Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Vozidlo skupiny Nuro R2 získalo prvú regulačnú výnimku NHTSA pre vlastné vozidlo s vlastným riadením

Autá s vlastným pohonom: Nuro je dobre známy subjekt v autonómnom automobilovom priemysle. V minulosti spolupracuje so spoločnosťami, ako sú Kroger a Dominos, aby ponúkala služby dodávky potravín a potravín bez vodiča prostredníctvom vozidiel „R1“. Teraz spoločnosť Nuro predstavila svoj model vozidla R2 navrhnutý od základov tak, aby bol bezpečnejší a prispôsobivejší pre ostatných vodičov na cestách.

Nuro R2 má oproti svojmu predchodcovi niekoľko vylepšení, vrátane odolnejšej karosérie navrhnutej na pomoc vozidlu zvládnuť „nepriaznivé počasie“, aktualizované senzory, viac úložného priestoru, lepšiu reguláciu vnútornej teploty a niekoľko ďalších dôležitých zmien, ku ktorým sa dostaneme za okamih.

Po prvé, rýchla poznámka o kľúčovom rozdiele v spôsobe výroby vozidiel – namiesto manipulácie s dizajnom a vývojom vo vlastnej dielni spoločnosť Nuro spolupracuje s Roushom, dodávateľom „kompletných služieb“ na vývoj produktov. Hlavným cieľom spoločnosti Roush je pomôcť spoločnosti Nuro vyrábať R2 vo veľkom meradle s využitím vlastných odborných znalostí v oblasti montáže.

Vozidlo skupiny Nuro R2 získalo prvú regulačnú výnimku NHTSA pre vlastné vozidlo s vlastným riadením 1

Vrátiť sa k ostatným vylepšeniam uvedeným vyššie, Nuro R2 obsahuje viacero „bezpečnostných inovácií“, ktoré by nebolo možné bez nejakej pomoci od NHTSA. Organizácia, ktorá pomáha pri regulácii automobilového priemyslu s vlastným pohonom, udelila spoločnosti Nuro prvú „regulačnú výnimku“ pre vozidlo v USA.

Táto výnimka umožňuje R2 pracovať bez niektorých bežných požiadaviek, ktoré sú spojené s tradičnými vozidlami. Napríklad vďaka rozhodnutiu NHTSA R2 nemá (ani nepotrebuje) čelné sklo ani nemá žiadne bočné zrkadlá. Ďalej, jeho zadná kamera môže zostať zapnutá kedykoľvek, aj keď sa vozidlo pohybuje dopredu.

Vozidlo skupiny Nuro R2 získalo prvú regulačnú výnimku NHTSA pre vlastné vozidlo s vlastným riadením 2

NHTSA zvyčajne vyžaduje vypnutie zadných kamier, keď vozidlo nezálohuje, aby sa zabránilo rozptyľovaniu vodiča. Pretože R2 nemá ľudského vodiča, a preto nemôže byť rozptýlené, toto pravidlo sa tu nemusí uplatňovať.

Je zrejmé, že spoločnosť Nuro je potešená, že sa im podarilo získať tieto výnimky, ale spoločnosť uznáva, že to nie je ideálny spôsob riešenia problému. Dopravný priemysel ako celok sa mení a Nuro dúfa, že základné nariadenia sa priamo prispôsobia, namiesto toho, aby sa jednoducho prispôsobili príležitostnému inovatívnemu vozidlu.