejavuje v dostupnosti predobjedn├ívky na neur─Źen├Ż d├ítum.

Z├ívod spolo─Źnosti Samsung sa zatvoril v K├│rei

Spolo─Źnos┼ą Samsung, ktor├í pod─ża v┼íetk├ęho unikla najhor┼íiemu dopadu, vzh─żadom na to, ┼że v├Ą─Ź┼íina jej v├Żroby je vo Vietname a Indii, bola n├║ten├í zatvori┼ą jeden zo svojich mobiln├Żch z├ívodov v Ju┼żnej K├│rei. Pod─ża agent├║ry Reuters spolo─Źnos┼ą Samsung potvrdila jeden pr├şpad koronav├şrusu v are├íli tov├írne na mobiln├ę zariadenia v juhov├Żchodnom meste Gumi. Cel├í tov├íre┼ł bola odstaven├í.

ÔÇ×Spolo─Źnos┼ą umiestnila kolegov, ktor├ş pri┼íli do kontaktu s infikovan├Żm zamestnancom, do karant├ęny a podnikla kroky, aby ich otestovala na mo┼żn├║ infekciu,ÔÇť uviedla spolo─Źnos┼ą Samsung v tla─Źovej spr├íve. Pod─ża agent├║ry Reuters tov├íre┼ł v Gumi vyr├íba ┼ípi─Źkov├ę telef├│ny pre k├│rejsk├Ż trh.

­čôú Indian Express je teraz na telegrame. Kliknut├şm sem sa pripoj├şte k n├í┼ímu kan├ílu (@indianexpress) a budete informovan├ş o najnov┼í├şch titulkoch

Pre v┼íetky najnov┼íie technologick├ę novinky si stiahnite aplik├íciu Indian Express.

┬ę IE Online medi├ílne slu┼żby Pvt Ltd